Uçaklı Adana Portakal Çiçeği Festivali Turu

1. Gün - Adana, Adana Portakal Çiçeği Karnavalı, Tarsus, Eshab-ı Kehf Mağarası, Ulu Cami

05:30 İncirli ömür plaza karşısı

06:00’da Mecidiyeköy

06:30' da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı

Belirtilen noktalardan servislerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanına kendi imkanları ile gelen misafirlerimizle 07:30’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali’ nde buluşuyoruz. Pegasus’un 08:30 uçağı ile Adana’ya hareket ediyoruz. Adana’da bizi bekleyen aracımızla buluşup turumuza meşhur Adana Kahvaltısı ile başlıyoruz. Kahvaltımızın ardından Dünya tarihinin önemli duraklarından biri olan Tarsus’a geçiyoruz. Tarsus’ta hem tarih hem de inanç turizmi açısından dünya çapında ünlü olan mekanları ziyaret ediyoruz. Eshab-ı Kehf Mağarası, Ulu Cami, Makam-ı Danyal Cami, Eski Cami (Kilise Camisi), Aziz Paul Kilisesi, Bilal-i Habeş Mescidi, Kleopatra Kapısı, Şemsiyeli Sokak, Onur Antik Yol, Donuktaş (Roma Tapınağı),Aziz Paul Kuyusu, Şelale ve Roma Mezarları, Kubad Paşa Medresesi, Altından Geçme (Roma Hamamı), Şahmeran Hamamı (Eski Hamam), Kırk Kaşık Bedesteni (Beyaz Çarşı), Tarihi Tarsus Evleri, Nusret Mayın Gemisi.    İlk akşam konaklama için Adana’ya dönüyor ve otelimize geçiyoruz. Konaklama ***Festival programı netleştikçe programda güncelleme yapılacaktır.

Konaklama : Sürmeli Otel , 1 akşam yemeği - 1 sabah Kahvaltısı dahil


2. Gün - Adana Portakal Çiçeği Karnavalı, Karnaval Korteji, Karnaval Açılış Töreni, Gece Konserleri

Sabah otelde kahvaltımızı alıyor ve açıklanacak festival programına göre gün içerisinde Karnaval Korteji, Karnaval Töreni ve Konser etkinliklerine katılıyoruz. Akşam saatlerinde ikinci durağımız olan Hatay’a doğru harekete geçiyoruz. Konaklama Hatay’da.

 ***Festival programı netleştikçe programda güncelleme yapılacaktır. ***


3. Gün - Harbiye – Antakya –Asi Nehri – Mozaik Müzesi

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Antakya’ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Antakya şehir turumuzda , Eski adı Orontes olan Antakya'da Suriye dağlarından doğup Saman dağında denize boşalan Asi nehrinin kıyısındaki gezimiz sonrası Dünyanın en büyük ikinci mozaik müzesini ziyaret ediyoruz. Bir dönem şaşalı hayat yaşayan Antik dönemin en önemli kentlerinden olan Antiokya dan kalan mozaikleri gezerken Kem göz mozaiğini görmeyi lütfen unutmayın, Mozaiklerden sonra Öğle yemeğimizi almak için Antakya'nın nezih restaurantlarından birine gidiyor Künefeyi ve bir birinden güzel mezeleri; humus, kekik salatası, çiğ köftelerini oruk ve bir birinden lezzetli yemeklerden tatma fırsatı buluyoruz. Yemek sonrasında Uzun çarşıdan geçerken Peynir çeşitlerini göreceksiniz. Dileyen misafirlerimiz peynir alışverişi yapabilirler. Sonrasında İlk Hıristiyanlık şehitlerinden olan Habibi Neccar adına yaptırılan Camii gezisi sonrası Antakya sokaklarında yürüyerek Kısa bir Antakya turu yapıyoruz.


4. Gün - Apollon Tapınağı – St. Pier Klisesi – Halfeti- Tekne Turu

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Dafne ve Apolonun Aşklarının geçtiği Harbiye'ye giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyor, İpek ve defne ağacı ve sabun ürünlerini aldıktan sonra Dünyanın İlk kilisesi olarak kabul edilen St Pier klisesine gidiyoruz. Kilise önündeki büyüleyici Antakya Manzarası sonrası gezimizi tamamlayıp Halfeti’ye yola çıkıyoruz. Halfeti’ye giderken yolumuzun üzerinde bulunan Zeugma Antik Kenti'ni ziyaret ediyoruz. Roma Dönemi Mozaikleri ile ünlü antik kent... Nizip ilçesinin Belkıs Köyü sınırları içerisinde Fırat Nehri kıyısında yer alıyor. Yaklaşık 20 bin dönümlük arazi üzerine kurulu antik şehrin Fırat'ın en sığ yerine kurulmuş olması şehri askeri ve ticari bakımdan stratejik önemi yüksek bir bölgeye dönüştürmüş. Zamanında 80 bin nüfusu barındırmış olan şehrin sırlarını anlamak için kazı çalışmaları hala devam ediyor. Antik kentten çıkan eserler Zeugma Mozaik Müzesi'nde sergilenmekte. Yolumuza devam ediyoruz ve nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan Kelaynak kuşlarının üretim çiftliğini geziyoruz. Sonrasında Halfeti’ye doğru yolumuza devam ediyoruz. Halfeti’ye vardığımızda teknemize binerek Fırat Nehri'nde bir gezintiye çıkıyoruz. Tekne gezisi esnasında Birecik Baraj Gölü ile bir yarımada halini alan tepedeki antik çağlardan günümüze kalan Rum Kale’yi görüyoruz ve fotoğraflıyoruz. Fırat Nehri'nin Merzimen Çayı ile birleştiği noktadaki Rum kaleye sadece nehir yoluyla teknelerle ulaşılabiliyor. Şu an ziyarete kapalı olan Rum kalenin içinde Aziz Nerses Kilisesi, Barşavma Manastırı su sarnıçları ve su kuyusu bulunuyor. Birecik Barajı’nın inşa edilmesiyle bir kısmı sular altında kalan Savaşan Köyü’nü görüyoruz    Halfeti’ye döndükten, bir kahve ve alışveriş molasından sonra dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimiz otelimizde.


5. Gün - GAZİANTEP – BEY MAHALLESİ – HASAN SÜZER KONUK EVİ- GAZAİNTEP MOZAİK MÜZESİ – GAZİANTEP KALESİ – TÜTÜNCÜ HANI – KASTELLER – BAKIRCILAR – BAHARATÇILAR – FISTIKÇILAR ÇARŞISI – ALMACILAR ÇARŞISI – TAHMİS KAHVESİ – SEDEF KAKMA ATÖLYESİ

  Kahvaltımızın ardından Gaziantep’in geleneksel mimarisinin kısmen de olsa korunduğu, en eski mahallelerinden biri olan Bey Mahallesine gidiyoruz. Eski taş ve ahşap işlerinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Antep evlerini bünyesinde barındıran sokakları gezerken tarihe tanıklık edeceğiz. Geçmişe dair yapacağımız bu gezi esnasında yorgunluğumuzu atmak için uğrayacağımız eski bir Ermeni konağında hem konağı fotoğraflarını alırken, yöreye özgü menengiç kahvelerimizi yudumlayacağız. Daha sonrasında, eski bir Antep evini müzeye dönüştüren Hasan Süzer Konuk Evine gidiyoruz. Yöresel yaşamı yansıtan eski eserlerin sergilendiği bu müze gezimiz ardından, sular altında kalan Zeugma antik kentinden ele geçen muhteşem taban ve duvar mozaiklerini görebileceğimiz, Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi gezimizi gerçekleştiriyoruz. İçinde yer alan eserleri açısından dünyanın önemli müzeleri arasında bulunan, bu muhteşem müzeyi gezdikten sonra, Kurtuluş mücadelesi esnasında ünlü Antep savunmasının gerçekleştirildiği Gaziantep Kalesi'ne ulaşıyoruz. Kale gezimiz sonrasında, Gaziantep mutfağının meşhur lezzetlerinin tadına bakmak amacı ile öğle yemeğimizi alıyoruz. (Ekstra), yemek sonrasında, Tütüncü Hanına geçerek, eski yeraltı su dağıtım şebekelerinin insan eliyle açılmış kanallarının birleşme yerleri olan Kastelleri görüyoruz. Ardından, yöresel alışverişlerimizi gerçekleştireceğimiz bakırcılar, yemeniciler,  baharatçılar ve fıstıkçılar çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında, tarihi sultan 4. Murat a kadar dayanan, Antep'in simgelerinden Tahmis Kahvesine ulaşıyoruz. Burada içilen kahvelerin ardından Almacılar çarşısında, salça, kurubiber, baharat, Antep fıstığı ve baklava alışverişlerini yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Yörenin en önemli el sanatlarından olan Sedef Kakma Atölyesi’nde sedef sanatı hakkında bilgilerimizi alıp uçağımıza doğru haraeket ediyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

Uçak bileti 

4 gece 5 gün yarım pansiyon otel konaklaması 

bölgede yapılan şehir turları 

rehberlik hizmeti

araç içi ikramlar

yurt içi seyahat sigortası 

Fiyata dahil olmayan hizmetler

Prgoramda belirtilmeyen ekstra turlar 

öğle yemekleri ve tüm yemeklerde alınan içecekler

otelde yapılan ekstra harcamalar

kaptan rehber bahşişleri


Fotoğraf Galerileri

Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim