Ecc Tur Assos Otelleri
Sonuçları Filtrele

Assos Otelleri

( Tesis)
sonuçtan tanesi gösteriliyor.
Popülerliğe Göre
Fiyata Göre Artan
Fiyata Göre Azalan

En Uygun Fiyatlarla Assos Otelleri Fırsatları
Assos. Çanakkale’ye yaklaşık 88 kilometre uzaklıkta yer alan Assos, Yunan mitolojisine konu olmuş tatil bölgelerinden biridir. Bir tarafta pırıl pırıl denizi, diğer tarafta tarihi dokusu ile göz kamaştıran Assos, pek çok medeniyetin izlerini taşımaya devam ediyor. Pers, Lidya, Pergamon, Roma başta olmak üzere geçmişte pek çok imparatorluğa yurt olan Assos, yaz tatili için harika bir alternatif. 

Assos Gezilecek ve Görülecek Yerler

Behramkale Köyü: Ayvacık-Assos’un turistik gezi noktalarından biri olan Behramkale, yaklaşık 150 hanelik bir köy yerleşkesidir. Yöre halkı tarafından Behram Köyü olarak adlandırılır. Sit alanı kabul edildiği için köyde yapılaşmaya izin verilmiyor. Yıl içerisinde yüzlerce turistin tatil noktası olması sebebiyle Behramkale’de otel bulunuyor. Behramkale Köyü’nü baştan sona gezerken köyün restoranlarında dinlenebilir, doğanın tadını çıkarabilirsiniz. Köydeki Hüdavendigar Camii ve Hüdavendigar Köprüsü de Assos gezilecek ve görülecek yerler arasında.

Kadırga Koyu: Kadırga Koyu, uzun kumsalı ve yeşil doğasıyla Assos tatili yapanların gezip görmek istediği ilk yerlerden biridir. Koyu gezerken yanınıza fotoğraf makinesi almanızı öneririz. Aynı zamanda denize girmek için en ideal noktadır.

Assos Antik Kenti: Assos, antik bir yerleşim alanı olduğu için birçok tarihi kalıntıya sahip. Assos Antik Kenti olarak adlandırdığımız bölgedeki kalıntılar sağlam taşlarla inşa edildiği için günümüze kadar gelebilmiş durumda. Özellikle Assos Athena Tapınağı ile ünlü olan antik kentte; nekropol, agora, tapınak, akropol, tiyatro ve sarnıçlar görmek mümkün.

Sivrice Koyu: Babakale’ye yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta yer alan Bektaş Köyü’nün içinden gidilen Sivrice Koyu, Assos’un coğrafyasını güzelleştiren parçalardan biri. Bektaş Köyü’nü geçerek denize doğru indiğinizde karşınıza çıkacak olan koy, uzun bir sahil yoluna sahip. Koyda denize girmek mümkün olup, taşlık bir plajı bulunuyor.

Assos’ta Yapmadan Dönülmemesi Gerekenler

- Kadırga Koyu’nda kamp yapmadan,

- Assos’tan köy tarhanası, erişte ve ev yapımı sabun almadan,

- Kadırga Koyu’nda dalış yapmadan,

- Antik kentte bol bol fotoğraf çekmeden,

- Sokakağzı’na rotanızı çevirmeden Assos’tan ayrılmayın. 

Kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz!