Ecc Tur Konyaaltı Otelleri
Sonuçları Filtrele

Konyaaltı Otelleri

( Tesis)
sonuçtan tanesi gösteriliyor.
Popülerliğe Göre
Fiyata Göre Artan
Fiyata Göre Azalan

Şehrin Kalbinde Konyaaltı Otelleri Fırsatları
Konyaaltı Antalya’ya bağlı bir ilçedir. Antalya’nın merkez ilçesi olan Konyaaltı’nın ulaşımı gayet kolaydır. Antalya hava alanına 20 km uzaklıkta bulunan Konyaaltı ilçesi geziye gelenlerin en çok ziyaret ettiği ilçedir.

Gezilecek ve Görülecek Yerler

Antalya Müzesi: Antalya’nın en önemli müzesi olan Antalya Müzesi; Konyaaltı ilçesinde bulunmaktadır. Türkiye’nin en büyük müzelerinde olan Antalya Müzesi Süleyman Fikri Erten tarafından 1922 yılında hizmete açılmıştır. 1. Dünya Savaşında İtalyan tarafından toplanılan tarihi eserleri korumak amacıyla kurulmuştur. Yaklaşık 70 bin civarında tarihi esere sahip olan Antalya Müzesi tarihi zenginliği ile görülmesi gereken yerlerdendir. 14 sergi salonundan oluşan müzede farklı dönemlere ait çeşitli eserler sergilenmektedir. Ayrıca müze içinde tarihi heykellerin sergilendiği açık hava galerisi de bulunmaktadır. Anadolu’nun tarihini ve kültürünü yansıtan Antalya Müzesi çok sayıda yerli ve yabancı turist almaktadır.

Konyaaltı Plajı: Mavi bayraklı Konyaaltı Plajı kilometrelerce uzunluğunda büyüleyici bir güzelliğe sahip halk plajıdır. Yüzme için en uygun deniz sularına sahip Konyaaltı plajı sıradan halk plajlarından çok daha güzel özelliklere sahiptir. Konyaaltı plajında soyunma kabinleri, duşlar ve tuvaletler bulunmaktadır. Serin sulara sahip Konyaaltı Plajında denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Ayrıca Konyaaltı plajında lisanslı rehberlerin eşliğinde yamaç paraşütü de yapabilirsiniz.

Geyikbayırı Müzesi: Konyaaltı ilçesinde Geyikbayırı Köyünde yer almaktadır. 120 metre uzunluğunda ve 6,5 metre derinliğindeki Geyikbayırı mağarası ihtişamlı bir güzelliğe sahiptir. Özellikle yaz aylarında bu mağarayı ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz!