Thassos Turu

1. Gün - İstanbul'dan Hareket

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi , 22:45 Mecidiye köy migros önü , 23:30 incirli ömür plaza ( Silivri ve sonrasından binecek misafirlerin rezervasyon esnasında bilgi vermesi  gerekmektedir ) önünden hareket ile Thassos adası turumuza başlıyoruz. 


2. Gün - Thassos adası - La Scala Beach

Gece yarısından sonra varacağımız İpsala sınır kapısında pasaport işlemleri için sıraya giriyor ve işlemlerimizi yaptırıyoruz . Türk kapısından geçişimizin ardından serbest bölgede ki free shopda kısa bir alış veriş molası veriyoruz. Alış veriş sonrası Yunan kapısına hareket ediyor ve gümrük işlemlerini yaptırıyor ve yolculuğumuza devam ediyoruz . sabah saatlerinde ulaşacağımız kavala yakınlarında ki dinlenme tesisimizde kahvaltı için mola veriyoruz . Kahvaltı sonrasında Thassos adasına gitmek üzere limana hareket ediyoruz. Limanda ki feribotlara binip yaklaşık 35 dakika sürecek yolculuğun ardından Thassos adasına varıyoruz. Thassos adasına varışımızın ardından adanın en meşhur plajlarından biri olan La scala beach e gidiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda misafirlerimiz denizin kumun ve güneşin tadını çıkarabilirler. Plaj girişleri ücretsizdir , misafirler sadece plajda adlıkları yiyecek içeceklerin ücretini öder. La scala beach de ki serbest zamanımızın ardından otelimize geçip odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz için ücretsiz olarak limaneria ya gece turumuz olacaktır. Saat 8 de otelden ayrılıp gece 11 30 a kadar limaneria merkezde  kalıyoruz . Sonrasında otelimize dönüp dinlenmeye geçiyoruz.


3. Gün - Thassos Adası - Aliki Beach - Giola - Taverna Gecesi

Sabah Otelde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz Aliki Beach- Giola Turumuzu katılabilirler. ( Kişi başı Tur ücreti 10 Euro dur ) Otelden ayrılmamızın ardından ilk  olarak adanın ünlü plajlarından Aliki beach  gidiyoruz. Plaja varışımızın ardından serbest zaman . (şezlong şemsiye ücretleri  3-5 euro arasında değişiklik göstermektedir veya restaurantlardan yemek yerseniz şezlong şemsiye ücreti ödemiyorsunuz ) Dileyen misafirlerimiz rehberimiz eşliğinde Aliki beach de ayrıca antik liman , antik mermer ocağı ve yürüyüş yolunu da görebilir.  Aliki beach den saat 16:00 da ayrılarak Giola ya gidiyoruz. Giola ya ulaşmak için ana yolun kenarında otobüsten inip yaklaşık 20 dk lık bir yürüyüşün ardından Giolaya varıyoruz. Giolada havuz-denizde yüzmek için 1 saatlik zaman veriyoruz. Verilen serbest zamanın ardından tekrardan otobüsümüze yürüyüp otelimize doğru dönüşe geçiyoruz. Dileyen Misafirlerimiz için ekstra olarak Yunan taverna turu düzenlenecektir. Zengin fix menü ( deniz ürünleri ağırlıklı 2 alkollü içecek ) kişi başı 35 eurodur.  Akşam 8 de otelden ayrılıp eğlencenin sonlanmasının ardından gece 12-1 arası otelimize dönüşe geçiyoruz.


4. Gün - Thassos Adası - Makryammos Beach - Marble Beach

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz için Marble ve Makryammos Beach Turları düzenlenecektir .  Kişi başı 20 euro dur. Turumuza başlamamızın ardından ilk olarak  makryammos Beach e gidiyoruz. Marble beach e otobüs ile girilmediği için hep birlikte ilk olarak otobüs ile makryammos beach e gidiyoruz ve sonrasında ufak araçla sıra ile misafirlerimizi marble beach e transfer ediyoruz. Makryammos beach de şezlong şemsiye ücreti 3-5 euro arasındandır ve büyük bir tesis olduğu için her zevke uygun yiyecek ,  içecek ve konfor yer almaktadır. İsmini mermerden alan marble beach bembeyaz plajı ve masmavı denizi ile adaya gelen tüm misafirlerin ziyaret ettiği bir plaj haline gelmiştir. Marble ve makryamoss beach de ki deniz kum güneş keyifini tamamladıktan sonra otelimize geçiyoruz.  Akşam dileyen misafirlerimiz için ücretsiz olarak Potos a gece turumuz olacaktır. Saat 8 de otelden ayrılıp gece 11 30 a kadar Potos merkezde  kalıyoruz . Sonrasında otelimize dönüp dinlenmeye geçiyoruz.


5. Gün - Thassos Adası - Golden Beach - Panagia Köyü- İstanbul

Sabah otelde yapacağımız kahvaltının ardından valizlerimizi otelden alıp aracımıza yerleştiriyoruz ve otelde ayrılıyoruz. Dileyen misafirlerimiz için Ekstra olarak Golden beach ve panagia köyü turu yapılacaktır ( Kişi başı 10 Eurodur ) . Ekstra turumuza katılmayacak misafirlerimiz için Limenas merkezde serbest zaman verilecektir. Turumuza katılan misfirlerimiz ile ilk olarak Golden beach e gidiyor ve deniz kum güneş keyfi için serbest zaman veriyoruz . saat 15:00 a kadar sürecek serbest zamanımızın ardından Golden beach den ayrılıp Thassos adasının ilk yerleşim merkezi olan Panagia Köyüne gidiyoruz.  Kuzu çevirme ve kokeriçi ile ünlü bu koyde yemek ve alış veriş için serbest zaman veriyoruz . Serbest zamanın ardından panagia köyünden ayrılıp limana geçiyor ve feribota binerek istanbula doğru dönüşe geçiyoruz.  Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından türkiyeye geçiyoruz. Yolculuğumuzun sonunda siz misafirlerimizi aldığımız  noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

 

FİYATA DAHİL HİZMETLER

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içi soğuk sıcak ikramlar ve atıştırmalık yiyecekler

3 gece secilen otelde konaklama

Profesyonel rehberlik hizmeti

Sınır geçiş ücretleri

Feribot bileti

FİYATADA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yurt dışı seyahat sigortası ( 15 Euro )

Yunanistan vize ücreti ( 120 Euro ) ( Vize Hizmeti satın alan misafirlerlerimize yurt dışı seyahat sigortası hediye edilir )

Ekstra turlar

Otelde yapılan kişisel harcamalar


Thassos Hakkında Bilgi

Thassos adası İstanbul ‘a en yakın en bakir yunan adalarından bir tanesidir. Son dönemde Türk misafirlerin çok ilgisini çeken  Thassos adası muhteşem kumsalı doğası ve yemek kültürü ile adaya gelen herkesin  beğenisini  kazanıyor. Aynı zamanda mermer ocakları ile de ünlü Thassos adasında antik çağlardan bu yana mermer ocakları işletmeciliği devam etmektedir. Mermer sayesinde  üne kavuşan ve rengini mermerden alan Marble beach adaya gelen misafirlerin gitmek istedikleri ilk gezi noktası  konumundadır. Ayrıca adada yüze yakın plaj olduğu bilinmektedir ve plaj girişleri genelde ücretsizdir. Plaj işletmelerinin sizden isteği sadece bir şeyler yiyip içmeniz. Thassos adasına Ecc tur ayrıcalığı ile giderseniz , her gün ayrı bir plajda  profesyonel rehberler eşliğinde keyif yaşayabilir  ve her akşam farklı bir programa dahil olabilirsiniz. Unutmadan , Thassos adasına gitmişken kuzu çevirme yemeyi  ve Panagia köy kahvesinde Greek kafe veya bizim bildiğimiz şekli ile Türk kahvesi içmeyi unutmayın, ayrıca Panagia köyünden sevdiklerinize hediyelik eşyalar , adaya özgü doğal yiyecekler ve ballar alabilirsiniz.

Ecc Tur ailesi olarak tüm misafirlerimize Thassos adasında iyi tatiller dileriz.


Fotoğraf Galerileri

Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim