Konaklama Tarihinizi Seçiniz

Genel Tanıtım

Antalya’nın tarihi Kaleiçi semtinde bulunan Minyon Hotel, Osmanlı mimarisine göre inşa edilmiş tarihi bir mekandir. Yemyeşil meyve ağaçlarıyla dolu, deniz manzarali bir bahçeyle çevrili açık bir yüzme havuzuna ev sahipliği yapmaktadır. Otel, ahşap zeminli otantik odalara sahiptir. Tüm odalar klima, minibar ve ücretsiz Wi-Fi ile donatılmıştır.
 
Otelde sabahları peynir, zeytin, taze yumurta, günlük yöresel süprizler ve ev yapımı reçellerden oluşan zengin bir kahvaltı servis edilir. Kahvaltı keyfinizi otelin huzurlu bahçesinde, bir bardak geleneksel Türk çayı veya bir fincan kahve eşliğinde yapabilirsiniz.
 
Hadrian Kapısı’na sadece 600 metre uzaklıkta bulunan Hotel Minyon, kentin restoran, bar ve mağazalarına yürüme mesafesindedir. Antalya Havaalanı, otele 16 km uzaklıkta yer almaktadır. Kaleiçi, tarihi merkez keşfi, tarih ve şehirde yürüyüş ile ilgilenen gezginler için harika bir seçenek.
 
 
 
Kaleiçi Hakkında
 
Otelimiz Antalya şehir merkezinde bulunan tarihi Kaleiçi’nde yer almaktadır.
 
Kaleici Antalya Körfezi’nin yüksek kayalıkları ve kalenin surlarıyla çevrelenmiştir. Kalenin surları arasında, bir kısmı Romalılar tarafından inşa edilmiş 664 konak bulunmaktadır. Baltacı Konak olarak da bilinen tescilli Minyon Hotel, tarihi kale içindeki 664 konaktan biri olma ayrıcalığına sahiptir.
 
Birçok millet bu topraklarda uygarlıklar kurmuş ve bu nedenle Antalya çok değişik uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Helenistik Dönem – Roma – Bizans – Seçuklu ve Osmanlı gibi.
 
Kalenin surları arasında kurulan her uygarlık kendinden izler bırakmıştır, bazıları zaman içinde yok olmuş, bazıları ise geçen zamana rağmen ayakta kalmayı başarmıştır. Bazı tarihi eserler; Hıdırlık Kulesi, Kesik Minare, Yivli Minaresi, İlahiyat Okulları, Müslüman mezarları, hamamlar ve cesitli kiliseler kalenin korumasıyla günümüze kadar gelmişlerdir.

Ücretsiz Olanaklar

Bahçe 24 Saat Resepsiyon Açık Havuz Lobi Teras İnternet Bağlantısı – Kablosuz

Ücretli Olanaklar

Bar

Video Galerileri


Fotoğraf Galerileri

Konum

Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim