Parga Yanya Preveze Turu

1. Gün - İstanbul'dan Hareket

20:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi

20:30 Mecidiyeköy Migros 

21:00 Bakırköy İncirli Ömür Plaza

21:30 Beylikdüzü Marmara Park Avm 

Belirtilen noktalardan hareket ile Parga Yanya Preveze Turumuza başlıyoruz.

Misafirlerimizi aldıktan sonra ipsala sınır kapısına doğru yolculuğumuza devam ediyor ve yunanistana giriş yapıyoruz.


2. Gün - Yanya - Yanya Adası Turu - Sirtaki Gecesi

İpsala kavala selanik güzergahını takip ederek Yanya ulaşıyor ve  Şehir Turumuza Başlıyoruz .  Bir Dönem Yunanistan’ın En Büyük Şehri Olan Yanya  , 500. Yıl Osmanlı Egemenliği Altında Kalmasından Kaynaklı Osmanlı Dönemi Eserleri Ön Plana Çıkmaktadır. Aynı Zamanda  Tepedelenli Ali Paşa’nın şehri olarak da Bilinmektedir.  Tarih Kitaplarında Yanya Valisi (Yanya Aslanı) Olarakta Bilinen Ali Paşa’nın Adına Yaptırılan Aslanpaşa Camii , Fethiye Camii , Ali Paşa’nın Türbesi , Bizans Müzesi , Osmanlı Kale İçi Başlıca Göreceğimiz Yerler Arasındadır. Şehir Turumuz Sonrası Öğlen Yemeği İçin Serbest Zaman Veriyoruz. Serbest Zamanın Ardından Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Olan Yanya Adası Turuna Katılabilirler. (15€) Yanya Adası Turumuz Sonrası Konaklama Yapacağımız Hotelimize Geçiş Yapıyoruz. Dileyen Misafirlerimiz İle Birlikte Akşam Düzenlenecek Olan Ekstra Taverna Gecesine Katılabilirler.(35€) Konaklama Yanya’da Bulunan Hotelimizde.


3. Gün - Parga Preveze Turu

Sabah Hotelde Alacağımız Kahvaltının Ardından Serbest Zaman Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Tam Gün Parga & Preveze Turuna Katılabilirler (40€) Rehberimizin Belirtiği Saate Hotel Lobisinde Buluşarak Yanya’dan Çıkış Yapıyoruz. İlk Durağımız Kanuni Sultan Süleyman’ın Baş Veziri Pargalı İbrahim Paşanın da Doğduğu Kasaba Parga’ya Geçiş Yapıyoruz. Dar Sokakları Ve Osmanlı Mimarisi Bozulmadan Günümüze Gelen Parga Panaromik Turumuzu Gerçekleştiriyoruz. Parga Turumuz Sonrası Öglen Yemeği İçin Serbest Zaman Veriyoruz. Serbest Zamanın Ardından Preveze’ye Hareket Ediyoruz.  Osmanlı Tarihinde Adını Sıkça Duyuduğumuz Preveze , 1538 Yılında Kaptan-Derya Barboros Hayreddin Paşa Komutasındaki Osmanlı Deniz Birlikleri İle Andrea Doria Komutasındaki Haçlı Ordusu İle Savaştığı Ve Osmanlı İmparatorluğunun Kesin Zaferi İle Sonuçlanan En Büyük Deniz Savaşı Olarak Hafızalara Kazınmıştır. Küçük Dar Sokakları Ve Ünlü Tavernaları , Yat Limanı İle Öne Çıkan Preveze Şehir Turumuzu Gerçekleştiriyoruz. Şehir Turumuz Sonrası Misafirlerimizin Turistik Bir Kasaba Görünümünde Ve Tipik Yunan Mimarisi İle Donatılmış Preveze’de Rıhtımdaki Balıkçı Tekneleri Ve Deniz Manzarası Ve Uzo Eşliğinde Taze Balık Sunan Tavernalarda Günün Ve Akşamın Keyfini Çıkartabilirler. Parga Ve Preveze Turlarımızdan Sonra Yanya’da Bulunan Hotelimize Geçiş Yapıyoruz. Konaklama Yanya’da Bulunan Hotelimizde.


4. Gün - Kavala - Eski liman - İstanbul

Sabah Hotelde Alacağımız Kahvaltının Ardından otelimizden ayrılyıoruz ve  Kavala’ya Doğru Hareket Ediyoruz. Kavala’ya Ulaşmamızın Ardından Şehir Turumuza Başlıyoruz. Şehir Turumuz Kapsamında Liman, Kavalalı Mehmet Ali Paşa’nın yaptırttığı İmaret, Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılan Su Kemerleri, ve Pargalı İbrahim Paşa zamanında yapılan dört köşe cami (günümüzde kilise olarak kullanılmakta) görülecek yerler arasındadır. Kavala Şehir Turumuzun Ardından Misafirlerimizin Alışveriş Ve Öğle Yemeği İçin  Serbest Zaman Veriyoruz . Serbest Zamanın Ardından Belirli Buluşma Noktamızda Buluşarak İstanbul Yolculuğumuza Başlıyoruz. Kipi Sınır Kapısına Ulaşmamızın Ardından pasaport gümrük ve freeshop alış verişlerinden sonra Meriç Nehri üzerinden geçerek aynı gümrük ve pasaport işlemlerini İpsala Türk Sınır Kapısında da yaparak Türkiye ye giriş yapıyoruz. İpsala, Keşan, Tekirdağ yolunu takip ederek gece geç saatlere İstanbul a ulaşıp, sizleri tur başlangıcında almış olduğumuz noktalara bırakarak turumuzu bitiriyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 

Otobüsler İle Ulaşım

Program Dahilinde Panoramik Şehir Turları

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Mali Sorumluluk Sigortası

2 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama

Hotel Ve Şehir Vergileri

Sınır Geçişleri Ve Ayakbastı Ücretleri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Yurt dışı çıkış fonu 15 TL (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)

Vize ücreti Ve Hizmet Bedeli (Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz vizeden muaftır)

İsteğe Bağlı Seyahat Sağlık Sigortası  

Öğle ve akşam yemekleri

Ekstra turlar

Kişisel harcamalar

Müze Ören Yeri Ve Giriş Ücretleri 


Fotoğraf Galerileri

Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim