Selanik Halkidiki Thassos Turu

1. Gün - İstanbul – Halkidiki

Akşam saat 22.00 de Kadıköy evlendirme dairesi,saat 22.30’da Mecidiyeköy Meydan (Bambi Cafe önü) saat 23.00 de Bakırköy ÖmürPlaza önünden hareket ile yola çıkıyoruz. (Kalkış saatlerinden en geç yarımsaat önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.) Yaklaşık 2,5 saatlikyolculuğun ardından İpsala sınır kapısına varışımızı takiben gümrük ve pasaport işlemlerinin tamamlanması ve ardından Yunanistan’a geçerek, Alexandropouli (Dedeağaç),Komotini (Gümülcine), Xanthi (İskeçe) ve Kavala üzerinden Selanik’e yol alıyoruz.


2. Gün - Halkidiki – Selanik

Sabah saatlerinde Halkidiki Yarımadası’na varış. Etkileyici denizi ve kumlara sahip olan Halkidiki yarım adasının ilk ayağı olan Kassandra’daki plajda  saat 15:30 a kadar serbest zaman. Denizin her renkte mavisi ve el değmemiş doğasının yeşilliğine hayran kalacağınız bu yarım ada sizleri tam anlamıyla büyüleyecektir. Deniz Keyfi sonrası Selanik merkeze geliyor ve Atatürk’ün evini ziyaret ediyoruz , Atatürk evi ziyaretimiz sonrasında Selanik kordon caddesi ve beyaz kule gezilerimizi tamamladıktan sonra otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve sirtaki eğlencesi için akşam 20:00 da otelden ayrılıp restauranta gidiyoruz. Sınırsız eğlence ve yemek keyfi sonrası otelimize gelip dinlenmeye çekiliyoruz.  ( Taverna gecesi kişi başı 35 eurodur )


3. Gün - Selanik – Kavala – Thassos

Sabah kahvaltı ardından Kavala’ya hareket ediyoruz. İki saatlik keyifli bir yolculuk ardından Kavala’ya varış. Kavala panoramik şehir turu ve fotoğraf molamızın ardından Keramoti üzerinden Thassos Adası’na geçiyoruz. Adaya varışımızın ardından adanın en güzel plajlarından biri olan la scala beach e gidiyoruz ve akşam saat 17:00 a kadar deniz keyfi için serbest zaman veriyoruz. Deniz keyfi sonrası otele hareket ve odalarımıza yerleşme Dileyenler Akşam saat 20.30’da extra olarak Limenas bölgesindeki Geleneksel Müzikli Yunan Taverna gecesine katılabilir. (35.-€/ Fix Menü – Limitli İçki) DileyenlerLimenas bölgesinde birbirinden güzel tavernaları, barları keşfedebilir, sabahınilk ışıklarına kadar eğlenebilirler. Thassos adası taverna eğlencesi ekstradır.


4. Gün - Thassos Adası

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. AdaTuru | Panagia Köyü & Golden Beach programına katılabilirler. Panagia beach turuna katılmak istemeyen misafirler otelin plajında vakit geçirebilirler.  (10.-€) Bu turumuzda öncelikle Thassos Adası’nın en popüler turistik bölgesi olan Golden Beach’e gidip tam gündeniz, kum ve güneşten faydalanıyoruz. Saat  17.00’de buradan ayrılıyor ve Thassos adasının en bakir köyü ve en kutsal yerleşim birimi olan Panagia köyünü ziyaret ediyoruz. Burada geleneksel yunan köy evleri arasından yürüyerek Panagia Kilisesini gördükten sonra zeytini ile ünlü bölgede geleneksel zeytin yağı fabrika ve müzesini ziyaret edip, köyde vereceğimiz kahve molası ardından adanın çevresini tam olarak görmüş olarak otelimize dönüyoruz.


5. Gün - Thassos Adası - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra ücret ödeyerek Thassos Adası’nın en güzel plajlarından biri olan aliki beach gidiyoruz. (10.-€).  Aliki beach sonrası adadan ayrılmak üzere limana geçiyoruz ve sonrasında istanbula doğru yola çıkıyoruz. İstanbula varışımızın ardından misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalışıyoruz.

FİYATA DAHİL HİZMETLER

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içi soğuk sıcak ikramlar ve atıştırmalık yiyecekler

2 gece thassos 1 gece  selanikte konaklama

Profesyonel rehberlik hizmeti

Sınır geçiş ücretleri

Feribot bileti

FİYATADA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yurt dışı seyahat sigortası ( 15 Euro )

Yunanistan vize ücreti ( 120 Euro ) ( Vize Hizmeti satın alan misafirlerlerimize yurt dışı seyahat sigortası hediye edilir )

Ekstra turlar

Otelde yapılan kişisel harcamalar


Fotoğraf Galerileri

Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim