Ecc Tur Likya Turları
Sonuçları Filtrele
Tur Türleri
Seyahat Türleri
Kalkış Noktaları

Likya Turları

İçin Toplam 5 Tur Bulduk 5 sonuçtan 10 tanesi gösteriliyor.
Popülerliğe Göre
Fiyata Göre Artan
Fiyata Göre Azalan
 • 6 Gece / 7 Gün
 • Yurt İçi Tur
 • Otobüs ile gidiş dönüş
 • 3 Gece Fethiye 2 gece Marmaris konaklamalı muhteşem bir Akdeniz tatili
Bilgi Alınız
Turu İncele
 • 3 Gece / 4 Gün
 • Yurt İçi Tur
 • Otobüs ile gidiş dönüş
 • 2 Gece Konaklamalı Fethiye - Likya Turu
Bilgi Alınız
Turu İncele
 • 4 Gece / 5 Gün
 • Yurt İçi Tur
 • Otobüs ile gidiş dönüş
 • Mavi İle Yeşilin Buluştuğu Kıyılara Yolculuk Doğa, Tarih, Deniz, Kum, Güneş, Heyecan
Bilgi Alınız
Turu İncele
 • 7 Gece / 8 Gün
 • Yurt İçi Tur
 • Otobüs ile gidiş dönüş
Bilgi Alınız
Turu İncele
 • 6 Gece / 7 Gün
 • Yurt İçi Tur
 • Otobüs ile gidiş dönüş
Bilgi Alınız
Turu İncele

Likya Turları

Gezi listenizde yer alması gereken güzel yerlerden biriside Likya’dır. ECC turla düzenlenen siz değerli müşterilerimize katkı sağlamak için Likya turları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Böylece Likya’yı daha iyi tanımış olacağız. Likya Anadolu’nun Teke Yarımadasında bulunan antik bir yerdir. Kelime anlamı olarak Likya için ‘’ Işık Ülkesi’’ denmektedir. Dünyanın en büyük medeniyetler listesinde yer alan Likya ülkesinde genelde Roma ve Yunan medeniyetinin izleri görülür. Muğala sınırına yakın bulunan Likya bölgesinde en eski ve önemli şehirlerinden birisi Patara Antik Kenti’dir.
 
Otobüslü Likya Turu
 
Her hafta pazar ve çarşamba akşamları düzenlenen otobüslü Likya Turu fırsatları özel günlerde de düzenlenmektedir, Özellikle Ramazan Bayramı Likya Turu, Kurban Bayramı Likya Turu ve 15 Temmuz Özel Likya Turları yer almaktadır, Likya Turlarımız ile denizin ve Tekne turlarının tadını çıkaracak bir sonraki turunuzun gelmesini iple çekeceksiniz bol bol denize girecek ve akşam eğlenceleri ile taçlandıracaksınız. Gemeye Eğlenmeye denize girmek için en ideal turlarımız Likya Grand Likya ve Likya ve Karya turlarımızdan oluşmaktadır.
 
Likya’da Gezilecek Yerler
 
Saklıkent Kanyonu: Eşen Çayı kolu üzerinde bulunan kanyon muhteşem görünümüyle büyüleyici güzelliğe sahiptir. Bu muhteşem güzelliğe sahip kanyonu gezebilirsiniz.
 
Tlos Antik Kenti: Saklıkent Kanyonuna yakın yerde olan Tlos Antik Kentini ziyaret ederek burada yer alan kaya mezarlarını ziyaret edebilirsiniz. Buraya yakın yerde olan Yakapark yaylasını ziyaret edebilirsiniz.
 
12 Adalar: Likya’da gezilmesi gereken yerlerden en güzel olan yerleri de adalardır. Bu adaların başlıcalarıKızılada, Göcek adası, Yassıcalar Katrancı Adası, Şövalye Adası’dır.
 
Kaş ve Kalkan: Bölgenin en güzel bölgelerinden Kaş ve Kalkan bölgesidir.
 
Ölüdeniz: Fethiye’de yer alan en ünlü plajlardan birisi Ölüdeniz’dir. Likya ziyaretiniz esnasında bu plaja mutlaka uğrayın. Doğal güzelliğiyle sizi etkisi altında bırakacak olan bu Ölüdeniz’de yamaç paraşütü yapabilirsiniz.
 
Azmak Çayı: Ülkemizin en zengin çaylarından birisi olan Azmak Çayı’da Likya yolculuğunda görülmesi gereken yerlerdendir. Burada sanki akvaryum üzerinde geziyor gibi kendinizi hissedebilirsiniz.
 
Dalyan: Dalyanda çamur banyosu yapabilir mavi yengeçleri görebilir ve Caretta Carettalar (Deniz Kaplumbağalarını) yakından görebilirsiniz ve Tekneler ile gezinti yapabilirsiniz.
 
Gökova: Likya yolculuğunda görülmesi gereken güzel yerlerden birisi de Gökova’dır. Gökova’dan sonra İnce kum plajı, Kleopatra Plajı, Sedir Plajı, Fener Adası, Sualtı Mağarası, Gelibolu Adası görülmesi gereken en gözde ve güzel yerlerdendir. Bu eşsiz güzellikteki yerleri Likya yolculuğunuz esnasında mutlaka görmelisiniz.
 
Likya’ya Nasıl Gidilir?
 
Likya’ya ulaşmak ve tarihini öğrenebilmek yöresel yemeklerini yiyebilmek için ECCTUR'un düzenlemiş olduğu Likya Turlarına katılabilirsiniz.
 
Likya Turu Yemek Lezzetleri
 
Likya’yı gezerken doğal olarak acıkacaksınız. Likya’da karnınızı doyurmak için pek çok alternatif bulabilirsiniz. Likya yolculuğunda yemek menünüzde otlu gözleme, balık, kalamar, çin mutfağı, arabaşı çorbası, İngiliz kahvaltısı, bazlama tost, mavi yengeç bulundurabilirsiniz.
 
Likya’dan Ne Alınır ?
 
Lidya’dan ayrılırken alışveriş yapabilirsiniz. Bunun için Fethiye’ye uğrayabilirsiniz. Paspatur Çarşısından el dokuma ürünleri, halı ve kilim satın alablir. Bunlar dışında takıcılardan değişik hediyelik takılar satın alabilirsiniz. Fethiye Organik Pazarına uğrayarak doğal domates, meyve sebze satın alabilirsiniz. Bunun dışında çeşitli şekerlemeler alabilir kendinizi ve sevdiklerini mutlu edebilirsiniz. Çalış Kardonu’ndan hediyelik pek eşya satım alabilirsiniz. Örneğin yöresel heybeler satın alabilir ve sevdiklerinize heybe hediye edebilirsiniz.

Kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz!