Kuşadası Efes Pamukkale Turu

1. Gün - İstanbul'dan Hareket

Kuşadası Pamukkale Şirince Alaçatı İzmir Turu 

21:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü

22:00 Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü

23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

23:15 Kartal Köprüsü Altı

23:45 Çayırova Mc Donald’s


2. Gün - PAMUKKALE – HİERAPOLİS – KIZILSU – KUŞADASI

Misafirlerimizi aldıktan sonra sınırsız araç içi ikramlar eşliğinde unutulmaz bir tur için Pamukkale’yedoğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Dünyada bencezeri sadece İtalya’da Travertino isimli kasabada görülebilen, bembeyaz dokusuyla kendisine hayran bırakan Pamukkale Travertenlerine ulaşıyoruz. Travertenlerde yürüyüşe izin verilen terasta gezerken Denizli Ovası’na hakim manzarasıyla çektiğimiz fotoğraflar bizlere unutulmaz anılar olarak kalacak. Daha sonra antik çağda kutsal havuz olarak bilinen ve yine suyunun çeşitli hastalıklara iyi geldiği düşünülen sütunlu havuzu geziyoruz. Buradan sonra kısa bir yürüyüşün ardından Apollon Tapınağı ve onun hemen yanında yer alan, antik çağda Cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Plutonium yani Cin Aralığı’nı rehberimizin anlatımlarıyla geziyoruz. Daha sonra Anadol’nun en iyi şekilde korunarak günümüzü gelmiş tiyatrolarından biri olan Hierapolis Tiyarosu’nu geziyoruz. Burada turumuza devam ederken şehrin ana caddesi Domityanus Kapısı ve Latin Binası’nı gezerken fotoğraflıyoruz. Daha sonra şehrin surları dışında kalan Hamam Binası ve Anadolu’nun en büyük Nekropolünü rehberimizin anlatımlarıyla geziyoruz. Pamukkale’de ki keyifli gezimizin ardından hem yanında bulunan ve suyunun çeşitli hastalıklara iyi geldiği bilimsel olarak araştırılmış ve kanıtlanmış, Kızılsuyu ziyaret ediyoruz. Kızılsu ziyaretimizin ardından Pamukkale’den ayrılıyoruz ve akşam yemeği ve konaklama için Kuşadası’nda bulunan otelimize doğru hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı : Mola tesisinde ekstra olarak alınacaktır.

Öğle Yemeği : Bölge restoranlarında ekstra  olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği : Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama : 3-4* otellerde konaklama


3. Gün - MERYEMANA – EFE ANTİK KENTİ – ŞİRİNCE

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Selçuk’a doğru hareket ediyoruz. Babül Dağı’nın eteklerinde bulunan Hristiyan inanışına göre Meryem Ana’nın yaşadığı ve öldüğü ev olarakkabul edilen ve aynı zamanda Hristiyanların Hac Merkezi de olan Meryem Ana’nın Evi’ni geziyoruz. Meryemana gezimizi de tamamladıktan sonra Efes Antik Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. İlk çağlara ait tümüyle mermerden yapılmış ilk kenti ve ihtişamı ile dünyaca ünlü Antik şehirlerinden biri olan Efes Antik Kenti gezimize başlıyoruz. Şimdiye kadar yapılan kazılar sonucunda sadece %10’luk bölümü ortaya çıkarılan Efes Antik kentinde rehberimizin anlatımları eşliğinde ( Efes harabeleri, Agora, Arcadiane Caddesi, Antik Tiyatro, Yamaç Evler, Odeon, Herakles Kapısı, Traianus Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Hamamlar, Ticaret Agorası, Parlemento Binası, Mozaikli Kaldırım, Celcus Kütüphanesi ) gezilerimizi tamamladıktan sonra Şirince’ye doğru hareket ediyoruz. Zeytinlikler arasında devam eden yolculuğumuz bizi şirin bir Rum Köyü, eski adı ‘’Çirkince’’ olan Şirince’ye varıyoruz. Şirince’de bölgenin en nefis şaraplarının bulunduğu Şarap Evi / Şarap Müzesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra köyde birbirinden güzel fotoğraflar çekebilmek için ve alışveriş yapabilmek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanımızın ardından otobüsümüze binerek  akşam yemeği ve konaklama için otelimize doğru hareket ediyoruz

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği : Çeşme’de  serbest zaman olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği : Otelde alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Konaklama : 3-4* otellerde konaklama


4. Gün - ÇEŞME -ALAÇATI– İZMİR – ALSANCAK – KORDON – KONAK MEYDANI – İSTANBUL

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Çeşme’ye doğru hareket ediyoruz. Çeşme gezimizde ilk durağımız Çeşme Kalesi olacaktır. Rehberimizin Kale hakkında ki anlatımlarını dinlerken aynı zamanda Kalenin muhteşem manzarasını izliyoruz. Kanuni Sultan Süleyman tarafından 1528 yılında yaptırılan Kervansaray’ı görüyoruz. Daha sonra Çeşme Meydan’da rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman veriyoruz. Çeşme gezimizi tamamladıktan sonra Alaçatı’ya doğru hareket ediyoruz. Alaçatı’nın dar ve Arnavut kaldırım taşları üzerine kurulu, Rum mimarisi ile Osmanlı Mimarisinin birleştiği renkli sokaklarda serbest zaman veriyoruz. Alaçatı’nın muhteşem manzaralarını fotoğrafladıktan sonra İzmir’e doğru hareket ediyoruz. Alsancak ve Kordon’u panoramik olarak gördükten sonra İzmir’in sembolü halini alan meşhur Saat Kulesi’ni ve Kurtuluş savaşı sırasında düşmana ilk kurşunu atan Gazeteci Hasan Tahsin Anıtı’nı görmek için Konak Meydanı’na geçiyoruz. Burada rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman verdikten sonra İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuz için hareket ediyoruz. Misafirlerimizi aldığımıznoktalara bırakarak bir sonraki Malitur etkinliğinde görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

                                                           

Sabah Kahvaltısı : Otelde açık büfe olarak alınacaktır. Tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği : Serbest zaman olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği : Dönüş yolu üzerinde tesiste ekstra olarak alınacaktır. 

Konaklama : Bu gece otel konaklaması yoktur.

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

• 3-4* otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama

• Lüks araçlar ile ulaşım

• Profesyonel Rehberlik Hizmeti

• Otobüs içi sınırsız ikramlar

• Açık büfe 2 sabah kahvaltısı

• Açık büfe veya set menü 2 akşam yemeği ( otelde alınan alkollü alkolsüz içecekler fiyata dahildir )

• 1618 Nolu Turizm Kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

                                                              

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

• Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı

• Programda belirtilen son gün akşam yemeği

• Tüm öğlen Yemekleri

• Tüm yemeklerdeki alınan içecekler

• Tüm kişisel harcamalar

• Ekstra olarak belirtilen tüm organizasyonlar

• Tüm müze ören yeri ve müze giriş ücretleri

• Müze Kart


Genel Bilgiler

Rezervasyon sırasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rehber mücbir sebeplerden dolayı ve gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları, kalitesi ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır, ayrı düşünülemez. İptal İade Güvence Paketi almayan misafirler, iptal değişiklik taleplerini 7(yedi) iş günü öncesinden acentaya bilgi vermekle yükümlüdür. Tur başlangıcından itibaren 7(yedi) iş günü öncesinden iptal edilen tüm rezervasyonların iadesi, iptal edildiği tarih itibariyle 7(yedi) iş günü içerisinde iade edilir. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal edilir ve misafirin isteğine göre bir sonraki haftaya ertelenebilir, açığa alınabilir veya iadesi yapılabilir. Böyle bir durumda Malitur misafirlerine 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. . 0–6 ve 7-12 yaş çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır ve tek bir çocuk için kullanılır. T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. 

 

MÜZE KART

Müze Kart, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sağladığı bir karttır. Müze Kart ile bir yıl boyunca Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağı tüm müze ve ören yerlerine ücretsiz giriş yapabilirisiniz. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı ve kart makinasına sahip müzelerde Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ile indirimli Müze Kart 20₺, tam Müze Kart 50₺ ücret karşılığında alabilirsiniz. İndirimli müze karttan T.C. vatandaşı olan öğrenciler, öğretmenler, gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları, engelliler ve bir refakatçisi, er ve erbaşlar, basın kimlik kartı sahipleri, seyahat acentesi sahibi ve sorumlu müdürleri, kokartlı turist rehberleri, Kültür Bakanlığı personeli ve emeklileri ile eş ve çocukları kimliklerini gösterdikleri takdirde yararlanabilir. Maximum kredi kartı sahipleri de kredi kartlarını ve kimliklerini gösterdikleri takdirde indirimli Müze Kart hizmetinden yararlanabilirler.

 

İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ

Tur kalkış tarihinden; 72 Saat (3 Gün) öncesine kadar rezervasyon iptal ve iade talebinde bulunulması veya değişiklik talebinde bulunulması durumunda koşulsuz %100 kesintisiz iade ve değişiklik garantisi sunuluyor. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 20 TL’dir. Günübirlik turlarda İptal İade ve Güvence Paketi yoktur. Rezervasyon esnasında acentaya ödenir.

 

 

KULLANILACAK ARAÇLAR

Turlarda kullanılacak araçlar turun kişi sayısına göre belirlenmektedir. Rezervasyon esnasında kesinlikle araç sözü verilmez.

•31 kişi ve üzeriMercedes – Benz Travego, Mercedes –Benz Tourismo, Temsa Safir, Neoplan Tourliner, Neoplan, Neoplan Cityliner.

•31 kişiye kadar Isuzu Novo, Isuzu Turkuaz,Otokar Sultan

•18 kişiye kadar Mercedes – Benz Sprinter, Volkswagen Crafter


Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim