Ferko Ilgaz Mountain Resort

Konaklama Tarihinizi Seçiniz

Covid-19 Tedbirleri

Tüm Çalışanlarımıza, sertifikalı pandemi eğitimi verilmiştir.

• KAPALI HAVUZUMUZDA PANDEMİ SÜRESİNCE EN FAZLA 8 KİŞİ KULLANIMA İZİN VARDIR.LÜTFEN GİTMEDEN ÖNCE SPA RESEPSİYONUNDAN REZERVASYON YAPTIRMANIZ GEREKMEKTEDİR.

• Tüm Çalışanlarımız hizmet sırasında pandemi kuralları doğrultusunda gerekli ekipmanı kullanmaktadır.

• Tüm çalışanlarımızın ve misafirlerimizin, tesise girmeden önce ateş ölçümleri yapılmaktadır.

• Otel giriş noktasında izolasyon odası oluşturulmuştur.

• Otel girişine ve yoğun kullanım alanlarına dezenfektanlar yerleştirilmiştir.

• Kapalı havuz çevresinde yer alan şezlongların arasına 1,5 mt kurala uyarak mesafe bıraktık.

• Havuzların klor seviyelerini pandemi uygunluğu koşulunda günde 2 kere kontrolünü gerçekleştiriyoruz

• Kapalı alanlardaki her türlü oyun salonları pandemi süresince kullanıma kapatılmıştır.

• Riskli bölgeleri ve misafir yoğunluğunun olduğu alanların temizliğini iki katına çıkardık. Çamaşırhanemizde yıkanan bütün tekstil ürünleri 60 derece üstünde yıkanmaktadır.

• Odalarımız da misafirlerimizin kullanacakları tek kullanımlık bardaklar yer alacak, buklet malzemeleri her misafirden sonra değiştirilecektir.

• Misafirlerimiz odadan çıktığında tüm oda temizlendikten sonra, en riskli bölgeler ekstra dezenfektanlar ile temizlenecektir.

• Genel kullanılama açık tuvaletler dezenfektan ile günlük rutin temizliklerin haricinde ozon makinesi ile günde 2 kere temizliği sağlanacaktır. Restoranlarımızda ve lobilerimizde bulunan masa ve sandalye sayımızı azaltarak, gerekli mesafede düzenlenmiştir.

• Restoranlarımızda misafirlerimizin doğrudan yiyecek ve içeceklere erişimi engellenmiştir. Büfelerimizde sosyal kurallara uygun şekilde aşçılarımız tarafımızdan yemek servisi yapılacaktır.

• Sıcak ve Soğuk içecek servisleri garsonlarımız tarafından masalara yapılacaktır.

• Restoran girişinde misafirlerimizin ateş ölçümü yapılacak ve dezenfektan kullanımı ile restorana girişi sağlanacaktır.

• Masalarda ve büfelerde , tüm baharatlar ve şeker türevi ürünler tek kullanımlık olacaktır.

• Ekmeklerimiz , gerekli poşetleme sistemi ile servis edilecektir.

• İçeceklerimiz Karton bardakta servis edilecektir.

• Tüm Mutfak Çalışanları ve servis personelleri hijyen kurallarına uygun kişisel koruyucu malzemeler ile hizmet vereceklerdir.

• Resepsiyon girişinde sosyal mesafe kurallarına uygun olarak mesafe noktalarımız ve uyarı yazılarımız asılmıştır.

• Resepsiyon girişlerine dezenfektan cihazlarımız yerleştirilip, misafirlerimizin kullanımı sağlanacaktır.

• Resepsiyon personellerimiz siperlik, maske ve eldiven ile çalışmaktadır.

• Giriş esnasında, misafirlerin pandemi ile ilgili formları doldurmaları sağlanacak ve ateş ölçümleri yapılacaktır.

 

Genel Bilgi

 

HAMAM, HAVUZ, FITNESS CENTER KULLANIMLARI, GÜVENLİ TURIZM SERTİFİKASI DAHİLİNDE, REZERVASYON İLE KISITLI SAYIDA MİSAFİR ALINMAKTADIR.

Ferko Ilgaz Mountain Resort; Ilgaz Dağı mevkiinde 261 oda ve 538 yatak kapasitesi ile misafirlerine konforlu hizmet sağlamaktadır. Tesis; Ana restoran, A La Carte restoran ve 2 adet bar ile birçok lezzet alternatifini misafirlerinin beğenisine sunmaktadır. Tesiste bulunan Türk hamamı, sauna, ısıtmalı kapalı yüzme havuzu ve masaj imkanları ile rahatlayabilir; Fitness merkezi ile formunuzu koruyabilirsiniz. Tesiste kayak imkanları ve aktivitelerle eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz. Tesiste bulunan Mini Kulüpte çocuğunuz eğlenceli vakit geçirirken, 7 adet balo ve toplantı salonunda her türlü organizasyonunuzu düzenleyebilirsiniz.

• KAPALI HAVUZUMUZDA PANDEMİ SÜRESİNCE EN FAZLA 8 KİŞİ KULLANIMA İZİN VARDIR.LÜTFEN GİTMEDEN ÖNCE SPA RESEPSİYONUNDAN REZERVASYON YAPTIRMANIZ GEREKMEKTEDİR.

 

Otel Hizmetleri

Kayak Olanakları:
Ilgaz Kayak Merkezi'nde bulunan farklı zorluk derecelerindeki 5 adet pistte kayak yapabilir, kayak ekipmanları kiralayabilir, kayak eğitimi alabilirsiniz.
 
SPA & Wellness:
İsveç Masajı, Aromaterapi Masajı, Derin Doku Masajı, Sıcak Taş Masajı, Sırt Masajı, Ayak Refleksoloji Masajı, Geleneksel Türk Hamamı, Sultan (Bal) Masajı.
 
• KAPALI HAVUZUMUZDA PANDEMİ SÜRESİNCE EN FAZLA 8 KİŞİ KULLANIMA İZİN VARDIR.LÜTFEN GİTMEDEN ÖNCE SPA RESEPSİYONUNDAN REZERVASYON YAPTIRMANIZ GEREKMEKTEDİR.
 
Aktiviteler:
Tenis Sahası - Spor Salonu - Voleybol - Oyun Salonu - Dağ Bisikleti - Masa Tenisi - Elektronik Oyunlar - Bilardo. Ayrıca; Kütük Bar'da 21.30-24.00 saatleri arasında canlı müzik eşliğinde içecekler servis edilmektedir.  (Bazı aktivitelerimiz pandemi süreci nedeniyle geçici olarak kullanım dışıdır)
 
Çocuk / Bebek
Çocuk Havuzu -  Mini Kulüp (Mini Kulüp pandemi sürecinde geçici olarak kullanım dışıdır)
 
Ücretsiz Hizmetler:
Açık Otopark, Resepsiyon Hizmeti, Kapalı Restoran, Kablosuz İnternet, Lobi, Basketbol ve Tenis Sahası, Hamam, Spor Salonu, Kapalı Havuz, Kayak, Sauna, Voleybol, Kapalı Çocuk Havuzu, Mini Club.
 
Ücretli Hizmetler:
Balo Salonu, Konferans Salonu, Oyun Salonu, Toplantı Salonu, Çamaşırhane, Telefon ve Faks Hizmeti, Lobi Bar, Masa Tenisi, Masaj, Kese ve Cilt Bakımları, Dağ Bisikleti, Kayak Odası, Kayak Ekipmanları, Elektronik Oyunlar, Bilardo, Spa Merkezi, Pist, Atv kiralama, Bisiklet Kiralama
 

Oda Tipleri Ve Özellikleri

ARDIÇ KONAK ODA : Ardıç odalarımız, 85 metrekareden oluşup, 2+1 daire şeklindedir.  1 çift kişilik yatak, 1 açılabilir çift kişilik kanepe ve 2 single yataktan oluşmaktadır.

STANDART ODA : Standart odalarımız 28 metrekaredir ve otelimizin ilk 4 katına konumlandırılmıştır. İki kişilik ya da king size yatak opsiyonu bulunan odaların tümünde büyük gruplara twin yapılabilmektedir.Ayrıca odalarda tek kişilik sofa yatak da bulunmaktadır. Bu odalarımızı SNG- DBL - TRPL olarak kullanabilmekteyiz.

FAMİLY SUİT : Toplamda 56 metrekareden oluşan bu odalar, 2 odanın birleştirilmesiyle tasarlanmıştır.Bu odaların tümü otelimizin 4. katında konumlandırılmıştır. Bir odasında iki ayrı yatak, diğer odasında ise king size yatak bulunmakladır. Her iki odasında da tek kişilik sofa yatak yer almaktadır. Ayrıca oda geçiş kapıları kapatılıp 2 ayrı standart oda olarak kullanılmaktadır. 

JUNİOR SUİT : 50 metrekare olan odalarımızda oturma grubuyla yatak odası ayrı tasarlanmıştır. Bu odalar sadece 5. katta konumlandırılmıştır. Oturma odalarında bulunan kanepeler tek kişilik geniş bir yatak haline gelebilmektedir. Ebeveyn banyosunda çift lavabo, oturma odasında ayrı bir misafir tuvaleti yer almaktadır.10 odamızda çift lavabo bulunmaktadır.

* Çift lavabo sadece 1508 - 1509 numaralı iki odamızda bulunmamaktadır.

PRESİDENTİAL SUİT : Loft design şeklinde 5. kata konumlanan bu özel odamız, 103 metrekaredir ve dağ manzarasını 3 cepheden görmektedir.Bu özel odada ocak, ankastre mutfak, mikrodalga fırın, 6 kişilik yemek masası, ebeveyn banyosunda çift lavabo, jakuzi ve ayrı duş seçenekleri, salon girişinde ayrı bir misafir tuvaleti ve her iki odasında da yapay şömine bulunmaktadır. Ayrıca özel bir çalışma masası da yer almaktadır.

KONAK ODA : (KAYIN KONAK)  Kayın odalarımız 35 metrekareden oluşup, 1 çift kişilik yatak, 1 açılabilir kanepeden oluşmaktadır.

(SEDİR KONAK )  Sedir odalarımız 45 metrekareden oluşup, 1 çift kişilik yatak, 1 açılabilir kanepeden oluşmaktadır.

(LADİN KONAK ) Ladin odalarımız, 65 metrekareden oluşup, 1+1 daire şeklindedir.  1 çift kişilik yatak, 1 açılabilir çift kişilik kanepe ve bazı odalarda 2 single, bazı odalarda 1 single yataktan oluşmaktadır.

(ARDIÇ KONAK ) Ardıç odalarımız, 85 metrekareden oluşup, 2+1 daire şeklindedir.  1 çift kişilik yatak, 1 açılabilir çift kişilik kanepe ve 2 single yataktan oluşmaktadır.

Not: Konak odalar kapasiteye göre verilmektedir.

Havuz ve SPA Bilgisi

Tesiste 1 Adet Kapalı Havuz  1 adet kapalı çocuk havuzu bulunmaktadır.
 
Bay bayan ortak kullanımda olan kapalı ısıtmalı 1 adet yetişkin, 1 adet çocuk havuzu mevcuttur.
 
Türk Hamamı: Toplam 2 adet (1 bay, 1 bayan kullanımı), Sauna: Toplam 2 adet (1 bay, 1 bayan kullanımı), Şok Duşu: Toplam 2 adet (1 bay, 1 bayan kullanımı), Fitness: 1 adet bay bayan ortak kullanım, VIP Masaj Odası: 1 adet, 2 kişiliktir. İçerisinde 1 jakuzi, 1 soyunma odası ve 1 duş bulunmaktadır. Masaj Odası: Tesiste toplam 4 adettir. Tek kişilik odalardır.
 
• KAPALI HAVUZUMUZDA PANDEMİ SÜRESİNCE EN FAZLA 8 KİŞİ KULLANIMA İZİN VARDIR.LÜTFEN GİTMEDEN ÖNCE SPA RESEPSİYONUNDAN REZERVASYON YAPTIRMANIZ GEREKMEKTEDİR.

Konsept Bilgileri

Alkolsüz Herşey Dahil Konsept
 
Kahvaltı (07:00 ile 10:00 saatleri arasında)
Öğle Yemeği (12:30 ile 14:30 saatleri arasında)
Coffee Break (16:30 ile 17:30 saatleri arasında)
Akşam Yemeği (19:00 ile 21:30 saatleri arasında)
 
Alkolsüz Herşey Dahil konseptinde; Kahvaltı,öğle yemeği,akşam yemeği, soğuk ve sıcak içecekler mevcuttur. Lobbylerde ve baby lıft cafede saat 24:00’a kadar alkolsüz sıcak ve soğuk içecekler herşey dahil konseptindedir(boza,sahlep,ithal kahveler konsept dışıdır)Alkollü içecek satışı ekstra olarak yapılmaktadır. Gece 22:00-02:00 aralarında açık olan kütük bar,oda servisi,minibar konsepte dahil olmayıp ekstra hizmet vermektedir.
 

Pistler Hakkında

Tesisin bulunduğu bölgede pist: Tesiste yeni başlayanlar ve çocuklar için uygun 400 metrelik babylift bulunmaktadır. Lift kullanımı ücretlidir. Ayrıca tesisin ana kayak pistlerine 600 metre uzaktadır. Bu bölüme gün boyu ücretsiz shuttle hizmeti sunulmaktadır. Lift kullanımı ücretlidir. Ana pistte zorluk derecesine göre ayrılmış 4 ayrı parkur bulunmaktadır. Toplam uzunluk 4 KM'dir.
 
İlgili pistlerin zorluk dereceleri: 1. Pist ( Mavi Başlangıç Düzeyi ) : 1400 m / 2.Pist ( Kırmızı , Mavi  Orta Düzey ) : 900 m / 3. Pist ( Siyah , Mavi  (ileri Düzey ) : 900 m / 4. Pist ( Siyah , Mavi (ileri Düzey ) : 800 m dir.
 
Pistlere ulaşım tesisten ücretsiz shuttle servisi ile saat 09.00 -17.00 saatleri arasında sağlanmaktadır.
 
Skipass tesise ait Babylift kullanımı ücretli olup pist girişinde görevli çalışanlar tarafından ödeme alınmaktadır. Ana pistler Kayak Federasyonuna bağlı olup ödemeler pistlerin girişinde bulunan gişelere ödenmektedir.
 
Tesiste kış sezonu boyunca birebir ve grup dersleri verecek olan kayak hocaları bulunmaktadır.Kış sezonu boyunca kayak malzemeleri ve kıyafetleri kiralanabilmektedir.
 
Babylift; Tesise ait 400 mt.lik çocuklar ve yeni başlayanlar için uygun bir pisttir. Günlük kişi başı kullanım ücreti 30 TL, Kayak Federasyonu Pistleri : Tesisimize 600 mt. uzaklıkla, shuttle transferi ile ulaşım sağlanan , ayrı ayrı parkurları toplam 4000 mt. bulan pistlerdir. Günlük kullanım ücreti kişi başı 55 TL' dir.
 

Konum Bilgileri

Tesis Ilgaz Dağı mevkiinde bulunmaktadır.
 
Yakın Merkezler
 
Etkinlik Alanı: Ilgaz ilçe Merkezi 25 km.
Stadyum: Ilgaz Stadı 27 km.
Otogar: Ilgaz Otogar 28 km.
Havalimanı: Kastamonu Havalimanı 23 km.
Üniversite: Kastamonu Üniversitesi 49 km.
Şehir Merkezi: Kastamonu Şehir Merkezi 40 km.
Havalimanı: Ankara Havalimanı 180 km.
Hastane: Ilgaz Devlet Hastanesi 28 km.
Kale: Kastamonu Kalesi 39 km.
Müze: Kastamonu Müzesi 39 km.
 

Transfer Güzergah Fiyatları

- Merkez / Kastamonu – Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort 

150 TL ücretle sağlayabiliyoruz. 

 

- Kastamonu Otogarı – Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort 

150 TL ücretle sağlayabiliyoruz. 

 

- Uzunyazı Havaalanı / Kastamonu– Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort 

130 TL ücretle sağlayabiliyoruz. 

 

- Ilgaz Dağı Tünel – Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort 

30 TL ücretle sağlayabiliyoruz. 

 

- Merkez / Ilgaz – Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort 

100 TL ücretle sağlayabiliyoruz. 

 

- Esenboğa Havaalanı / Ankara – Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort 

450 TL ücretle sağlayabiliyoruz. 

 

- Merkez / Ankara – Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort 

500 TL ücretle sağlayabiliyoruz. 

 

- Milli Parklar Girişi – Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort 

15 TL ücretle sağlayabiliyoruz. 

 

- TSK Kış Eğitim Merkezi / Milli Parklar – Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort 

15 TL ücretle sağlayabiliyoruz. 

 

- Doğruyol Tesisleri / Ilgaz – Ferko Ilgaz Mountain Hotel & Resort 

100 TL ücretle sağlayabiliyoruz. 

 

 

Not: Fiyatlar tek yön, 1-4 kişiye kadar, araç başı olup kdv dahil değildir.

 

Video Galerileri


Fotoğraf Galerileri

Konum

Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim