Büyük Yunanistan Turu

1. Gün - İstanbuldan Hareket

20:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü,

20:30Mecidiyeköy Migros Önü(Eski Ali Sami Yen Stadı Karşısı)

21:00 İncirli Ömür Plaza Önü

Siz Değerli Misafirlerimizle Buluşmamızın Ardından  Hareketle Tekirdağ’da Verecek Olduğumuz Köfte Molamızın Sonrasında Malkara Keşan Güzergahı İle Gece Yarısı İpsala Türk Sınır Kapısına Varıyoruz.


2. Gün - Meteora Kalambaka Volos

İpsala Türk Sınır Kapısındaki Pasaport Ve Gümrük İşlemlerinden Sonra Meriç Nehri’nin Üzerinden Geçerek Yunanistan Kipi Sınır Kapısına Geliyoruz. Buradaki Pasaport Ve Gümrük İşlemlerimizin de Yapılmasından Sonra 2,5 Saatlik Yolculuk Sonrası Kavala Da Yolumuz Üzerindeki Tesiste Mola Veriyoruz. Ekstra Olarak İsteyenlerin Burada Yapacak Olduğu Kahvaltıdan Sonra, Meteora (Kalambaka) doğru hareket ediyoruz. Meteora ulaşmamızın ardından dileyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek Meteora turumuza başlıyoruz (25 €). Meteora  Ortodoks Keşişler Hristiyanlığın İlk Dönemlerinde İnzivaya Çekilmek, Tanrı Ya Daha Yakın , Dünyevi Konulara İse Daha Uzak Olmak Amacıyla Bu Manastırları Yapmışlar. Bir Diğer Sebep İse, Keşişlerin Ortodoksluğu Osmanlı Egemenliğinden Korumak Amacıyla Bu Bölgeye Kaçmalarıymış. Her Bir Manastır 300 M. Kadar Yükseklikteki Kayaların Üzerine Yapılmış. İnsan İlk Gördüğünde İnanamıyor, Çok Etkileyici,  Meteora turumuzun ardından gece konaklamayı yapacağımız Yunanistan’ın en güzel liman şehri Volos şehrine geçiyoruz. Geceleme Volos’taki otelimizde.


3. Gün - Atina

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından Atina İstikametine Doğru Yola Çıkıyoruz Ve Yaklaşık 4 Saat Sürecek Olan Keyifli Yolculuğumuzun Ardından Atina’ya Ulaşıyoruz.  Parthenon, Dionysos Tiyatrosu, Odeon, Zeus Tapınağı, Hadrianus Kapısı, Likavitosi Tepesi, Panathenic Stadyum, Harry Trouman Meydanı Heykeli, Konservatuvar, Türk Elçilik Binası, Eski Saray, Cumhurbaşkanı, Başbakan’ın Konutları, Evzon Askerlerinin Nöbet Değişimi, Ulusal Park, Zappion Sergi Sarayı, “St. Paul, St. Nikodimos, Bizans” Kilisesileri, Syntağma Meydanı, Parlemento Binası “Meçhul Asker Anıtı” Tarihi Grande Bretage Oteli, Para Müzesi, Heinrich Schliemann’ın Evi, 19.Yy Neo Klasik Yapılar (Akademi - Üniversite – Kütüphane) Merkez Bankası, Ag. Dionissios Katedrali, Omonia Meydanı, Kolokotroni Heykel Meydanı, İlk Meclis Binası, Olympiyat Köyü Göreceğimiz Yerler Arasındadır. Şehir turumuzun ardından konaklama yapacağımız hotelimize geçiyoruz. Geceleme Atina’da ki otelimizde.


4. Gün - Atina Acropolis Korint Kanalı

Sabah Alacağımız Kahvaltının Ardından . Dileyen Misafirlerimiz Ekstra Olarak Düzenlenecek Atina’nın simgesi olan Acropolis ve korint kanalı turuna katılabılır. kişi başı 50 eurodur ( 20 euro acropolis giriş ücreti bı fiyata dahildir , misafirler akrapolis için ayrıca para ödemez).  Rehberimizin anlatımı ile acropolis turumuzun ardından Atina merkezden ayrılıp korint kanalına geçiyoruz.  Ege denizini akdenize kestirme yoldan bağlamak için inşa edilen ve 1893 yılında yapımı tamamlanan Korint kanalına geldiğimizde daracık kanaldan koca gemilerin nasıl geçtiğini hayretle izliyoruz.  Gemileri izledikten ve fotoğraf Çekimlerimizi tamamladıktan sonra Atina’ya geri dönüyoruz. Misafirlerimiz Akşam Plaka’da Ekstra Olarak Düzenleyeceğimiz Taverna Eğlencesine Katılıp Sirtaki Yapabilirler, Uzo Eşliğinde Yunan Mezelerinden Tadabilir Geç Saatlere Kadar Eğlenebilirler(45€).  Fix menu ve 2 içki dahildir .Taverna turumuzun ardından otelimize geçiş yapıyoruz. Konaklama otelimizde.


5. Gün - Poros Hydra Aegina Adaları

Sabah Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün deniz keyfi için Yunanistan 3 adalar turuna gidiyoruz. . Poros Hydra ve aegina…tipik yunan evleri ve rastaurantları ile giden herkesin beğenisini kazanan bu adalarda ilk olarak pire limanından hareket ile poros adasına geçiyoruz. Burada 1 saatlik serbest zamanın ardından bir sonraki durağımız olan Hydra adası, masmavı akvaryum gibi bir deniz burada sizi bekliyor olacak. Adanın yüksek kesimlerine çıkmak isteyen misafirlerimiz ise yerel halktan katır veya eşek kiralayarak zirveye çıkabilir ve muhteşem manzaranın tadını çıkarabilirler . Bir sonraki durağımız ise son adamız olan aegina adası , aegina adasına giderken teknede açık büfe şeklinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Aegina adasında verilecek gezi molasının ardından yunan müzikleri ve eğlenceleri eşliğinde Atina limana dönüyoruz ve otelimize doğru hareket ediyoruz. Dileyen misafirlerimiz için ekstra yemekli yunan gecesi turu .

3 Adalar turu  kişi başı 80 euro . Transfer ,tam gün tekne turu ,  açık büfe öğle yemeği bu fiyata dahildir.

Yunan gecesi turu 45 euro . fix menu ve 2 içki dahildir


6. Gün - Selanik

Sabah Otelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından Selanik İstikametine Doğru Yola Çıkıyoruz Selanik’e Ulaşmamızın Ardından Gezimize Öncelikle Ms.303 Yılında Roma Döneminde Paganizm Anlayışı Dışında Bütün İnanışlar Yasak Olduğundan, Şehrin İnsanlarını  Hristiyanlığı Kabul Etmeye Davet Eden Ve Bu Nedenle İmparator  Gallerius Tarafından Aslanlara Atılarak Katledilip İlk Hristiyanlarca Aziz İlan Edilen Aziz Demetrios Adına Makedonik Mimari Tarzda İnşa Edilmiş  Aynı Adlı Aziz Demetrios Kilisesine Gidiyoruz. Mezarının Da Bulunduğu Kiliseyi Görüp Fotoğraf Çektikten Sonra Aynı Cadde Üzerinde Bulunan En Yoğun Duygularımızı Yaşayacağımız Konsolosluğumuzun Arka Bahçesinde Yer Alan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Doğduğu Evi Gezip Fotoğraf Çekiyoruz. Ardından Selanik Şehrini Tepeden Panoramik Olarak Görebileceğimiz Selanik Kalesini Ziyaret Ediyoruz. Burada Vereceğimiz Yaklaşık 30 Dakikalık Fotoğraf Molası Ardından Panoramik Olarak Yapacağımız Kısa Selanik Şehir Turumuz Esnasında Rotonda, Yeni Hamam, Hamza Bey Camii, Galerius, Aristoteles Ve Vardar Meydanı Gezileri Sonrası İzmir’e Benzerliğiyle Dikkati Çeken Kordon’a Gidiyoruz. Kordon Boyunca Yürüyerek Yine Bir Osmanlı Yapısı Olan Beyaz Kule’yi Görüyoruz, Büyük İskender Heykeli, Aristoteles Ve Venizelos Meydanları Ve Ünlü Alışveriş Mağazalarının Bulunduğu Thisimiski Caddesi Gezileri Sonrası Öğleden Sonra Konaklama Yapacağımız Otelimize Geçiyoruz. Dileyen Misafirlerimiz Otelimizde İstirahat Ederek, Dileyenler Şehri Daha Yakından Tanımak Ve Fotoğraflamak Amacıyla Vakitlerini Geçirebilirler. Misafirlerimiz Akşam Ekstra Olarak Düzenleyeceğimiz Taverna Eğlencesine Katılıp Sirtaki Yapabilirler, Uzo Eşliğinde Yunan Mezelerinden Tadabilir Geç Saatlere Kadar Eğlenebilirler.(40€) Konaklama Selanik’te ki  Otelimizde


7. Gün - Selanik Kavala Thassos istanbul

Sabah Alacağımız Kahvaltının Ardından Kavala’ya Doğru Hareket Ediyoruz. Kavala’ya Ulaşmamızın Ardından kısa bir fotağraf molası veriyor ve sonrasında thassos adasıan hareket ediyoruz . adaya varışımızın ardından adanın en güzel plajlarından birine varıp doyasıya denizin tadını çıkarıyoruz. Thassos gezimizin ardından istanbula doğru dönüşe geçiyoruz .Kipi Sınır Kapısına Gidiyoruz. Burada, Pasaport Gümrük Ve Freeshop Alış Verişlerinden Sonra Meriç Nehri Üzerinden Geçerek Aynı Gümrük Ve Pasaport İşlemlerini İpsala Türk Sınır Kapısında Da Yaparak Türkiye Ye Giriş Yapıyoruz. İpsala, Keşan, Tekirdağ Yolunu Takip Ederek Gece Geç Saatlere İstanbul  Ulaşıp, Sizleri Tur Başlangıcında Almış Olduğumuz Yerlerde İndirerek Turumuzu Bitiriyoruz.

 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler ;

Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL) Misafirler tarafından bankaya yada gümrük kapılarıan ödenir.

Vize Ücreti Ve Hizmet Bedeli (120 €)

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası (10€ - 65 Yaş Üzeri 18 € )

Öğle Ve Akşam Yemekleri

Kişisel Harcamalar

Panaromik şehir turları

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler ;

Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL)

Vize Ücreti Ve Hizmet Bedeli (120 €)

Yurt Dışı Seyahat Sağlık Sigortası (10€ - 65 Yaş Üzeri 18 € )

Öğle Ve Akşam Yemekleri

Kişisel Harcamalar

Tur Programında Belirtilen Ekstra Programlar

Müze Giriş Ücretleri


Yunanistan Hakkında bilgi

Yunanistan denince akla , olimpiyatlar , demokrasinin doğum yeri , eğlence merkezi , tarih , doğa , kültür , deniz ne ararsanız burada , anlatmak ile bitmez , siz en iyisi turumuza katılın ve bu güzellikleri bizimle yaşayın . :)


Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim