Isparta Gül Hasadı Turu

1. Gün - İstanbul'dan Hareket

21:00 İncirli Doğtaş Mobilya Önü,

21:30 Mecidiyeköy Simit Sarayı Önü

22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü,

22:15 Kartal Köprüsü Altı,22:30 Çayırova Mc Donalds Önü,

23.30 İzmit Halkevi Önünden siz misafirlerimizin katılımıyla yurdumuzun kültürel ve coğrafi zenginliklerini, siz değerli misafirlerimize tanıtmak ve amacı ile hazırlamış olduğumuz, keyifli seyahatimize başlıyoruz. Isparta dünyanın en büyük Gül yağı üreticisi ve Lavanta tarlalarına sahip bölge olarak anılmaktadır.


2. Gün - Burdur - Salda Gölü - Sagalassos

Sabah yol güzergahında vereceğimiz kahvaltı molası sonrası ilk durağımız Türkiye’nin en derin ve berrak göllerinden biri olan Salda Gölü’ne varıyoruz. Türkiye'nin Maldivleri olarak adlandırılan ve Mars'ı merak eden Salda'ya gitsin olarak nitelendirilen Türkiye'nin en derin 3. Gölü'ne ulaşıyoruz. Bembeyaz kumlar, turkuaz rengindeki suyun büyüleyici güzelliğini rehberimizin anlatımları eşliğinde geziyoruz.Şehir gürültüsünden uzak, sessiz ve sakin, huzur verici bu ortamın, tertemiz havasını soluyarak, muhteşem manzaraya karş çaylarımızı keyifle içiyoruz.Rehberimizin belirleyeceği saat de hareket ile Panoramik Burdur şehir turumuz ve Saat Kulesini görülmesini takiben , öğle yemeği için mola veriyoruz. Sonrasında Sagalassos Antik Kenti’ne hareket ediyoruz antik dönemde Pisidia olarak bilinen bölgede yer almaktadır. Dağlık bir alanın bitişiğinde yer alan kentte ilk yerleşim izleri günümüzden 12.000 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Sagalassos Antik Kenti, orijinal yapı taşlarının neredeyse tamamının bulunabildiği anıtsal yapıları ile son derece iyi korunmuş durumdadır. Diğer yandan, kentin planı, üzerinde kurulmuş olduğu teraslı yapı düşünüldüğünde oldukça çarpıcıdır ve bu yapı ile uyumlu ve etkileyici bir anıtsal merkez yaratılmıştır. Ayrıca, en az bin yıllık seramik üretimi ile Sagalassos antik dönemlerdeki en uzun seramik üretimi merkezi olarak UNESCO Dünya Miras Listesi’ne önerilmektedir .Sagalassos gezimiz sonrası Isparta’ya hareket otelimize yerleşme ve konaklama.


3. Gün - Isparta Gül Hasadı, İstanbul

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası eşsiz bir görüntüye tanık olmak için gül bahçelerine gidiyoruz. Uçsuz bucaksız gül bahçelerini rehberimizin anlatımları ve gül kokularını içimize çekerek gezimize devam ediyoruz. Gül hasadı her sabah 05.00 civarı başlar ve 10.00 sularında sona erer. Güneş ışıkları yakıcı hale gelmeden bu işlem tamamlanır. Gül Bahçelerini gezdikten sonra Güneykent'e ulaşarak kılavuzlar ile birlikte gül toplayan bayanlara yardım ediyoruz. Gül topladıktan sonra gül yağının işlenme aşamalarını izliyoruz. Gül ürünleri il alışveriş imkânımız sonrası öğle yemeğimizi alıyor (extra) vedönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası İstanbul'a ulaşarak sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve bir sonraki organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

 

Tur Ücretine Dahil olan hizmetler

*Gidiş&Dönüş Ulaşım

*4* Grand Özeren , Devin vb otellerde 1 gece Oda kahvaltı konaklama

 *Rehberlik hizmetleri

Tur Ücretine Dahil olmayan hizmetler

*Tüm Müze ve ören yeri gibi giriş ücretleri isteğe bağlı olup katılımcılara aittir.

*Extra ve Program dışı geziler, kişisel harcamalar,

*İlk Gün yol güzergahında extra kahvaltı

*Öğlen ve akşam yemekleri


Fotoğraf Galerileri

Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim