Erciyes Otelleri

( Tesis)
sonuçtan tanesi gösteriliyor.
Popülerliğe Göre
Fiyata Göre Artan
Fiyata Göre Azalan
Ecc Tur Erciyes Otelleri
Sonuçları Filtrele

Erciyes’in Zirvesinde Kaçırılmayacak Kış Otelleri

Her zaman karla kaplı olan ve Kapadokya vadisine tepeden bakan Erciyes Dağı, aynı zamanda Kayseri'nin de simgesidir. Bu devasa dağ, yüzyıllardır var olan tüm uygarlıkların bekçiliğini yapmış, kadim sırlarının ve gizemlerinin ortağı olmuştur.

Ülkenin en ünlü kış sporları ve dağcılık merkezlerinden biri olan Erciyes Dağı’nın kayak pistlerinin ünü yalnızca ülkemizle sınırlı kalmamış, tüm dünyaya yayılmıştır. Uludağ, Palandöken Kayak Merkezleri gibi popüler ve profesyonel seviyedeki Erciyes Kayak Merkezi 1989 yılında uluslararası kayak merkezi olarak ilan edilmiştir. Dünyanın sayılı toz karla kaplı pistlerine sahip olan Erciyes Dağı, %30 ile %10 arasında değişen yamaç eğimlerine sahiptir. Bu sebeple farklı disiplindeki pek çok kayak aktivitesi için oldukça kaliteli bir zemin hazırlamaktadır. Deniz seviyesinden 2000-2900 metre yükseklikte, dağın doğu yamaçlarında yer alan Tekir Yaylası, kış sporlarının merkezi konumundadır.

Her yıl çok sayıda ziyaretçiyi ağırlayan Erciyes kayak otelleri, çeşitli hizmet konseptleri ve standartları ile kendisini ziyaret eden herkesin bölgenin eşsiz doğasının keyfini çıkarmasını sağlamaktadır. Bu bakımdan Erciyes kayak otellerini tercih etmeniz hem mükemmel bir tatil geçirmenizi hem de kayak sporu üzerine birçok aktivitenin tadını çıkarmanızı sağlayacaktır.

Ecc Tur, misafirlerimizin Erciyes otelleri arasından doğru seçimi yapabilmeleri için bölgedeki en kaliteli tesislerin en uygun fiyatlarla satışını yapmakta ve tatiliniz boyunca en iyi deneyimi sizlere yaşatmak için en yüksek hizmet standartlarını uygulamaktadır. Ecc Tur’un sizler için hazırladığı Erciyes kayak otellerini inceleyebilir, sizlere sunmuş olduğumuz erken rezervasyon fırsatlarından faydalanarak tatilinizi diğer herkesten daha ucuz hale getirerek ayrıcalık sahibi olabilirsiniz.

Erciyes Dağı, bulutları delen zirvesi, zirvesinden yağan karı ve insana kutsal bir his veren ihtişamı ile Kayseri'nin simgesidir. İç Anadolu bölgesinin ilk dağı ve Türkiye'nin beşinci en yüksek dağı unvanını taşıyan Erciyes Dağı, gerek kış turizmi gerekse dağcılık ve yayla turizmi sayesinde önemini korumakta ve turist akınına uğramaktadır.

Kayseri denilince akla ilk gelen doğa harikası, yılın herhangi bir zamanında beyaz zirvesiyle bulutların üzerine çıkan Erciyes Dağı'dır. Erciyes, (3917 m), 30 milyon yıl önce patlamalar ile Kapadokya'yı oluşturan sönmüş bir yanardağdır. Hititler, muhtemelen kar hiç erimediği için ona Beyaz Dağ anlamına gelen bir isim vermişlerdir. Harkasos toz karı, zorlu tırmanış rotaları, zengin florası ve su kaynaklarının bolluğu sayesinde kayak tutkunlarının, profesyonel sporcuların, doğa tutkunlarının ve macera tutkunlarının Erciyes Dağı’nı tercih etmeleri kaçınılmazdır.

Dağcılık ve buzul tırmanışında profesyonel sporcular için en popüler dağlardan biri olan Erciyes, dünyanın en kaliteli karı olan sayılı yerlerinden biri olan bir kayak merkezi olarak öne çıkmaktadır. Erciyes Dağı’nda kış sporlarının yanı sıra tırmanış ve yürüyüş imkanları da bulunmaktadır. Ayrıca Erciyes Dağı, yalnızca kışları değil, yaz aylarında da trekking turları ile ön plana çıkmaktadır. Kayseri ve Niğde arasın bulunan göller bölgesindeki Kapuzbaşı Şelalelerine kadar uzanan yürüyüş parkuru, huzur dolu doğa yürüyüşleri için en doğal rotalardan biridir.

Kayseri Erciyes Kayak Otelleri Fiyatları

Kayseri’de bulunan Erciyes otellerinde kış tatilinizi bembeyaz bir partiye dönüştürmeye hazır mısınız? Kış turizminin öncülerinden Erciyes'te bembeyaz bir tatil geçirmek istiyorsanız sizi Erciyes'e davet ediyoruz. Dünyaca ünlü kayak merkezlerine ev sahipliği yapan Erciyes'te kışı sevdikleriniz ile birlikte doyasıya yaşayacaksınız. Erciyes otelleri, özel bir kış tatili için unutulmaz kayak aktiviteleri ve kış eğlenceleri sunuyor.

Erciyes otelleri, yöresel lezzetlerin sunulduğu mutfağı, ünlü kayak pistleri, canlı müzik eğlenceleri ve birden fazla eğlence dolu aktivitleri ile bir tatilden çok daha fazlasıdır. Erciyes Dağları'nın eteklerinde unutulmaz bir tatil geçirmek ve tertemiz havasının ciğerlerinizi doldurmasını istiyorsanız Ecc Tur olarak sizler için özel olarak listelediğimiz Erciyes otelleri eşsiz ambiansıyla sizi bekliyor.

Türkiye'nin en güvenilir kayak pistlerine ev sahipliği yapan Erciyes, Kayseri'nin merkezine sadece 25 km uzaklıktadır. Doğa harikası Erciyes Dağı yaz kış karla kaplıdır ve Kayseri merkezden veya havalimanından alternatif ulaşım araçları ile ulaşım sağlanmaktadır. Nefes kesen güzellikteki doğa manzarası ile sizlere unutulmaz bir kar tatili seçeneği sunan Erciyes otelleri, her türlü konfor ve güvenilir hizmeti bir araya getirmektedir. Planladığınız tatil gezinizin ilk anından itibaren birçok aktivite hizmeti veren Erciyes otelleri, kapalı havuz ve sauna gibi ekstra olanakları ile huzur dolu bir tatil geçirebilmeniz için hizmet kalite standartlarını en üst seviyeye taşıyor.

Erciyes kayak otellerinde, yeni başlayanlar için kayak dersleri veren spor hocaları bulunmaktadır. Ayrıca Erciyes kayak otelleri, gerekli kayak ekipmanlarını kiralamanıza olanak sağlayarak, deneyimli kayakçıların çeşitli zorluktaki noktalardan kayak yapmalarını sağlayan son teknoloji ekipmanlara da sahiptir. Erciyes Kayak Otelleri, kayak merkezinin gelişmiş olanaklarına uygun konaklama birimlerinin yanı sıra gün boyu yanınızda olan destek hizmetlerinde de öne çıkmaktadır. 27.000 kişi taşıma kapasiteli, 23 bin 750 metre uzunluğundaki teleferiğiyle, farklı zorluk derecelerine sahip 33 farklı pistte farklı kayak deneyimlerinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kayseri Erciyes Otelleri Fırsatları

Erciyes kayak otelleri, tüm dünyaya ününü yaymış kayak pistlerine sahiptir. Türkiye'nin en popüler kayak merkezlerinden biri olan Erciyes'te uygun fiyata bir kayak otelinde kayak yapmanın keyfini sevdikleriniz ile birlikte doyasıya çıkarabilirsiniz. Erciyes kayak otellerinde nefes kesici güzellikteki doğa manzarası eşliğinde lüks ve konforlu bir tatil geçirerek kış tatilinizi en iyi şekilde değerlendirebilmeniz için Ecc Tur’un sizlere özel indirim ve erken rezervasyon fırsatlarını incelemeyi unutmayın!

Çıkacağınız Kayseri gezinize mutlaka dahil edilmesi gereken bir kayak rotası olan Erciyes’de ATV, Erciyes Dağı zirve tırmanışı ve doğa yürüyüşleri gibi çeşitli birçok deneyim yaşamanız mümkün. Kayak yapmayı bilmiyorsanız bile merak etmeyin, Erciyes otelleri, yeni başlayanlar için kayak dersleri veren spor kulüplerine de sahip!

Erciyes otelleri lüks ve konforu bir arada sunarak sizlere en iyi kaliteyi sunmak için her sene kendisini geliştirmeye devam ediyor. Siz de kışı eşsiz, ayrıcalıklı ve unutulmaz bir tatil fırsatına dönüştürmek ve kaliteli hizmet veren Erciyes kayak otellerinde konaklamak istiyorsanız Ecc Tur fırsatlarını kaçırmayın. Bütçenize en uygun otelde konaklamak için Ecc Tur’un sizler için sunmuş olduğu erken rezervasyon fırsatlarını inceleyebilir, ayrıcalıklı ödeme kolaylıkları, son 72 saate kadar varan kesintisiz iptal hakkı ve erteleme seçenekleri ile tatilinizi oldukça hesaplı hale getirebilirsiniz. Sizlere harika bir Kayseri Erciyes tatili vadediyoruz,  bizimle iletişime geçmeyi unutmayın!

Kayseri Erciyes’te Görülmesi Gereken Yerler

Kayseri, 6 bin yıl öncesine dayanan derin bir tarihi ile Türkiye'nin en zengin ve en iyi korunmuş yerleşim yerlerinden biridir. Kuzeyden güneye ve doğudan batıya Anadolu bölgesinin merkezinde yer alan Kayseri, antik çağlardan beri ticaret yollarında bir geçiş noktası olduğu için, tarihi ve kültürel zenginlik dokusu sebebiyle oldukça büyüleyici bir şehirdir.

  • Kayseri Kalesi: Kayseri Kalesi ve surları, Romalılar tarafından 3. yüzyılda inşa edilmiş ve 6. yüzyılda Bizanslılar tarafından daraltılmıştır. Selçuklu Sultanı I. Alaeddin Keykubat döneminde bugünkü haliyle yeniden inşa edilmiştir. Karamanoğulları ve Osmanoğulları dönemlerinde iki kez onarım görmüştür. İç Anadolu'nun iletişim güzergâhı üzerinde bulunan ve şehrin merkezini koruyan bu kale, Kayseri şehir merkezindeki gezilecek yerler listesinde mutlaka birinci sırada yer almalıdır!  
  • Kayseri Cumhuriyet Meydanı: 6 bin yıllık geçmişe sahip olduğu bilinen Kayseri şehir merkezindeki Cumhuriyet Meydanı'nda Roma, Bizans, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerine ait yapılar bulunmakta. Şehir meydanında bulunan tarihi kalesi, medreseleri, camileri ve kapalı çarşısıyla birçok medeniyetin merkezi olarak önemini korumuştur.
  • Kayseri Arkeoloji Müzesi: Battalgazi ilçesine bağlı Seyitgazi semtinde bulunan ve Tunç Çağı'ndan günümüze kadar uzanan, eserlerin kronolojik sıraya göre sergilendiği bu müzede birçok tarihi kalıntı, bilgi ve belge bulunmaktadır.
  • Selçuklu Uygarlığı Müzesi: Kentin tarihi esas alınarak, Anadolu Orta Çağı ve Selçuklu uygarlığına odaklanan müze, tematik bir yaklaşımla planlanmıştır. Bir kısmında Selçuklu Medeniyeti ile ilgili uygarlığı ön plana çıkaran müze, diğer kısmı ise şifahiye özelliğini ön plana taşımaktadır.  
  • Mimar Sinan Evi: Osmanlı İmparatorluğu'nun baş mimarı Mimar Sinan’ın yaşadığı bu 3 katlı ev, Melikgazi semtinin Ağırnas Mahallesi’nde yer almaktadır. Mimar Sinan'ın doğup büyüdüğü ev, Kayseri gezilecek yerler listesinde önemli bir yere sahiptir.
  • Ağırnas Yeraltı Şehri: Ağırnas Yeraltı Şehri, Melikgazi bölgesinde yer almaktadır. Yeraltı şehrinin araştırılması sırasında keşfedilen Osmanlı İmparatorluğu'nun kalıntıları, ziyaretçileri tuhaf bir atmosferle karşılıyor. Ayrıca ilk inşaatın 3000 yıl önce yapıldığı tahmin edilmektedir. Ağırnas Yeraltı Şehri, koridorlar, mağaralar ve yerleşim yeri kalıntıları içermektedir. Tarihi dokusu nedeniyle turizm açısından oldukça önemli bir yer olarak karşımıza çıkan bu yapı mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasındadır.

Erciyes Dağı Hakkında

Kayseri’de bulunan ve Türkiye'nin en yüksek beşinci dağı olan Erciyes Dağı, tüm sene boyunca erimeyen bir kar örtüsü ile örtülüdür. Böylelikle bu görkemli dağın zirvesi her zaman karlı bir görünüme sahiptir. Yüksekliği 3917 metre olan Erciyes Dağı, eski sönmüş bir yanardağdır. Roma döneminde ‘Argaeos’ adıyla bilinmektedir. Zaman içerisinde Argaeos ismi değişerek Erciyes olmuştur.

Otuz milyon yıl önce aktif olan Erciyes Dağı, Kayseri ovasının verimli olmasında etkili olmuştur. Peri bacalarının oluşumuna neden olan lav külleri Hasan Dağı’nın oluşumunda da önemli rol oynamıştır. Lavların 100 kilometrelik bir alana kadar yayıldığı bilimsel araştırmalar sonucunda tespit edilmiştir.

Erciyes Dağı Efsaneleri

Ülkemizin Alpleri olarak bilinen, ‘patladıkça dağ doğuran dağ’ olarak da anılan Erciyes Dağı, neler görmüş geçirmiş bilmesek de dilden dile dolaşan birkaç efsanesiyle hüzünlendiren, manevi duyguları güçlendiren bir dağ. Efsanelere göre koskoca bir tarihi geçmişin bekçiliğini yapan, birçok medeniyet görüp sessizce durduğu yerde duran Erciyes’in başındaki duman kimilerine göre koca bir hüznün göstergesi... Kayseri ve çevresindeki Kapadokya için çok önemli olan heybetli Erciyes’in efsaneleri arasında en çok bilinen iki efsane mevcut; Cis Hatun’un hüzünlü aşkı ve Ağ (Ak) Gelin’in sadakati. Efsaneleri araştırıp okumayı sizlerin tercihine bırakıyoruz.

Kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz!