Uçaklı Kıbrıs Şafak Nöbeti Turu

1. Gün - İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN → KIBRIS ERCAN → OTEL

Kuzey Kıbrıs’ta Şafak Nöbeti ve Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45’inci Yılı Kutlaması Özel Turu

‘’Bu vatanı vatan yapan Anavatanımıza, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri’ne ve de 1974yılına kadar ulusal davamız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizişükran ve saygıyla anıyor; barış, huzur, mutluluk dolu günlerle 20 Temmuz gecesi Şafak Nöbeti’ndebuluşma dileğiyle.’’

Tur Programı ve Uçak Detayı

 

PC1932 İstanbul (SAW) Lefkoşa (ECN) 19/07/19 Cum 06:15 07:50 B737-800

PC1915 Lefkoşa (ECN) İstanbul (SAW) 21/07/19 Paz 22:20 23:50 B737-800

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında uçuş saatimizden en az 2,5 saat önce check-in işlemlerimiz için Pegasus Havayolları kontuarında hazır bulunmamız gerekiyor. Bagaj ve bilet işlemlerimizi tamamladıktan sonra Kıbrıs uçuşumuz için uçağımıza geçerek Lefkoşa/Ercan Havalimanına seyahat ediyoruz. Ercan havaalanına indikten sonra, polis kontrolünden geçerek bavullarımızı alıp havalimanı çıkış kapısında sizleri karşılamak üzere tahsis edilen transfer aracımız ve görevli personelimiz ile Ercan havaalanından Kıbrıs’ın incisi olan Girne’ye gitmek üzere harekete geçiyoruz. Girne’ye varınca ilk olarak otelimizde oda giriş işlemlerimizi tamamlayıp odalarımıza yerleşiyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelin çeşitli aktivitelerinden yararlanabilir veya Girne şehir merkezine inerek alışveriş yapabilir ve Girne Tarihi Limanında keyifli zaman geçirebilirler. Akşam yemeğimiz otelimizde.


2. Gün - BEŞPARMAK DAĞLARI → BEYLERBEYİ KÖYÜ → BELLAPAİS MANASTIRI → ST. HİLARİON KALESİ → KARAOĞLANOĞLU ŞEHİTLİĞİ → MAVİ KÖŞK → AÇIK HAVA MÜZESİ → GİRNE KALESİ → ARKEOLOJİ MÜZESİ → GİRNE LİMANI

Sabah otelimizden alacağımız kahvaltının ardından turumuzu gerçekleştireceğimiz aracımıza yerleşerek rehberimizin vereceği değerli bilgilerle turumuza başlıyoruz. Tur Hareket saatimiz 09:00. Girne dağlarının eteğinde bulunan ve eski bir Rum köyü olan Beylerbeyi Köyüne gidiyoruz. 12.yy. da tamamlanan gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan Bellapais Manastırını yemyeşil dokusuyla Beylerbeyi Köyünü görüp fotoğraf çekmek veya çay kahve içmek isteyen misafirlerimiz için verilecek molanın ardından, Beşparmak dağları üzerine kurulmuş üç büyük kuleden en batıda yer alan St. Hilarion Kalesi ziyaret edip, 1974 yılında, ilk kara harekâtının başladığı nokta olan Karaoğlanoğlu bölgesindeki Karaoğlanoğlu Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimizin ardından Kıbrıs gezisinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan Mavi Köşk’ü ziyaret ediyoruz. 1956 yılında Girne-Güzelyurt dağ yolu üzerine yapılmış olan 2 katlı ve 16 bölümden oluşan bu köşk, oldukça enteresan özelliklere sahip. Gidip gören herkesi büyüleyen bu köşk, Kıbrıs Cumhuriyeti’nin kurucusu Baş Piskopos Makarios’un avukatı İtalyan asıllı Rum Pablo Pavilides’e ait. Pavilidesi’in avukat olduğuna bakmayın. Zira kendisi yaşadığı dönemde Ortadoğu’nun en büyük silah kaçakçısı olarak bilinmekteydi. Girne’ye tam anlamıyla hâkim konumda bulunan Mavi Köşk ise, Pavilides’in iş ve özel yaşamının bir sentezi olarak işlev görmüş. Pavilides, bu köşkü hem kişisel zevklerini tam anlamıyla yaşamak hem de işini tam güvenli bir şatoda yapmak ihtiyacı duyduğu için yaptırmış. Mavi Köşk’ün büyülü hikayesini rehberimizden dinledikten sonra Rum ordusunun Türk ordusuna karşı kullanmış olduğu ağır silahların yer aldığı Açık Hava Müzesini ve ardından da yavuz çıkarma körfezini, barış ve özgürlük anıtını panoramik olarak görüyor ve adanın en sıcak dokusuna sahip Girne şehrine doğru gitmek için harekete geçiyoruz. Girne’de ilk olarak şehri korumak amacıyla inşa edilen tarihi Girne Kalesini ve içerisinde bulunan zindanlarını Arkeoloji Müzesini ve dünyadaki şu ana kadar çıkartılabilmiş en eski 2300 yaşındaki ikinci Gemi Batığını görüyoruz. Daha sonra geçmişte ticari amaçlarla kullanılan ve adayı Ortadoğu’nun en büyük ticaret merkezine çeviren tarihi Girne Limanının kuşbakışı görüntüsünü aldıktan sonra aracımızda buluşup otellerimize gitmek üzere hareket ediyoruz, otelde alınacak akşam yemeğinden sonra saat 19:45 de 20 Temmuz Şafak Nöbeti organizasyonumuz için grup halinde Yavuz Çıkarma Plajına doğru Türk bayrakları ve marşlar ile keyifli bir yürüyüş ile tarihle bütünleşeceğimiz organizasyon alanına varıyoruz. (Yürüyüş mesafemiz 750m, yaklaşık 9-10 dk.)

Kuzey Kıbrıs’ta Şafak Nöbeti, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 45’inci Yıl Kutlaması;

İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından merhum Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın ilk Şafak Nöbeti’nde ve 1974 döneminin Başbakanı Bülent Ecevit’in harekatla ilgili açıklaması katılımcılara sunuluyor. Türk İnsanın ruhunu okşayan konuşmaların ve hep bir ağızdan söylenen marşların ardından program ünlü sanatçıların katıldığı belirlenen konser programı ile devam ediyor. Konserde keyifli zaman geçirdikten sonra, 1974 yılında çıkarmanın yapıldığı sahil olan Yavuz Çıkarma Plajına geleneksel bayrak ve meşaleler eşliğinde topluca iniyoruz. Tarihi plajda anma, dua ve türkülerle şehitlerimizi anıyoruz. (Saat 02.00’de gelen tüm katılımcılara yemek ikramı yapılacak.) Şafak Nöbeti, saat 03.45’teki havai fişek gösterisi ve sabah ezanı ve duaların okunmasının ardından sona eriyor.


3. Gün - LEFKOŞA → MAKARİOS SARAYI → BOĞAZ ŞEHİTLİĞİ → BARBARLIK MÜZESİ→ CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI → GİRNE KAPISI → MAGOSA SURLARI → LALA MUSTAFA PAŞA CAMİİ → VENEDİK SARAYI → NAMIK KEMAL'İN ZİNDANI → KAPALI MARAŞ → ST. BARNABAS İKON VE ARKEOLOJİ MÜZESİ → KRAL MEZAR

Sabah kahvaltısının ardından otelden hareket ederek Lefkoşa şehri ile Girne’yi birbirine bağlayan Lefkoşa – Girne boğazı vadisini kullanıp adanın iç kesimine doğru ilerlerken Makarios’un Sarayının panoramik görüntüsünün ardından Kıbrıs’taki en büyük şehitlik olan Boğaz Şehitliğini ziyaret edip başkent Lefkoşa’ya geçiyoruz. Lefkoşa’da Binbaşı Nihat İlhan’ın eşi ve üç çocuğunun küvette katledildiği ev; Barbarlık Müzesini ziyaretin etmemizin ardından da adayı iki farklı bölgeye ayıran yeşil hat sınır çizgisinden kesitleri, Lefkoşa ‘yı kasnak gibi saran Lefkoşa surlarını, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı, şehre girişi sağlayan üç orijinal kapıdan biri olan tarihi Girne Kapısını gördükten sonra da Gazimağusa’ya doğru harekete geçiyoruz. Uçsuz bucaksız gibi görünen Mesarya ovasından geçip Gazimağusa bölgesine varıyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Verilen serbest zamanda, dileyen misafirlerimiz Magosa Surları içinde kahvesini yudumlayabilir, Temel Reis olarak adlandırılan restoran da Kıbrıs ve Türk mutfağına özgü yemeklerin tadına bakabilir, Petek Pastanesi olarak adlandırılan yerde Kıbrıs’a özgü tatlıların tadına bakabilir, dileyenler de Magosa Surlar içinde mağazalarda alışverişini yapabilir. Serbest zamanın bitişinden sonra Lala Mustafa Paşa Camiyi, Venedik Sarayı kalıntılarını, ünlü Namık Kemal Meydanı ve vatan şairi Namık Kemal’in Zindanını, hayalet şehir olarak günümüze kadar gelen Kapalı Maraş sınır gezisini tamamladıktan sonra, adada ilk kez Hristiyanlığı yaymaya çalışan St.Barnabasa hitaben inşa edilen bugünkü St Barnabas İkon ve Arkeoloji Müzesini ziyaret edip, Kral Mezarlarını panoramik gördükten sonra Kıbrıs turumuz burada son buluyor. Aracımız Ercan havalimanına dönüş transferimizi gerçekleştiriyor. check-in işlemlerini yapıp uçağımıza geçerek bir sonraki turlarımızda görüşmek dileğiyle siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

» UÇAKLI KIBRIS TURU HAKKINDA

Uçaklı turlarımızda katılım gösteren misafirlerimizin uçak biletleri GRUP PNR şeklinde düzenlenmektedir. Uçak biletleriniz elektronik bilet olup; Check-in işlemleri T.C. Vatandaşlık numarası taşıyan kimlikleriniz ile satın aldığınız turun uçuşunun yapılacağı havayoluna ait kontuara başvurularak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle turunuzun uçuşuyla ilgili bilet numarası veya PNR verilmemektedir. Satın alınan uçaklı turunuz için uçak saatlerinde yaşanacak herhangi bir değişiklik, bunların yanı sıra turunuzun rehber bilgilendirmesi turun başlangıç gününden 1 gün öncesinde rezervasyonlarınızda belirteceğiniz Gsm numaralarınıza SMS veya Kültür Turları departmanımız tarafından aranarak bildirilecektir. Uçaklı Kıbrıs Turuna katılan misafirlerimizin uçak kalkış saatlerinden en az 2,5 saat öncesinde ilgili şehrin havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde Pegasus ya da AnadoluJet Havayolları Kontuarı önünde T.C Nüfus Cüzdanları ile birlikte bulunmaları gerekmektedir. Pegasus ya da AnadoluJet Havayollarına ait İstanbul-Lefkoşa (Ercan) Uçağı ile K.K.T.C'ye uçuş sonrası, Ercan Havalimanına indikten sonra havalimanı çıkış kapısında H.I.S. Travel rehberleri tarafından karşılanıyoruz.

Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin KIBRIS’ a geçişleri için NOTER den onaylıMUVAVFAKATNAME almaları gerekmektedir. Devlet memuru olan misafirlerimiz kurumlarından onay yazısı almaları gerekmektedir.

Kıbrıs’ta Gsm hatlarını kullanacak misafirlerimizin ülkemizden çıkış yapmadan kullanmış oldukları operatörleri ilegörüşerek Gsm hatlarını yurt dışı dolaşıma açtırmaları gerekmektedir.

» FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

- 2 Gece 3 Gün Yarım Pansiyon Konaklama

- 2 Sabah Kahvaltısı

- 2 Akşam Yemeği

- Ercan-Girne-Ercan Gidiş Dönüş Transferler

- 2 Tam Gün Tur

- Şafak Nöbeti Töreni

- Profesyonel Kokartlı Rehberlik Hizmetleri

- Türkiye-Kıbrıs-Türkiye Gidiş/Dönüş Uçak Biletleri

» OTEL BİLGİSİ

Ada Beach Hotel / 4* – Girne / Alsancak

2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Yavuz Çıkarma Plajı’na 750 M.

Girne Merkez’e 8 Km.

Lefkoşa Merkez’e 35 Km.

Ercan Havalimanı’na 45 Km.

Not: Yukarıda ismi belirtilen otellimizde doluluk yaşandığı takdirde benzeri otellerde konaklama sağlanacaktır.

» FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

- Otelde alınacak olan alkollü ve alkolsüz içecekler

- Tüm öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınan içecekler

- Tüm kişisel harcamalar

- Turlarda yapılan özel harcamalar

- Turlarda öğle yemekleri

- Ekstra belirtilen organizasyonlar

- Müze ören yeri giriş ücretleri

Not: Pasaport ile çıkış yapacak olanların Pasaport Harç Pulu (15 TL) misafire aittir. (Nüfus cüzdanı ile çıkış yapmaları

tavsiye edilir.) Sürücü Belgesi ile alana giden yolcu kesinlikle uçamaz.

Turumuzda bulunan kişi sayısına göre araç tipleri tayin edilir.

Uçaklı tur paketi satın alan misafirlerimiz yukarıda belirtilen maddeleri PEŞİNEN kabul eder.


Fotoğraf Galerileri

Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim