Ecc Tur Kapadokya Turları
Sonuçları Filtrele
Tur Türleri
Seyahat Türleri
Kalkış Noktaları

Kapadokya Turları

İçin Toplam 2 Tur Bulduk 2 sonuçtan 10 tanesi gösteriliyor.
Popülerliğe Göre
Fiyata Göre Artan
Fiyata Göre Azalan
  • 2 Gece / 3 Gün
  • Yurt İçi Tur
  • Otobüs ile gidiş dönüş
  • Her Cuma Hareket Hafta Sonu Kapadokya Turu
Bilgi Alınız
Turu İncele
  • 2 Gece / 3 Gün
  • Yurt İçi Tur
  • Otobüs ile gidiş dönüş
  • 5* Hotel Konaklamalı Kapadokya Turu
Bilgi Alınız
Turu İncele

Kapadokya Turu

İç Anadolu Bölgesi'nde yer alan ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Kapadokya, tamamen doğal yollarla bugünkü görünümünü almış bir yer. Bölgede yer alan volkanik dağların püskürttüğü lavlar, doğa olaylarıyla olan etkileşimi sonucu eşsiz peri bacalarını ortaya çıkartmıştır. Kapadokya'nın dünyaca ünlü simgesi konumunda yer alan peri bacaları ve nice güzellikler bölgeyi eşsiz kılıyor. Tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış Kapadokya, UNESCO tarafından kültürel miras listesine de eklenmiştir. Hem doğal hem de kültürel güzellikleri bir arada bünyesinde barındıran Kapadokya'da gezilecek bir çok durak yer alıyor. Kapadokya turları ile keşfedilmedik yer bırakmayacak Ecc gezginleri, bu yolculukta Kapadokya'ya yeniden aşık olacaklar. 

 

Kapadokya Turuyla Masalsı Bir Gezi

Kapadokya turları masalsı bir atmosfer ve benzersiz bir tatil için sizleri 'Güzel Atlar Ülkesi'ne yolculuğa çağırıyor. Eşsiz coğrafyası ve Türkiye'nin kültürel değeri olan peri bacaları ile dünyanın en çok ilgi gören destinasyonlarından biridir Kapadokya. Siz de kültür turları ile eşsiz yolculuklara çıkmak, Türkiye'yi keşfetmek ve harika zamanlar geçirmek istiyorsanız Kapadokya turları ile yolculuğa hemen şimdi çıkmalısınız. Kapadokya turları ile bu yolculukta unutulmaz fotoğraflar çekecek, gök yüzünün büyüsüne kapılacak ve yeni hikayeler yazacaksınız.

Doğal harikalar arasında yer alan Kapadokya’da görülecek tarihi rotaları keşfetmenin yanı sıra unutulmaz bir deneyim yaşamak isteyen gezginlerin tercihi kültür turları oluyor. Anadolu'yu keşfetmenin hazzından vazgeçemeyen gezginlerin vazgeçilmez rotası Kapadokya oluyor. Tekrar tekrar keşfedilesi, bir kez daha hayran kalınası Kapadokya'nın kendine has güzellikleri, yurt içinden ve yurt dışından yüzlerce insanı büyülü bir atmosferle tanıştırıyor. 

Kapadokya tur fiyatları otobüslü ve uçaklı seçenekleri, otel tercihleri ve kalınacak gün sayısına göre farklılık gösterir. İstanbul çıkışlı Kapadokya turları ve farklı çıkışlı Kapadokya turları için fiyatlar değişkenlik gösterebilir. Gezilecek yerlerin sayısının çok olması, bölgeye yakın yerleri ziyaret etmek ve paket programlar, ikramlar ve deneyimli rehber aktarımları, Kapadokya turu yapmayı cazip kılmaktadır.

 

Kapadokya'da Gezilecek Yerler

Kapadokya turu ile bölgeyi keşfetmek aynı zamanda unutulmaz bir yolculuk demek. Kapadokya turları ile kısa bir süre içinde dahi bölgeye ait değerleri keşfetmek mümkün oluyor. Etkileyici yeryüzü şekilleri kadar yeraltı şehirleri ile de dikkat çeken Kapadokya'da görülecek yerler arasında Göreme ve Göreme Açık Hava Müzesi, Çarıklı Kilise, Asmalı Konak, Sinassos, Uçhisar, Ürgüp, Onyx Taş Atölyesi, Çavuşin, Paşabağı, Avanos, Dervent Vadisi, Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi, Kızlar ve Erkekler Manastırı, Aziz Basil Kilisesi, Elmalı Kilise, Aziz Barbara Kilisesi, Yılanlı Kilise,  Derinkuyu Yeraltı Şehri, Karanlık Kilise, Çarıklı Kilise ve Tokalı Kilise gibi birçok yer bulunuyor. Ayrıca Mustafapaşa Köyü’nün içerisinde yer alan Asmalı Konak dizisinin de çekildiği alanı da Kapadokya turu ile gezmek mümkün. Bölgeye oldukça yakın konumda yer alan Narlıgöl ve Aksaray'da bulunan Ihlara Vadisi de Kapadokya'da gezilecek yerler arasında bulunuyor. 

 

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya denildiğinde akla ilk gelen şüphesiz gökyüzünde özgürce süzüleceğiniz balonlar olacaktır. Çünkü Kapadokya demek balon demek, Kapadokya demek balon turu demek. Bu muhteşem Kapadokya balon turlarında coğrafi olayların etkisiyle oluşmuş peri bacaları muhteşem bir Kapadokya manzarası için hem karadan hem de havadan gözlemlenebiliyor. Peri bacalarının yoğun olarak bulunduğu yerlere Kapadokya turları ile giderken sabahın erken saatlerinde gökyüzüne havalanarak güneşin doğuşuna peri bacaları seyri ile tanıklık edebilirsiniz. Anadolu’nun eşsiz görüntüsüne tanıklık etmenizi sağlayacak ile hayatınızın en farklı deneyimini yaşayacaksınız.

Ecc'nin Kapadokya turlarında yapabileceğiniz balon turu misafirlerin isteklerine göre ekstra olarak düzenlenmektedir. Sabahın ilk ışıklarında balonun kalkacağı yere giden misafirlerimiz, uygun hava şartları ile muhteşem bir yolculuğa çıkacaklar. Bir kuş gibi, özgürce gökte süzülen balon eşliği ile Kapadokya'yı kuş bakışı görebilecek, gördüğünüz manzara karşısında büyüleneceksiniz. Ve bir kez balon turu yaptıktan sonra, Kapadokya balon turu ile bir kez daha gökyüzüne selam vermek isteyeceksiniz.

 

Kapadokya'da Ne Yapılır?

Kapadokya'da gezilecek yerler kadar Kapadokya'da yapılacaklar da oldukça fazla. Bu özel coğrafyanın nimetlerinden Kapadokya turu boyunca yararlanmak mümkün. Tur boyunca Avanos'un dünyaca ünlü çömleklerini görebilir, çömlek atölyesi ziyaretlerini gerçekleştirebilir hatta kendi çömleğinizi yapma şansı bulabilirsiniz. Çömlek atölyesi ile birlikte bölgenin öne çıkan zaanatlerinden biri olan halıcılık ile tanışabilir, halı atölyelerine de katılım sağlayabilirsiniz. Binlerce yıllık kültürün yaşatılmaya devam ettirildiği halı atölyelerinden zevkinize uygun bir halı almadan dönmeyin deriz. Kapadokya turlarında ayrıca mahzenler içerisinde bölgede yetişen üzümler ile yapılan şarap atölyelerini de keşfedebilirsiniz.

 

Kapadokya'ya Ne Zaman Gidilir?

Kapadokya dört mevsim tatil yapılacak yerlerden biri. İç Anadolu Bölgesi'nde bulunan Kapadokya, bölgenin karakteristik hava durumunu taşıyor. Kapadokya hava durumu genel olarak karasal iklim etkisi altındadır. Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve sert geçse de Kapadokya'ya kış çok yakışır. Bölgede ani yağışların görülmesi düşüktür bu yüzden Kapadokya balon turu yapmak için genelde her mevsim ideal olmaktadır. Kışları kar yağışının görüldüğü Kapadokya'da peri bacalarının beyaza bürünmesi benzersiz bir atmosfer yaratır. Gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki derece farkı fazla olduğu için Kapadokya'ya giderken akşam için daha kalın kıyafetler almanızda fayda vardır.

Kültürel ve doğal güzelliklerle bir arada yaşamak ve unutulmaz manzaralara tanık olmak için Kapadokya turları ile yolculuk ekonomik ve avantajlı fiyatlarla Ecctur'da!

Kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz!