Butik Gap Turu

1. Gün - İstanbul- Gaziantep

06.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi , 06.20 Mecidiyeköy Trump Avm Önü , 06.45 Merter Migros Önünden misafirlerimizi transfer aracımız ile alıp İstanbul Havalimanına hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra  TK2224 THY  tarifeli  08 : 50 uçağıyla yaklaşık 1,5 saatlik yolculuktan sonra Gaziantep Havalimanına iniyoruz.Doya doya yaşanacak bir Antep  turumuzda  ; Zeugma Mozaik Müzesi,Antep Kalesi,Cam Müzesi,Mutfak Müzesi,eski daracık sokakları ve tipik evleri  ile Bey Mahallesi,Bakırcılar Çarşısı göreceğimiz yerler arasındadır.Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zamanın ardından konaklama yapacağımız otelimize varış ve konaklama.Akşam dileyen misafirlerimiz ile Meşhur Antep mutfağını tatmak adına ekstra restaurant’a gidiyoruz.


2. Gün - Adıyaman - Nemrut Dağı

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından  Adıyamana doğru hareket ediyoruz.Adıyaman şehir turumuzu tamamladıktan sonra minibüslerimize binerek Kâhta ilçesi üzerinden Nemrut dağı milli parkı sınırları içerisinde bulunan Karakuş Tümülüs'ü, Cendere Köprüsü, Arsemia ve Eski Kale gezilerini yapıyor ve 2150 m. yükseklikteki Nemrut Dağı'na çıkıyoruz. Tanrı kral Antiochos tarafından gelecek nesillere vasiyetimdir başlığı altında yazılan Nomos kitabesi eşliğinde Doğu ve Batı Terasları, Zeus Oramastes, Apollon Mithras, Herakles Artagnes, Kommagene ve koruyucu Aslan, Kartal heykellerini görüyoruz.Nemrut dağı gezimizi tamamladıktan sonra otelimize varıyoruz.


3. Gün - Halfeti - Birecik

Sabah Otelde alınan kahvaltı sonrası Türkiye’nin en büyük sulama projesi olan, gövdesindeki bazalt maddenin 1919 metre yükseklikte eski bir volkanik dağ olan Karadağ'ın eteklerinden getirilen Atatürk Barajına ulaşıyoruz. Seyir terasına geçip 8 yıl gibi oldukça kısa bir zamanda bitirilen Türkiye’nin medarı iftiharı olan bu eşsiz yapıyı birde rehberimiz tarafından dinlerken baraj yapımı esnasında hayatını kaybeden işçiler için yapılan anıtı görüyoruz.Daha sonra Halfeti  ve Birecik ‘e doğru yola çıkıyoruz, Türkiye’nin yapıldığı tarih itibarı ile en uzun betonarme köprüsü olan Birecik köprüsünü fotoğrafladıktan sonra ,nesli tükenmekte olan kelaynak kuşlarının ziyareti ve yaşam öykülerinin dinlenmesi. Yeni Halfeti’nin görülmesinin ardından eski Halfeti’nin gezilmesi. Eski Halfeti de isteğe bağlı olarak planlanacak tekne gezisi esnasında  Fırat ırmağı üzerinde nazlı nazlı dolaşan tekneler ile Rumkale ve Savaştepe köyünü gördükten sonra  Şanlıurfadaki otelimize varış ve konaklama.Dileyen misafirlerimiz ile ekstra Yemek ve Müzikli Sıra Gecesine katılabilirsiniz.dinlenmesi. Yeni Halfeti’nin görülmesinin ardından eski Halfeti’nin gezilmesi. Eski Halfeti de isteğe bağlı olarak planlanacak tekne gezisi esnasında  Fırat ırmağı üzerinde nazlı nazlı dolaşan tekneler ile Rumkale ve Savaştepe köyünü gördükten sonra  Şanlıurfadaki otelimize varış ve konaklama.Dileyen misafirlerimiz ile ekstra Yemek ve Müzikli Sıra Gecesine katılabilirsiniz.


4. Gün - Göbeklitepe – Harran - Şanlıurfa

Sabah otel'de  alınan  erken kahvaltı  sonrasında  İlk olarak  2015 mayıs ayında açılan Türkiyenin en büyük müzesi olma özelliğine sahip olan Göbeklitepe ve eski çağ yaşamlarına ait canlandırmalar ile Edessa mozaik alanlarını görüyoruz.Turumuzu tamamladıktan Urfa’nın en popüler ilçesi  olan Harran ile  gezimize başlıyoruz. Burada ilk olarak Harran Şehrinin ortasında 22 mt yükseklikte var olan Harran Höyüğü, Türkiye’de İslamiyet döneminde kurulmuş en eski  cami olma özelliğini taşıyan Harran Ulu Camii, avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi ( Harran Üniversitesi ),İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik Kubbeli Evlerinden birini ziyaret ediyoruz.Fotoğraf çekimlerimizi tamamladıktan sonra  Urfa ‘ ya hareket ve Urfa şehir turumuz esnasında ; Şehir sınırları içinde kalan 14 peygamber ziyaretinden en önemlisi olan İbrahim Peygamber’in Doğduğu Kutsal Mağarayı, Hz. İbrahim Makamını, Ayn-ı Zeliha  Gölü’nü ve Balıklı Göl’ü görüp fotoğrafladıktan sonra  rehberimiz eşliğinde Kapalıçarşı içindeki Gümrükhan’a ulaşıyoruz.Halen aktif olan handa dileyen arkadaşlarımız otantik kafelerde oturarak ve alışveriş yaparak hanın keyfini çıkarırken dileyenlerde yerel kıyafetli Urfalıların  müsaade  alarak fotoğraflarını çekebilirler. Kısa bir serbest zaman sonrası  THY  havayollarının TK 2245 saat  16.40 tarifeli seferi ile İstanbul’a varıyoruz.Havalimanında bizi bekleyen servis aracımız  ile siz değerli misafirlerimizi bir dahaki turumuzda görüşmek dileği ile aldığımız noktalara bırakıyoruz.

 

» Fiyatlarımıza Dahil Olan Hizmetlerimiz

 

1 Gece  Gaziantep Şirehan Otel ve Benzeri Otel Oda Kahvaltı Konaklama

1 Gece Adıyaman White Star Otel ve benzeri Otel Oda Kahvaltı Konaklama

1 Gece Şanlıurfa Dedeman Otel ve benzeri Otel oda kahvaltı konaklama                                                                                                                      

THY  Yolları ile gidiş dönüş  ekonomik uçak bileti                                                                                                                                                   

Profesyonel  Rehberlerlik Hizmetleri 

 

Lüks Model  araçlar ile ulaşım  

 

Mesleki Sorumluluk Sigortası                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        İstanbul – Havaalanı -  İstanbul Transferi  

 

Nemrut dağına minibüslerle çıkış ücreti                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

 

» Fiyatlarımıza Dahil Olmayan Hizmetlerimiz

* Tüm Öğle ve Akşam  yemekleri   ve  Yemeklerde Alınan İçecekler                                                                                                                                   

* Şahsi  Harcamalar , Otel ekstraları /

 

*  Tüm müze ve Ören Yeri  Giriş ücretleri                                                                                                                   

 

* Halfeti de isteğe bağlı yapılabilecek olan Rum Kale tekne gezisi 


Fotoğraf Galerileri

Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim