Galeri

Tüm Fotoğraf ve Videolar

Yurt Dışı Tur > Otobüs ile gidiş dönüş > İstanbul Kalkışlı

Romanya Transilvanya Turu

Tur Programı
Genel Bilgiler
Fiyatlar
1. Gün - İstanbul'dan Hareket

Romanya Turu İçin Hareket Saatleri

19:00 Kadıköy Evlendirme  Dairesi

19:30 Mecidiyeköy ( Eski Ali Samiyen Karşısı )

20:00 İncirli Ömür Plaza Önü

20:30 Beylikdüzü Marmara Park Avm

Hareket noktalarından misafirlerimizi aldıktan sonra  Hamzabeyli sınır kapısını takip ederek Türkiyeden ayrılıyor ve Bulgaristan üzerinden Romanya’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz

2. Gün - Bükreş Şehir turu - Romanya Köy müzesi Turu- Romen Gecesi Eğlencesi

Sabah saatlerinde ulaşacağımız Romanya’nın başkenti Bükreşte turumuza Bükreş ihtilal meydanıyla başlıyoruz. Romanya tarihine iz bırakan kanlı devrim olaylarına ev sahipliği yapmış bu meydanı tarihi anektodlar eşliğinde tanıma fırsatı bulacağız. Panoramik turumuzda şehri otobüsden ziyade yürüyerek keşfetmeye devam ediyoruz. İhtilal meydanından sonra Atatürk heykeline doğru yürüyerek şehrin genelde Barok tarzı yapılarının bulunduğu caddeyi görme şansı yakalıyoruz. Bu rota üzerinde yapıları görünce eminiz Bükreş'e neden Balkanların Paris'i dendiğini daha iyi anlayacaksınız. Sonraki durağımız Atatürk büstü. Dünyanın saygı duyduğu büyük liderimizin büstünü fotoğraflayıp şehrin merkezine doğru yürüyüşümüze devam ediyoruz. Akabinde önümüze devasa saray yapısı çıkacak,,  evet doğru tahmin ettiniz :) bu devasa yapı Çavuşesku'nın sarayı. nam-ı diğer Halk Evi. Sarayı dışardan görüp, rehberimizin vereceği bilgileri dinlerken bol bol hatıra fotoğrafı çekme şansımız olacak. Sıradaki durağımız öğle yemeği için mola vereceğimiz, şehrin kalbinin attığı eğlence sokağı. Burada öğle yemeğimizi yiyip, Dracula'nın evi önünde fotoğraf için serbest zaman alıyoruz. Genel anlamda ilk günde şehirde göreceğimiz yerler, Üniversite Meydanı, Ulusal Tiyatro, İhtilal Meydanı, Atatürk Büstü, Zafer Tak'ı, Drakula'nın Bükreş'deki evi, Kafeler-Barlar sokağı. Şehir turumuzu tamamladıktan sonra otelimize yerleşiyoruz ve dileyen misafirlerimiz ile Köy müzesi turuna ve akşam yemekli  içecekli roman gecesi turuna katılabilirler

Köy müzesi turu fiyata dahildir-  Müze Giriş ücreti misafirlerimize aittir.

Romen Gecesi Turu  40 Euro ( ulaşım rehberlik yerel yemeklerden oluşan fix menü ve 2 içecek fiyata dahildir )

3. Gün - Sinaia – Braşov – Bran Turu

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından dileyen misafirlerimiz ile Ekstra Sinaia, Bran, Braşov turu için Romanya'nın transilvanya bölgesine doğru yola çıkıyoruz, güzergah üzerinde enteresan köyler ve Karpat dağlarını görme şansı yakalayacaksınız.  ilk durağımız kış turizminin önemli noktalarından biri olan Sinaia bölgesi, Romanya’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş şatosu ilk ziyaret edeceğimiz yer. Rehberimizin vereceği bilgiler eşliğininde bu muhteşem yapıyı gezerken ortaçağ şato kültürünün farkılılığını birebir görme şansı yakalaycaksınız, şato dışında serbest zaman sonrasında Bran kasabasına doğru yola çıkıyoruz. Burada öğle yemeği molası verip, ardından hikayelere ve filmlere konu olan meşhur Drakula'nın yaşadığı yer olan Bran Kalesine doğrı yürüyüşe geçiyoruz, burada hem tarihi hem kültürel bilgilerimizi alırken, aynı zamanda farklı bi atmosferi koklamanın farkını yaşıyoruz. Bakalım Drakula gerçekten Vampir miymiş :) Rehberimizin vereceği serbest zamandan sonra (saat durumuna göre) Braşov şehrine doğru yola çıkıyoruz. Romanya'nın en etkileyici şehirlerinden biri olan bu güzel yeri kısa bir şekilde dolaşıp Bükreş'deki otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Ekstra tur ücreti kişi başı 60 eurodur . ( ulaşım rehberlik ve müze girişleri fiyata dahildir )

4. Gün - Bükreş- (Veliko Tarnavo) – İstanbul

Otelde alınan sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve araçla buluşma. Dileyen misafirlerimiz Rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Bulgaristanın eski başkenti ve tarihsel dokusu ile bilinen dört tepe üzerine Yantra nehir vadisinde kurulu olan Veliko Tarnavo şehir turuna katılabilirler.(Tur fiyatına dahildir otobüste ekstra ücret toplanmaz) Programın ardından Kapıkule sınır kapısından geçerek İstanbul’a hareket ediyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Lüks Ecctur otobüsleri ile ulaşım
* Yerel profesyonel Türkce rehberlik hizmetleri
* Bükreş 4* otellerde 2 gece oda kahvaltı konaklama
* Programda belirtilen panoramik şehir turları ve transferleri.
* Şehir vergileri
* Gümrük Vergileri
* Araç içi limitli su ikramı

* Tüm otoban,otopark ve check-point giderleri 

 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 
* Ekstra turlar 
* Otelde alınan ekstralar ve tüm kişisel harcamalar  
* Şöför ve Rehber bahşişleri.
* Öğle ve akşam yemekleri. 
* SCHENGEN veya ROMANYA VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR). 
* Yurtdışı çıkış harcı 50 TL.
* Yurtdisi seyahat saglik sigortasi
 

 

 

Genel Bilgiler

BILGILENDIRME ,

- Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesi veya en az iki girişli Romanya vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki ("’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki ("’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.
- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda 0 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda 0 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur Viyatravel tarafından bildirilecektir.
-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Viyatravel tarafından bildirilecektir.
-Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Viyatravel tarafından bilgi verilecektir
- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Viyatravel sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Viyatravel sorumlu tutulamaz.
-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel Viyatravel tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
- Tura katılım için Viyatravel tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Viyatravel sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
- Viyatravel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Viyatravel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna 
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega 
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

FİYATLAR

Dönem

Paket / Otel İndirim İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı Çocuk İndirimleri #
2 Gece Bükreş Konaklama % 35.00 152,00 EUR  99.00 EUR 229,00 EUR  149.00 EUR 152,31 EUR  99.00 EUR  0 - 2 Yaş Ücretsiz
 3 - 6 Yaş 69.00 EUR
 7 - 12 Yaş 79.00 EUR
Paket / Otel İndirim İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı Çocuk İndirimleri #
2 Gece Bükreş Konaklama % 35.00 152,00 EUR  99.00 EUR 229,00 EUR  149.00 EUR 152,31 EUR  99.00 EUR  0 - 2 Yaş Ücretsiz
 3 - 6 Yaş 69.00 EUR
 7 - 12 Yaş 79.00 EUR
Kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz!