Odessa Turu

1. Gün - İSTANBUL – ODESSA

Siz değerli misafirlerimiz ile sabah belirtilen saatte İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde buluşmamızın ardından, Ukrayna  Hava Yollarının PS718 sefer sayılı uçuşu ile saat 14:15`de Odessa'ya hareket ediyoruz... Yerel saat ile 15:45`de Odessa'ya varışımızın ardından Gruptur.com olarak muhteşem şehir turumuza başlıyoruz. Bu tur sırasında ünlü Potemkin merdivenleri, Primorsky Bulvarı, Katherina Meydanı gibi şehrin tarihi dokusunu hissedebileceğiniz yerleri görüp bol bol fotoğraf çekeceğiz... Bir zamanlar Tatarlar`ın ve Osmanlılar`ın en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi`nin bulunduğu yerde Ruslar, 1700`lerin sonlarında Odessa kentini kurmuşlar ve bu kent, 1800`lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova`dan sonra, Rusya`nın üçüncü büyük kenti haline gelmişti. Günümüzde Karadeniz`in İbiza`sı olarak adlandırılan ve Ukrayna`nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar`dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz`in değil, Doğu Avrupa`nın da en güzel şehirlerinden biridir. Turumuzdan sonra serbest zamanımızı değerlendiriyoruz... Ardından dileyen misafirlerimiz rehberimizin de tavsiyeleri ile deniz ve güneşin keyfini çıkarmak üzere Odessa`nın muhteşem plajlarından faydalanabilirler. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimiz için Arcadia bölgesi gece kulüplerinde party night rezervasyonları yaptırılabilir. Gecelememiz ise, otelimizde.


2. Gün - Odessa

Sabah kahvaltısının ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Katakomb & Shustov Konyak Fabrikası turuna katılabilirler.

Shustov Konyak Fabrikası Turu (45 Euro)

. Shustov Konyak Müzesi. Eski sovyet ülkeleri anıldığında akla ilk gelen votka olsa da; konyak da ülkede çok sevilen ve çok tüketilen ürünlerdendir. Turumuzda, atölye ve müze kısımlarında konyak yapımı hakkında bilgiler alıyor, tadacağımız ürünlerden satın alma imkanını da buluyoruz. Tur bitimi otelimize transfer.


3. Gün - Odessa

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Katakomplar turuna katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Katakomplar Turu ( 50 Euro )

Bu turumuzda sizi, şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan Katakompları gezmeye davet ediyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 3500 kilometredir. Bu tüneller, Odessa’nın İkinci Dünya Savaşı’nda Nazi Almanyası’nın işgaline uğradığı üç yıl boyunca, yerel direnişçiler (partizanlar) tarafından kullanılmış ve direnişçiler, bu süre boyunca yaşamlarını, bu yeraltı labirentlerinde geçirmişlerdir. Turumuzda, o dönemin orjinal eşyalarını görerek, yeraltı labirentlerinde üç yıl yaşayan insanların direnişi ve yaşantısına tanıklık edeceğiz.


4. Gün - Odessa - Istanbul

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltıyor ve havaalanına doğru hareket ediyoruz... Ukrayna  Havayolları PS717 sefer sayılı uçuşumuz ile saat 11:45`te İstanbul`a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13:15`te İstanbul`a varış. Turumuzun sonu. Başka Bir Gruptur.com organizasyonunda Görüşmek Üzere…turunda görüşmek dileği ile..    

PAKET FIYATINA DAHIL OLAN HIZMETLER

•             Ukrayna Havayolları ile IST - ODS / ODS - IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar,

•             Havalimanı vergileri,

•             Belirtilen otelde 3 gece oda + kahvaltı konaklama,

•             Odessa`da yapılacak olan şehir tanıtım turu,

•             Havalimanı - otel - havalimanı transferleri,

•             Türkçe rehberlik hizmetleri.

 

PAKET FIYATINA DAHIL OLMAYAN HIZMETLER

•             Yurtdışı çıkış harcı: 15 TL

•             Özel Sağlık Sigortası

•             Öğle ve Akşam Yemekleri

•             Bagaj Ücreti

•             Ekstra Turlar

•             Müze Girişleri

•             Kişisel Harcamalar


Fotoğraf Galerileri

Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim