Ecc Tur Kaş Otelleri
Sonuçları Filtrele

Kaş Otelleri

( Tesis)
sonuçtan tanesi gösteriliyor.
Popülerliğe Göre
Fiyata Göre Artan
Fiyata Göre Azalan

Muhteşem Fırsatlarla Dolu Kaş Otelleri

Türkiye tüm dünyanın en popüler tatil, özellikle de yaz tatili destinasyonlarından biri. Türkiye’nin dört bir yanı birbirinden güzel tatil yerleriyle dolu olsa da tüm bu yerlerin içinde Antalya daima bir adım daha önde olmayı başarıyor. Kaş Antalya’nın bu kadar sevilmesinde en önemli rolü oynayan ilçelerden biri. Turizm başkenti sloganı ile tanınan Kaş Antalya’nın en batısında yer alıyor ve yine Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olan Muğla iline de komşu. Kaş Antalya il merkezinden 189 kilometre uzaklıkta ve ortalama olarak 70 kilometrelik sahile sahip.

Antalya’nın tüm turistik ilçeleri gibi doğal ve tarihi güzelliklerin harmanlandığı bir tatil beldesi ve bu nedenle de hem doğa, deniz, kum ve güneş severler hem de tatil süresince farklı yerlerin tarihine tanıklık etmek isteyenler için mükemmel bir seçenek. Tahmin edebileceğiniz üzere Kaş gezilecek yerler açısından son derece zengin bir coğrafya ve bu da Kaş’ta geçireceğiniz tatilin her anının keyifli olmasını sağlayacak.

Kaş’ta Görülecek Yerler

Kaş Plajları: Kaş’ın turkuaza çalan denizi yılın tüm stresini üzerinizden atmaya yetecek. Kaç plajlarının ünü ülke sınırlarını aşmış durumda. Denizi biraz soğuk olsa da yüzmek oldukça keyifli... Kaputaş Plajı, Patara Plajı, Küçük Çakıl Plajı, Büyük Çakıl Plajı, İnceboğaz Plajı, Akçagerme Plajı, Kaş plajlarının en popülerleridir.

Limanağzı: Kaş Merkez’den kalkan teknelerle ulaşabileceğiniz Limanağzı, eski dönemlerde doğal liman olarak kullanılan bir koydur. Denize girmek ve güneşlenmek için Kaş’ın sunduğu en güzel alternatif noktalarından biridir.

Xanthos Antik Kenti: Kaş’a bağlı Kınık Köyü’ndaki Xanthos Antik Kenti, Likya’nın en büyük idari merkezi olmuştur. M. Ö. 545 yılına kadar bağımsız bir kent olsa da bu tarihten sonra Perslerin egemenliği altına girmiştir. UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki yerini almış olan kenti Kaş gezi listenize mutlaka ekleyin.

Antiphellos Antik Kenti: Kaş’taki antik kentlerden biri olan Antiphellos, birçok kalıntısına rağmen tiyatrosuyla ünlüdür. Bir Likya dönemi kentidir ve günümüzdeki kalıntıları Kaş’ın pek çok yerine dağılmış durumdadır. Tiyatrosu 4 bin kişi kapasiteli olup en önemli özelliği Anadolu’da yapılmış, deniz cepheli tek tiyatro olmasıdır.

Kaş’ta Yapmadan Dönülmemesi Gerekenler

- Kaş’ta dalış yapıp su altı zenginliklerini görmeden,

- Teknelerle Kekova’ya geçmeden,

- Özellikle Kaputaş Plajı’nda kulaç atmadan,

- Uzun Çarşı’daki lahitin önünde fotoğraf çekmeden,

- Yamaç paraşütü yapmadan,

- Merkezdeki dükkanlarda alışveriş yapmadan,

- Eğer pasaportunuz yanınızdaysa ve vizeniz varsa Meis Adası’na geçmeden Kaş’tan ayrılmayın.

Kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz!