Sofya Plovdiv Turu

1. Gün - İstanbul'dan Hareket

21:00 Kadıköy evlendirme dairesi

21:30 Mecidiyeköy ( eski ali samiyen karşısı )

22:00 İncirli Ömür plaza

22:30 Beylikdüzü

Belirtilen noktalardan misafirlerimizi aldıktan sonra Sofya Plovdiv Turu  yolculuğumuza başlıyoruz.


2. Gün - Kapıkule - Sofya

Yolculuğumuza Edirne – kapıkule sınır kapısı istikametinde devam ediyor. Gece yarısından sonra sınır kapısına geliyoruz ve gümrük işlemlerimizi yaptırıyoruz. Gümrük işlemleri sonrası yolculuğumuza devam ederek Bulgaristan’ın  baş kenti  Sofya’ya varıyoruz. Sofya ya varışımızın ardından sabah kahvaltısı için serbest zaman veriyoruz . Kahvaltı sonrası gezimize Sofya nın sembolü ve en büyük kilisiesi olan Aleksander Nevski  ile başlıyoruz sonrasında sırası ile st. Nedelya kilisesi  aya Sofya kilisesi rotanda kilisesi rus kilisesi başbakanlık parlemanto kültür sarayı ve sonrasında antık kentın uzerınden gecerek Banya başı camini görüyor ve eski hal gezisi ile şehir turumuzu tamamlıyoruz ve otelimize geçiyoruz. 

Akşam dileyen misafirlerimiz için geleneksek Bulgar gecesi turu Kişi başı 35 euro

Yerel yemeklerden oluşan zengin fix menü , canlı müzik, dans, eğlence fiyata dahildir 


3. Gün - Sofya - Plovdiv - Alışveriş- İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılarak Plovdive ( Filibe ) doğru yola çıkıyoruz . Plovdiv yaklaşık 4000 yıl öncesine dayanan tarihi ile önemli bir şehirdir. Antik dönemden kalma eserleri antik tiyatoroyu turumuz esnasında görebilirsiniz. 1. Murad döneminde feth edilen Plovdiv yaklaşık 500 yıl Osmanlı yönetiminde kalmıştır. Fetih sonrasında plovdive anadoludan getirilen Yörük Türkmenler yerleştirilmiştir ve halen günümüzde o Türkmenlerin ve Pomakların torunları yaşamaktadır.  Bugun ki Plovdiv de old town ( eski şehir ) diye bilinen bölge Osmanlı döneminden kalmadır. O dönemden kalma evlerin çoğu  gunumuzde muze  kafe ve butık otel olarak kullanılmaktadır.

Plovdiv şehrine varışımızın ardından şehir turumuzu yapıyor ( şehrin bazı kısımları panaromik olarak  görülecektir old town kısmı ise yürüyerek gezilecektir )  ve sonrasında geleneksel PLovdiv ( Filibe ) köftesini yiyeceğimiz restaurantımıza gidiyoruz. Yemek sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından Plovdivden ayrılıyor ve istanbula doğru dönüşe geçiyoruz , dönüş yolunda alış veriş için mola veriyoruz, alışveriş sonrasında yolculugumuza devam ediyor ve yurda giriş yapıyoruz . Gece gec saatlede istanbula varıyor ve yolcularımızı aldığımız noktalra bırakarak

Fiyata dahil Hizmetler

Lüks araçlar ile ulaşım

Belirtilen otellerde 1 gece oda kahvaltı konaklama

Araç içi ikramlar

Profesyonel rehberlik hizmeti

Fiyata dahil olmayan hizmetler

Ekstra turlar

Vize ücreti

Yurt dışı seyahat sigortası

Tur esnasında yapılan kişisel harcamalar

Şöfor ve rehber bahşişleri  


Fotoğraf Galerileri

Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim