Belgrad Sofya Turu

1. Gün - Belgrad Sofya Turu için Hareket saatleri

20:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi

20:30 Mecidiyeköy Migros Önü

21:15 İncirli Ömür Plaza

21:45 Beylikdüzü Marmara park avm önü


2. Gün - Sofya - Belgrad - Sırp Gecesi

Belirtilen noktalardan  hareket ile Belgrad Sofya Turumuza başlıyoruz. Çorlu – Edirne-Kapıkule karayolu takip edilerek Kapıkule sınır kapısına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerini takiben Haskovo-Plovdiv-Sofya karayolunu  takip ederek  Belgrad’a doğru yolculuğumuz devam ediyor. Sabah vereceğimiz ekstra kahvaltı molamızın ardından Öğlen saatlerine doğru  Belgrad’a varış. Avrupa'nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad’da varışımıza müteakip, Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmet'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Knez mihaylova cadesi  ( Belgradın en ünlü caddesi )Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasındadır. Gezilerimizi tamamladıktan sonra otelimize varış ve konaklama.

Sırp Gecesi  Eğlence Programı

Akşam Dileyen misafirlerimiz için  dans ve müzik gösterileri eşliğinde sırp gecesi eğlencesi . 1832 yılından beri hizmet veren Dva Jelena restaurantta sırp müzkileri ve yemekleri ile dolu eğlence turu  kişi başı 35 euro ( fix menu ve 2 içki dahil )

Belgradın eğlence ve kültür merekzi olan Skardalija bölgesinde yer alan restuarantta yemek almak istemeyen misafirler sadece  transfer ücreti ödeyip gece turuna katılabilirler (  kişi başı 10 euro )

Otelden hareket saati 19: 00

Otele dönüş Saati : 00 :30


3. Gün - Karlofça - Novi Sad – Zemun ( old town )- Josip Broz Tito’nun Mezarı

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş için serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra Karlofça - Novi Sad , Zemun ve  Tito’nun Mezarı turuna katılabilirler.( Kişi başı 45 euro ) Bu turumuzda Sırbistan'ın Voyvodina eyaletini ziyaret edeceğiz. Voyvodina, Sırbistan'ın en kuzey sınırında yer almakta olup, ekonomik olarak Sırbistan'ın en gelişmiş bölgesidir. Turumuzda ilk olarak Sremski Karlovci (Karlofça) kasabasına uğruyoruz. Geçmişi M.Ö. 7000 yılına kadar dayanan kasaba tarihte her zaman önemli bir yer edinmiştir. İlk Sırp ortaokulu ve yüksekokulu burada kurulmuş, 1922'ye kadar da Sırp Ortadoks Kilisesi'nin merkezi olmuştur. Şehir meclisi, Katolik Kilisesi, Dört Aslan Çeşmesi göreceğimiz diğer önemli eserlerdir. Kasaba, 1699 yılında imzalanan Karlofça Anlaşması ile Osmanlı tarihinde de önemli bir yer tutar. Anlaşmanın imzalandığı tepede yer alan Barış Şapeli'ni de ziyaret ediyoruz. Verilecek kısa serbest zamanda Karlofça'nın meşhur 'Bermet' şaraplarından ve balından satın alabilirsiniz. Burada yapacağımız turun ardından Voyvodina Eyaleti’nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi olacak. Kısa bir yürüyüş turu ile gezeceğimiz kaleden muhteşem Novi Sad manzarası etkileyicidir. Daha sonra Novi Sad'ın merkezine hareket. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Burada verilecek serbest zamanda bu hareketli şehirde yer alan cafelerin tadını çıkarabilirsiniz. Bu turumuzun ardından Belgrad'tan bağımsız olarak gelişen farklı mimarisi ile Zemun ilçesini ziyaret ediyoruz. Millennium Kulesi ve Gardoş (Gardoš) bölgesini ziyaret ettikten sonra Sosyalist Yugoslavya'nın kurucusu Josip Broz Tito'nun mezarının ziyaret ediyor ve otelimize dönüyoruz.

Karlofça-Novi Sad-Zemun Turu: 45 €

Gece Turu : Dileyen Misafirlerimiz için gece turu , transfer bedeli 10 euro .


4. Gün - Belgrad Sofya Turu

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası bulgaristanın başkenti Sofya ‘ya hareket ediyoruz. Sofya varışımızın ardından  yürüyerek yapacağımız şehir turunda ,  St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilise’si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı Banya başı camii eski hal görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzu tamamladıktan PLOVDİV-HASKOVO karayolu takip edilerek KAPIKULE sınır kapsınına yolculuk. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Edirne-Çorlu karayolu takip edilerek akşam saatlerinde İstanbul’a varış, gezimizin sonu ve misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Lüks Araçlar ile Ulaşım

Belirtilen otellerde 2 gece oda kahvaltı konaklama

Araç içi ikramlar

Belgrad ve Sofya şehir turları

Profesyonel rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Ekstra turlar 

schengen vize hizmeti ( 120 euro )

seyahat sigortası

kişisel harcamalar


Fotoğraf Galerileri

Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim