Ege Köyleri Turu

1. Gün - İstanbul'dan Hareket

22:00 İncirli Ömür Plaza Karşısı

22:30 Harbiye Ordu evi karşısı

23:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi

23:40 Çayırova

02:00 Bursa Hilton önü  ( veya İzmir yolu üzerinde farklı bir nokta  )

 


2. Gün - Çiçekliköy - Germiyan Köyü –Çeşme – Alaçatı – Kuşadası

Belirtilen noktalardan tüm yolcuların alınmasının ardından egeye doğru yolculuğumuza devam ediyoruz . Sabah saatlerinde varacağımız çiçeklilöyde kısa bir yürüyüşün ardından kahaltı yapacağımız restauranta geliyor ve sabah kahvaltımızı yapıyoruz ( ekstra ). Kahvaltımızın ardından yolculuğumuza Germiyan köyüne doğru devam ediyoruz. Doğal ürünleri ile meşhur bu Germiyan köyünde sokaklarda dolaşıyor ve köyün kahvesinde mola veriyoruz, mola esnasında köylülerle sohbet edebilir onlardan yerel ürünler hakkında bilgi alabilirsin hatta köylülerden ekmek bal ve tarım ürünleri satın alabilirsiniz.Germiyan köyü gezimizden sonra çeşme hareket ediyoruz , yapacağımız çeşme gezisinin ardından yemek molası ve serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda meşhur çeşme kumrusu yiyebilir veya  Çeşme kalesini gezebilirsiniz. Çeşme gezimizi tamamladıktan sonra bir sonraki durağımız türkiyenin en gözde turistik bölgelerinden biri olan Alaçatı. Alaçatıya varışımızın ardından rehberimiziden alaçatı hakkında bilgi alıyoruz sonrasında verilen serbest zamanda meşhur alaçatı sokaklarında dolaşıp fotoğraflar çekebilir veya sokak aralarındaki kafelerde oturup bişeyler içebilirsiniz. Alaçatı gezimizin ardından Kuşadasına doğru hareket ediyoruz. Kuşadasına varışımızın ardından otelimize gidiyoruz ve dinleniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama kuşadasında ki otelimizde.

Akşam dileyen misafirlerimiz için gece  ekstra olarak Kuşadası barlar sokağı turu düzenlenecektir.

Kişi başı 15 TL ( rehberlik ve ulaşım dahil )


3. Gün - Şirince – Ödemiş – Birgi – İzmir - İstanbul

Sabah Otelde alacağımız kahvaltının ardından şirinceye doğru hareket ediyoruz . şirinceye varışımızın ardından  köy sokaklarında dolaşıyor ve rehberimizden köy hakkında bilgi alıyoruz. Köy gezimizin ardından köyün dünyaca meşhur şaraplarını tatmak için şarap evine gidiyoruz . şarap lar hakkında bilgi aldıktan sonra dileyen misafirlerimiz bu şaraplardan satın alabilirler, şarağ evi gezimizin ardından  Şirince köyünden ayrılıp Ödemişe bağlı Birgi köyüne doğru harket ediyoruz.  Tarih boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış Birgi köyü koruma altına alınıp sit alanı ilan edilmiştir. Sahip olduğu güzellikler bakımından açık hava müzesini andıran Birgi köyü , konakları , camileri ve türbeleri ile bir tablo görünümündedir, özellikle Çakırağa konağı köydeki en çok ziyaret edilen yerdir. Çakırağa konağını gezdikten sonra izmire doğru hareket ediyoruz . İzmire varışımızın ardından panoramik şehri turumuzu yapıyor ve sonrasında kordanda yer alan restuarantlarda yemek ( ekstra ) ve gezi için serbest zaman veriyoruz.  İzmir gezimizin tamamlanmasının ardından istanbula doğru dönüşe geçiyoruz. İstanbula varışımızın ardında misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Lüks araçlar ile ulaşım

Profesyonel rehberlik hizmeti

Araç içi ikramlar

Yurt içi zorunlu seyahat sigortası

Belirtilen otellerde 1 gece yarım pansiyon konaklama

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

İlk gün sabah kahvaltıs, öğle yemeği , akşam otelde yemek esnasında alınan içecekler , ikinci gün öğle yemeği ve dönüş yolunda mola tesisinde alınan akşam yemeği.

Müze ören yeri giriş ücretleri

Ekstra turlar

Otelde ve mola yerlerinde yapılan kişisel harcamalar

 


Ege köyleri ve turumuz hakkında bilgi

Egenin doğallığını koruyan köylerinde yapacağımız bu turda, şehirden ve stressten uzaklaşıp keyifli bir hafta sonu geçiriceksiniz. Gezimiz esnasında köylülerle sohbet etmeyi doğal ürünler satın almayı ,fotoğraf çekmeyi ve bol bol yürüyüş yapmayı unutmayınız


Fotoğraf Galerileri

Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim