Antalya Çıkışlı Kapadokya Turu (2 Gece Konaklamalı)

Tur Tarihinizi Seçiniz

1. Gün - 1. Gün - Gece Yolculuğu

22:30  Kepez Belediyesi 

23:00  5M Migros Önü

23:30  Mark Antalya Avm Önü 

00:00 Dedeman Akra Barut Otel Önü

Siz değerli misafirlerimizi yukarıdaki kalkış noktalarından alarak, araç içi ikramlar eşliğinde kapadokya yolculuğumuza başlıyoruz.
 


2. Gün - 2. Gün - Ihlara Vadisi - Narlı Göl-Yeraltı Şehri – Üç Güzeller – Türk Gecesi

7 Saat süren keyifli gece yolculuğumuzun ardından sabah kahvaltısı için Aksaray Ağaçlı Dinlenme Tesislerinde 1 saatlik mola veriyoruz. Kahvaltı ardından ilk durağımız olan Ihlara Vadisi ne varıyoruz. Rehberimiz eşliğinde vadide bulunan Ağaç altı ve Yılanlı Kilise hakkında bilgilendirme alıyor ve muazzam tarihi eser görüntüler eşliğinde serbest zaman vererek vadinin tüm güzelliklerini yaşıyoruz. 

    Vadi gezimiz ardından yol üzerinde volkanik bir arazi içerisinde bulunan Narlıgöl ( Krater Gölü ) 'nde kısa bir mola vererek yolculuğumuza devam ediyor ve düşman baskılarından kaçan binlerce kişinin rahatça yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş olan, mühendislik harikası Derinkuyu Yeraltı Şehri ( Kaymaklı Yeraltı Şehri ) 'ni geziyoruz.

Ürgüp bölgesinin en ünlü restaurantı olan Karakuş da öğlen yemeği için mola veriyoruz.

Öğle yemeğinin ardından  Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile yemek sonrası bu turun olmazsa olmazlarından, yöreye özgü Türk Gecesi’ne (Ekstra) gidiyoruz.Sabah Kahvaltısı: Yol üzerinde verilecek molada alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir


Geceleme otelimiz : Perissia Otel 

 


3. Gün - Gün - Balon İzleme - Paşa Bağları (Panoramik) - Hayal Vadisi - Çanak Çömlek Atölyesi – Göreme Açık Hava Müzesi – Göreme Avcılar Vadisi – Uçhisar Kale Altı – Güvercinlik Vadisi – Şarap Fabrikası – At / Atv Turu

Sabah güneş doğumuna 1 saat kala dileyen misafirlerimizle otel lobisinde buluşarak Kapadokya nın en özel görüntülerini yaşayacağımız ve eşsiz fotoğraf kareleri yakalayabileceğimiz Balon Turu    (ekstra) yolculuğumuza başlıyoruz. Ürgüp tepesinde eşsiz manzaraya sahne olacak balonları izleyerek turumuzu sonlandırıyor  ve sabah kahvaltısı almak üzere otele geçiyoruz.
 
  Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından ilk durağımız olan Paşabağı' na doğru yola çıkıyoruz. Kayaların oyulması ile elde edilmiş eski yerleşim birimlerinin yer aldığı çavuşin ören yerinin gezilmesinden sonra, çok başlı peribacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği Paşa bağında fotoğraf molası veriyor ve devamında değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu HAYAL VADİSİ ni geziyoruz. 

Öğle yemeği için bölgenin meşhur restoranlarından birinde yemek molası veriyoruz

 Öğlen yemeği ardından turumuza Cilalı Taş Devrinden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan AVANOS'a yapacağımız ziyaret ile devam ediyoruz. Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak'tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler alıyoruz, arzu eden misafirlerimiz alışveriş yapma imkanından faydalanabilir.

 Alışverişin ardından turumuza eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezerek devam ediyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilisesi müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Göreme Açık Hava Müzesi gezisinin ardından Göreme Avcılar Vadisine doğru yola çıkıyoruz burada geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından bir sonraki durak noktamıza doğru yol alıyoruz

Bir sonraki durağımız fotoğraf molası için Uçhisar kalesi olacak. Panoramik olarak çekilen fotoğrafların ardından, Güvercinlik Vadisi'ne hâkim bir nokta olan ve muhteşem bir manzaraya sahip Salkım Tepesi’ne gidiyoruz. 

Burada verilen fotoğraf molamızın ardından Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Asmalı Konağı da dışardan görüp Şarap Mahzenlerini ve Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyoruz.

Günün sonunda turumuzu dileyen misafirlerimizle at / atv  turu yaparak günü sonlandırıyor ve akşam yemeği için otelimize dönüyoruz.


Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir


4. Gün - Avanos Sallanan Köprü – Taş Atölyesi – Hacı Bektaş-ı Veli Türbesi

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası, günümüzün ilk durağı Kızılırmak üzerine bulunan bölgenin tarihi simgelerinden 173 metre uzunluğundaki Sallanan asma köprü oluyor. Gezimizin ardından dünyanın en değerli taşları arasında bulunan Onyx taş atöyesini ziyaret ederek ustalarımızdan taş hakkında bilgiler alıyor ve yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Öğlen yemeği için bölgenin meşhur yemeği olan Çömlek kebabını tatmak üzere yemek molası veriyoruz.

Öğlen yemeği ardından Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-i Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi, Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu, Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Camii, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avlu’yu (Nadar Avlusu) gezip  turumuzu sonlandırıyoruz.

Keyifli turumuzun ardından Antalya yolculuğumuza başlıyor ve siz değerli misafirlerimizi durak noktalarına bırakarak bir sonraki Ecc Tur etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.Sabah Kahvaltısı: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında alınacaktır. (Ekstra)

 

 

 


 

TUR UCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Lüks  ECCTUR otobüsleri ile ulaşım

* Otellerde Yarım pansiyon Konaklama

* Tüm Cevre gezileri

* ECCTUR  otobüs içi ikramlar

* 1618 sayılı Kanuna Gore Zorunlu Seyahat sigortası

* ECCTUR Güvencesi

* Rehberlik Hizmeti

* Ek Hizmetler

 

TUR UCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm öğlen Yemekleri

* Tüm Yemeklerde alınan içecekler

* Özel Harcamalar

* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

* Müze Kart

 

BALON TURU

Gün doğmadan 1 saat önce otelimizden hareket ile pilotlardan bilgilendirme alırken hafif bir kahvaltı yapıyor ve sonrasında turumuza başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk sürecek turumuz (tamamı 3 saat olacak) otelimize transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımızı otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, konuklarımız açık büfe hafif bir kahvaltı yaparlar. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gündoğumuna yakın uçuşa başlarlar. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş süresince Balonumuz ile yaklaşık 1000 feet lik yüksekliğe çıkarak konuklarımıza güneş doğuşunu, vadi içlerine girerek peri bacalarını ve vadi manzaralarını seyretme ve fotoğraf çekme ve video kaydı imkânı veriyoruz. Uçuş sonunda konuklarımız için şampanyalı bir kutlama yapıyoruz. Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası ve balon şapkası verilecektir. Tüm balon uçuş macerası yaklaşık 3 saat sürmekte olup, sabah 8 civarında konuklarımız tekrar konakladıkları otellerine veya gezi noktasına bırakılacaktır. Balon turumuzun fiyatı kişi başı 80-100 euro arasıdır, dönemsel yoğunluğa göre değişiklik göstermektedir.

TÜRK GECESİ

Kapadokya bölgesine has olan, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik mekânlarda gerçekleştirilen eğlencede, ülkemizin her yöresine ait halk dansları sergilenmektedir. Çeşitli animasyonlara ve eğlencelere de yer verilen gecede sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek verilmektedir. Restoran'da gerçekleştirilecek Türk Gecesinin fiyatı Kişi Başı 60 TL. Restaurant  (Limitsiz Yerli İçki Alkollü Alkolsüz, Mezeler, Yöresel Halk Oyunları, Dansöz,Animasyonlar, Müzik Gösterileri fiyata dahildir)


Fotoğraf Galerileri

Fiyatlar

Perissia Otel 5* 2 Gece Konaklamalı
Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişi Tek Kişi 3 Kişi 4 Kişi Çocuk İndirimleri
01-10-2020   1398,00 899,00 2097,00 -   Çocuk İndirimleri
08-10-2020   1398,00 899,00 2097,00 -   Çocuk İndirimleri
15-10-2020   1398,00 899,00 2097,00 -   Çocuk İndirimleri
22-10-2020   1398,00 899,00 2097,00 -   Çocuk İndirimleri
29-10-2020   1398,00 899,00 2097,00 -   Çocuk İndirimleri

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim