Ecc Tur Özdere Otelleri
Sonuçları Filtrele

Özdere Otelleri

( Tesis)
sonuçtan tanesi gösteriliyor.
Popülerliğe Göre
Fiyata Göre Artan
Fiyata Göre Azalan

İzmir’in küçük bir sahil beldesi Özdere, Menderes ilçesine bağlı olup, İzmir il merkezine yaklaşık 1 saatlik bir mesafede yer alıyor. İzmir Özdere otelleri özellikle lüks kategoride hizmet veriyor olsa da butik tarzında küçük otel işletmeleri de mevcut.

Özdere'de Gezilecek ve Görülecek Yerler

Kalemlik Milli Parkı: Seferihisar-Selçuk yolu üzerinde bulunan Kalemlik Parkı, Gümüldür’e yaklaşık 5 kilometre mesafede. Milli park toplamda 21 hektarlık bir alana hakim. Çevre bölgelerden gelen yerel halkın genellikle piknik için tercih ettiği noktalardan biri. Aynı zamanda içerisinde kır gazinosu, restoran, çeşme, otopark ve wc de bulunuyor.

Özdere Plajları: Özdere, denize girmek için bulunmaz bir nimet. Çukuraltı Plajı, Maydanoz Koyu, Ahmetbeyli Koyu, Özdere’nin tertemiz ve ışıl ışıl kıyılarında denizin tadını çıkartabileceğiniz noktalardır.

Kolophon Antik Kenti: Değirmendere ve Çamönü köyleri arasında bulunan Kolophon, en görkemli yıllarını M.Ö. 4. yy’da yaşamış. Bu bilgiye, yapılan kazılarda gün yüzüne çıkan sikkeler ve diğer tarihi eserlerle varılmış.

Klaros Antik Kenti: Apollon adına inşa edildiği tahmin edilen Klaros Antik Kenti’nin hangi yıl yapıldığına dair kesin bir bilgi yok. Yapılan kazı çalışmalarına bakıldığında M.Ö. 7. ve 6. yy’da inşa edildiği düşünülüyor.

Özdere’de Yapmadan Dönülmemesi Gerekenler

Özdere otellerinde konaklayarak;

- Özdere Gece Pazarı’nda gezintiye çıkmadan,

- Kalemlik Milli Parkı’nda piknik yapmadan, yürüyüşe çıkmadan, kamp kurmadan,

- Kızgın kumsallarda güneşin, ışıl ışıl plajlarda serinlemenin tadını çıkarmadan,

- Antik kentlerde tarihi bir yolculuğa çıkmadan Özdere’den ayrılmayın.

Kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz!