Ecc Tur Ankara Otelleri
Sonuçları Filtrele

Ankara Otelleri

( Tesis)
sonuçtan tanesi gösteriliyor.
Popülerliğe Göre
Fiyata Göre Artan
Fiyata Göre Azalan

Ankara

Türkiye’nin başkentine ev sahipliği yapan Ankara, 6 milyonluk nüfusu ile en kalabalık ikinci ilimizdir. Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahat ettiği Anıtkabir, Anadolu Medeniyetler Müzesi, Ankara Kalesi, Etnografya Müzesi, Hamamönü, Kızılay Meydanı ve daha nice keşfedilmesi gereken tarihi ve turistik kültürel miras bulunmaktadır. 

 

Ankara Otelleri

Şehir merkezine yakın olmak isterseniz Kızılay, Ulus, Çankaya’da yer alan lüks otellerimizde en uygun fiyatlarla konaklarken, Güvenparkı, Seğmenler Parkı, Botanik Parkı ve Kuğulu Parkta keşif turlarına çıkabilir, huzurlu ve temiz havasından faydalanarak yürüyüş yapabilirsiniz. 

Ankara'da sosyal yaşamın önemli merkezlerinden Kavaklıdere semtinde bulunan Tunalı Hilmi Caddesi’nde mağazalar, restoranlar ve gençlerin daha çok ilgi duyduğu kafe tarzı işletmelere kolaylıkla ulaşmak mümkündür.

Ankara’nın merkezinde, gezilecek yerlerin de başında yer alan Kızılay Meydanı şehrin hareket ve eğlence bakımından en canlı merkezlerinden biridir. Alışveriş ve eğlence mekanlarının birbirine olan yakınlığı sayesinde istediğiniz her şeye kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz Kızılay Meydanı yakınında yer alan otellerimizde en uygun fiyatlarla konaklayabilir ve erken rezervasyon hizmeti veren otellerimizden faydalanabilirsiniz. 

Şehrin hareketliliğinden uzaklaşmak isterseniz, termal otelleri ile meşhur Kızılcahamam ve Haymana’da huzurla dinlenebilir veya Beypazarı ilçesinde bulunan otellerde konaklarken; Yaşayan Müze, İnözü Vadisi, Anadolu Açık Hava Müzesi ‘Yaşayan Köy’ ve de Türk Hamam Müzesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Ankara’da Ulaşım

Şehir içi ulaşımlarda raylı sistemlerden Ankara metrosu, Ankaray, Başkentray’ı tercih edebilir, Belediyeye bağlı EGO otobüslerini kullanarak kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Toplu taşıma araçlarını sık kullanacak olan kişiler “Ankarakart” temin ederek daha uygun fiyatlı ulaşım sağlayabilirler.

Şehir dışı ulaşımlarda havayolu ulaşımını tercih ederek şehir merkezinden 28 kilometre uzaklıkta bulunan Esenboğa Havalimanı’na uçuş gerçekleştirebilir veya karayolu hizmeti olarak otobüs seferleri ile Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi “AŞTİ” ye varış sağlayabilir ya da demir yolu kullanarak İstanbul, İzmir, Eskişehir ve Konya’dan yüksek hızlı trenle Ankara’ya gidebilirsiniz.

 

Ankara’ya Hangi Mevsimde Gidilir?

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’da yaz ayları sıcak ve kurak kış ayları ise soğuk ve karlı hava koşullarına sahiptir. Bu nedenle Ankara’yı ziyaret etmek isteyen kişiler için Mayıs, Haziran, Eylül aylarını öneririz.

 

Ankara’da Gezilecek Yerler

Anıtkabir

Türkiye’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarının bulunduğu Anıtkabir’in inşası 1953 senesinde tamamlanmıştır. Atatürk’ün istirahat ettiği mezar odasında Türkiye'nin 81 ili, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan'dan alınan toprakların olduğu pirinç vazolar yer alıyor. Komplekse giriş, Aslanlı Yoldan yapılır ve bu yol, törenlerin gerçekleştirildiği dikdörtgen bir meydana ulaşır. Aslanlı Yolun her iki kenarında 24 adet aslan heykeli bulunur ve 24 sayısı, 24 Oğuz Boyunu temsil etmektedir.

Anadolu Medeniyetler Müzesi

1997 senesinde “Avrupa’da Yılın Müzesi” seçilen Anadolu Medeniyetler Müzesinde eserler kronolojik sırayla göre sergilenerek geçmişe bir yolculuk yapmanızı sağlayacaktır. Paleolitik Çağdan, Hitit İmparatorluk Çağına varana kadar pek çok eser burada sergilenmektedir. 

Ankara Kalesi 

Ankara’nın sembollerinden biri olarak kabul gören ve Altındağ ilçesinde bulunan Ankara Kalesi, Bizans döneminde inşa edilmiştir. Kalenin surlarına çıkarak Ankara’yı ayaklarınızın altındaymış gibi hissedebilirsiniz.

Atakule

Şehrin simgesi ve sanatın merkezi olarak görülen ve Çankaya ilçesinde bulunan Atakule, döner restoranlı kulesi ve seyir terası ile eşsiz bir alışveriş merkezidir. Dilediğinizce alışveriş yapabilir ve eşsiz manzarasında dinlenebilirsiniz.

Ankara Etnografya Müzesi

Ankara’nın Altındağ ilçesinde bulunan ve gezilecek yerlerin başında yer alması gereken bu müzede Türk sanatının Selçuklu döneminden günümüze kadar uzanan eserleri sergilenmektedir. Gelin kıyafetleri, halk giysileri, halı ve kilim koleksiyonları ve daha niceleri...

Hamamönü

Ankara’nın Altındağ ilçesinde yer alan Hamamönü, tarihi dokusu ile eşsiz bir güzellik sergilemektedir. Sokaklarında gezerken kendinizi o döneme ait hissederek çeşitli yiyecek içecek hizmeti veren mekanlardan faydalanabilirsiniz. Canlı müzik konserleri ve film gösterimleri gibi etkinliklere de ev sahipliği yapan Hamamönü, yılın her döneminde ziyaret edebileceğiniz ve gezebileceğiniz bir yerdir. 

Mogan Gölü 

Ankara Gölbaşı’nda bulunan Mogan Gölü (Gölbaşı) Ankara’nın en büyük gölüdür. Gölün çevresinde yürüyüş yapabilir, piknik alanlarından faydalanabilir ve deniz bisikletleri ile göl turu yapabilirsiniz. Ayrıca Mogan Gölü, mistik bir hikayeye de ev sahipliği yapmaktadır.

Kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz!