Kuzey Ege Turu

1. Gün - İstanbul'dan Hareket

23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi , 23:30 Mecidiyeköy 00:15 incirlihareket ile Türk tarihinin destansı savaşlarından birini yapıldığı Çanakkalenin Gelibolu ilçesine hareket ediyoruz. Gece yolculuğumuzun ardından sabah saatlerinde geliboluya ulaşıyor ve şehitlik gezimize başlıyoruz.

 


2. Gün - Çanakkale şehitlik - Ayvalık

Şehitlik gezimizde sırası ile ;

Kilitbahir , mecidiye tabyaları ,seyit onbaşı , şahin dere şehitliği , Çanakkale şehitler abidesi, morto koyu , seddülbahir , Yahya çavuş şehitliği , anzak tepesi , 57.alay şehitliği ,conk bayırı gezilerimizi yaptıktan sonra kuçukkuyuda yer alan otelimize geçiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.


3. Gün - Ayvalık – Cunda Adası – Şeytan Sofrası- Sarımsaklı

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından şeytan sofrasına doğru yola çıkıyoruz. Ayvalıkda görülebilecek en güzel manzaralardan biri olan bu tepeden tüm ayvalığı seyrediyor ve ayvalığı çevreleyen adalar hakkında bilgialıyoruz. Şeytan sofrasından sonra ayvalık merkeze geliyor ve sarımsak taşları ile yapılmış evleri  , çınarli camiyi , saatli camiyi görüyoruz. Merkezde ki gezimiz sonrasında ayvalık da ki bir başka gezi noktamız olan Cennet tepe ye gidiyoruz , burada ki fotoğraf molamızın ardından , zeytin yağı fabrikasına gidiyoruz. Zeytinyağı fabrikasında zeytinin nasıl işlendiğini üretim aşamasını görüyoruz ve sonrasında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Alış veriş molamızın ardından otelimize geliyoruz ve deniz için serbest zaman veriyoruz. Akşam  yemeğinin ardından resepsiyonda buluşuyoruz ve sonrasında Cunda Adasına doğru hareket ediyoruz. Türkiye’nin en popüler turizm destinasyonlarından biri olan cunda adasında yaklaşık 3-4 saatlik serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından otelimizedönüyoruz.


4. Gün - Zeus Altarı – Adatepe Köyü – Behramkale – Assos antik kenti – Antik liman

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından kuzey egenin en güzel manzaralarından birinin görülebildiği zeus altarına gidiyoruz. Yaklaşık 20 dk. lık yürüyüş ardından zirveye ulaşıyoruz ve muhteşem manzaranın tadını çıkarıyoruz. Sonrasında Ada tepe köyüne doğru yürüyoruz. Ada tepe sokaklarında gezimiz sırasında geleneksel türk ve rum evi mimarilerini görüp köy meydanında serbest zaman veriyoruz.  Köy meydanında ki kahvede gözleme ve ayran yiyebilirsiniz. Ada tepe gezimizin ardından 2700 yıllık geçmişi bulunan Assos antik kentine hareket ediyoruz. Behramkale köyünün içerisinden Assos antik kentine doğru çıkıyor ve rehberimizden antik kent hakkında bilgi alıyoruz. Antik kent gezimizin ardından limana iniyoruz. Antik limanda yemek ve gezi için serbest zaman veriyoruz . Serbest zaman sonrası aracımıza dönüyoruz ve İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Aldığımız noktalarda misafirlerimizi bırakarak vedalaşıyoruz.  Bir sonraki turumuzda görüşmek dileği ile…

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks araçlar ile ulaşım

Belirtilen otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama

Profesyonel rehberlik hizmeti

Müze ören yeri girişleri

Araç içi ikramlar

Yurt içi tursab paket tur sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm öğle yemekleri , İlk gün kahvaltı ve son gün akşam yemeği

Yemeklerde alınan içecekler

Mola yerlerinde yapılan kişisel harcamalar


Fotoğraf Galerileri

Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim