Parga Korfu Selanik turu

1. Gün - İstanbul'dan Hareket

20:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi

20:30 Mecdiyeköy ( eski Ali Samiyen karşısı )

21:00 İncirli Ömür Plaza

21:30 Beylikdüzü Marmara Park Avm Önü

Belirtilen noktlardan hareket ile Yunanistan turu yolculuğumuza başlıyoruz.


2. Gün - İpsala sınır kapısı – Kalambaka – Meteora – Parga

Gece yarısından sonra varacağımız İpsala sınır kapısında ilk olarak Türk gümrüğünü geçip free shop da alışveriş için kısa bir mola veriyoruz. Mola sonrası yolculuğumuza  devam ediyor  ve Yunan gümrüğünü  geçerek Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Yapacağımız gece yolculuğunun ardından sabah saatlerinde Kalambaka’ya ulaşıyoruz. Kalambaka ya varışımızın ardından kahvaltı için mola veriyoruz. Kahvaltı sonrası gezimize Unesco dünya mirasi listesinde yer alan Meteora manastırlarını gezerek başlıyoruz.  Dik kayalıkların tepesine kurulmuş bu manastırları gezerken adeta büyüleneceksiniz ve fotoğraf çekmeye doyamıyacaksınız.  Meteora gezimizin ardından Kanuni döneminin ve Osmanlının en ünlü paşalarından biri olan İbrahim paşanın  memleketi olan Parga ya hareket . Konaklama Parga daki  otelimizde.

Akşam dileyen misafirlerimiz için Parga şehri gece turu . Kişi başı 10 Euro ,

Şehirde rehberimiz eşliğinde tur düzenlenecek ve akşam yemeği için serbest zaman verilecektir. Akşam yemeği ekstradır ve herkes yedediği kadar öder , rehberimizin tavsiye etmiş olduğu resturantta veya kendi dilediğiniz bir restaurantta yiyebilirsiniz.


3. Gün - Korfu Adası Turu –parga serbest zaman

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Ekstra olarak Korfu adası turu düzenliyoruz. Korfu turuna katılmak istemeyen misafirlerimiz otelde , plajlarda veya parga şehir merkezinde vakit geçirebilirler. Ekstra tura katılmayacak misafirlerimiz serbest zamanda yapacakları geziler için ulaşımlarını kendi imkanları ile sağlar. Korfu turuna gidecek misafirlerimiz ile birlikte otelden ayrılarak limana hareket ediyoruz ve gemi ile Korfu adasına doğru hareket ediyoruz. Korfu adasına varışımızın ardından sırası ile Saint Spridon kilisesi, patron Saint kilisesi , Theotaki meydanı ve vendedik kalesi göreceğimiz yerler arasındadır şehirde yapacağımız turun ardından serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman süresince alışveriş yapabilir , Yunan tavernalarını ziyaret edebilir ve enfes deniz ürünlerinden yiyebilirsiniz. Korfu adası turumuzu tamamladıktan sonra parga da ki otelimize dönüyoruz.

Ekstra Korfu Adası Turu : 45 euro

Ulaşım rehberlik feribot ücretleri ve şehir turu fiyata dahildir

Akşam dileyen misafirlerimiz için geleneksel yunan tavernası turu : Kişi başı 35 euro

Deniz ürünlerinden oluşan zengin fix menü 2 adet içecek ulaşım ve rehberlik hizmeti fiyata dahildir.


4. Gün - Yanya –Selanik

Sabah  otelde alacağımız kahvaltının ardından Yanya bölgesine doğru hareket ediyoruz . Yanya ya varışımızın ardından   yanya gölü yanya kalesi aslan paşa camii ve şehir müzesi göreceğimiz yerler arsındadır. Yanya gezimizin ardından Yunanistan’ın ikinci büyük kenti Selanik’e doğru hareket ediyoruz  . Selanik’e varışımızın ardından Atatürk evi müzesi , Beyaz kule , kordon , Aristo caddesi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizi tamamlamamızın ardından Selanik’te ki otelimize geçiyoruz.

Akşam dileyen misafirlerimiz için geleneksel Yunan tavernası turu : Kişi başı 35 euro

Deniz ürünlerinden oluşan zengin fix menü 2 adet içecek ulaşım ve rehberlik hizmeti fiyata dahildir.


5. Gün - Selanik - Kavala - İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Kavala ya doğru hareket ediyoruz. Kavala ya varışımızın ardından , Kavalanın eski şehir kısmında yer alan  Kavala kalesi kavalalı Mehmet ali paşa evi ve tarihi sokakları gezdikten sonra deniz –kum ve güneş keyfi için serbest zaman veriyoruz . serbest zaman sonrası  Akşama doğru Kavaladan ayrılarak İstanbula dönüyoruz.

 

Fiyata Dahil Hizmetler

Lüks araçlar ile ulaşım

Profesyonel rehberlik hizmeti

Parga da 2 gece selanikde 1 gece oda kahvaltı konaklama

Programda ki ekstra olarak belirtilmeyen şehir turları

Araç içi soğuk sıcak ikramlar

Yurt dışı paket tur sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ekstra turlar

Müze ören yeri girişleri

Öğle ve akşam yemekleri

Schengen vizesi

Rehber ve şöför bahşişleri


Rehberden Tavsiyeler

Bu tur programımız kültür ve deniz turu ağırlıklı olduğu için yürüyüş için rahat ayakkabı giymenizi ve deniz için deniz çantanızı yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Sürekli yanınızda gezdirebileceğiniz sırt veya el çantası gezi esnasında ve plajlarda sizlere kolaylık sağlayacaktır.

Gezi boyunca geleneksel yunan yemeklerinin sunulduğu restaurantları ziyaret edebilir ve gezi boyunca bol bol resim çekebilirsiniz.


Fotoğraf Galerileri

Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim