Ayvalık Ve Kaz Dağları Zeytin Hasadı Turu

1. Gün - İstanbul'dan Hareket

23:00 İncirli

23:30 Harbiye ordu evi karşısı otobüs durağı

23:59 Kadıköy evlendirme dairesi

00:35 Çayırova 


2. Gün - Ayvalık - Cunda Adası - Zeytin Hasadı

Sabah saatlerinde ulaşacağımız kuzey ege bölgesinde ilk olarak kahvaltı molası veriyoruz . Sabah kahvaltısını keyif ile yaptıktan sonra gezimize Ayvalık ile başlıyoruz, Ayvalıkta göreceğimiz yerler arasında , şeytan sofrası , saatli camii , çınarlı camii , zeytin bahçeleri ve hasadı , zeytin yağı fabrikası  ve  cunda adası yer almaktadır.  Ayvalık gezimizi tamamladıktan sonra otelimize geçiyoruz, akşam yemeği  ve konaklama otelimizde  .  Akşam yapılacak aktiviteler hakkında lütfen rehberimizden bilgi alınız.


3. Gün - Edremit- Altınoluk - Adatepe Köyü - Yeşilyurt Köyü

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizn vereceği saatte otelden ayrılarak   Edremit – Altınoluk bölgesine doğru hareket ediyoruz. Yolu üzerindeki zeyin bahçelerini izliyor ve bu bahçelerin bazılarında durup fotoğraf çekiyor ve köylüler ile sohbet ediyoruz.  Sonrasıdna gezimize Ada tepe köyü ile devam ediyoruz.  Adatepe köyüne geldiğimizde ilk olarak Zeus atlarını ziyaret ediyoruz , Tanrı Zeus un Truva savaşını yönettiği tepeden tüm körfezi seyredip hayallere dalıyoruz. Zeus altarı gezimizin ardından Adatepe köyünün içine doğru yürümeye devam ediyoruz ve köyü geziyoruz , köy gezimizin ardından köy kahvesinde oturup gözleme –ayran keyfi yapıyoruz.  Ada tepe gezimizin ardından bir başka kazdağları köyü olan Yeşilyurt köyüne gidiyoruz, Yeşilyurt köyünde baheçelerde vereceğimiz fotoğraf ve sohbet molalarının ardından altınoluk merkeze dönüyoruz , burada vereceğimiz molanın ardından istanbula doğru dönüşe geçiyor ve siz misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakara vedelaşıyoruz.

 

Fiyata Dahil olan Hizmetler

Lüks Araçlar İle Ulaşım

Belirtilen otellerde yarım pansıyon konaklama ( otelde sabah ve akşam yemeği )

Araç içi ikramlar

Profesyonel Rehberlik hizmeti

Yurt içi seyahat sigortası

Fiyata Dahil olmayan Hizmetler

İlk gün sabah kahvaltısı

Müze ören yeri girişleri ( isteğe bağlıdır )

Yemeklerde alınan içecekler

Ekstra turlar

Rehber şöför bahşişleri


Zeytin Hasadı Hakkında bilgi

Heryıl ülkemizde ekim sonunda başlanıp ocak ayına kadar devam eden zeytin hasadı son yıllarda festivale havasıdna geçmektedir. Bazı ilçeler ve şehirler bu dönemde şehirde sanatçıları ağırlayıp konserler dahi organize etmişlerdir. Ülkemizin en önemli zeytin ve zeytin yağı üretim merkezlerinden biri olan Kuzey ege bölgesi Eski çağlardan bu yana zeytin ve ürünlerinin önemli bir üretim merkezi olmuştur. Bu bölgede satılan ürünler tüm dünyaya ihrac edilmektedir.

Sizlerde bu önemli zeytin bölgesini gezmek ve zeytin den elde edilmiş doğal ürünleri satın almak ister iseniz , Ecc Tur ile  Kuzey ege Zeytin hasadı turlarına katılabilirsiniz, şimdiden herkese iyi eğlenceler :)


Fotoğraf Galerileri

Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim