Yurt İçi Tur > Otobüs ile gidiş dönüş > Antalya Kalkışlı

Antalya Çıkışlı Kapadokya Turu

Tur Programı
Genel Bilgiler
Fiyatlar

Antalya Çıkışlı Kapadokya Turu

1. Gün - Gece Yolculuğu

22:30  Kepez Belediyesi Önü

23:00  5M Migros Önü

23:30  Mark Antalya Avm Önü

00:00  Dedeman Akra Otel Önü

Siz değerli misafirlerimizi yukarıdaki kalkış noktalarından alarak, araç içi ikramlar eşliğinde kapadokya yolculuğumuza başlıyoruz.

 

2. Gün - Ihlara Vadisi - Narlı Göl-Yeraltı Şehri – Üç Güzeller – Türk Gecesi

9 Saat süren keyifli gece yolculuğumuzun ardından sabah kahvaltısı için Aksaray Ağaçlı Dinlenme Tesislerinde 1 saatlik mola veriyoruz. Kahvaltı ardından ilk durağımız olan Ihlara Vadisi ne varıyoruz. Rehberimiz eşliğinde vadide bulunan Ağaç altı ve Yılanlı Kilise hakkında bilgilendirme alıyor ve muazzam tarihi eser görüntüler eşliğinde serbest zaman vererek vadinin tüm güzelliklerini yaşıyoruz. 

Vadi gezimiz ardından yol üzerinde volkanik bir arazi içerisinde bulunan Narlıgöl (Krater Gölü)'nde kısa bir mola vererek yolculuğumuza devam ediyor ve düşman baskılarından kaçan binlerce kişinin rahatça yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş olan, mühendislik harikası Derinkuyu Yeraltı Şehri (Kaymaklı Yeraltı Şehri) 'ni geziyoruz.

Ürgüp bölgesinin en ünlü restorandı olan Karakuş da öğlen yemeği için mola veriyoruz.

Öğle yemeğinin ardından Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacalarını görüyoruz. Gezilerimizin bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile yemek sonrası bu turun olmazsa olmazlarından, yöreye özgü Türk Gecesi’ne (Ekstra) gidiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Yol üzerinde verilecek molada alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Bölge restoranlarında alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup tur ücretine dâhildir

 

3. Gün - Balon İzleme - Paşa Bağları (Panoramik) - Hayal Vadisi - Çanak Çömlek Atölyesi – Göreme Açık Hava Müzesi – Göreme Avcılar Vadisi – Uçhisar Kale Altı – Güvercinlik Vadisi – Şarap Fabrikası – At / Atv Turu

Sabah güneş doğumuna 1 saat kala dileyen misafirlerimizle otel lobisinde buluşarak Kapadokya’nın en özel görüntülerini yaşayacağımız ve eşsiz fotoğraf kareleri yakalayabileceğimiz Balon Turu (ekstra) yolculuğumuza başlıyoruz. Ürgüp tepesinde eşsiz manzaraya sahne olacak balonları izleyerek turumuzu sonlandırıyor ve sabah kahvaltısı almak üzere otele geçiyoruz.
 
Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından ilk durağımız olan Paşabağı'na doğru yola çıkıyoruz. Kayaların oyulması ile elde edilmiş eski yerleşim birimlerinin yer aldığı çavuşin ören yerinin gezilmesinden sonra, çok başlı peribacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği Paşa bağında fotoğraf molası veriyor ve devamında değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu HAYAL VADİSİ ni geziyoruz. 

Öğle yemeği için bölgenin meşhur restoranlarından birinde yemek molası veriyoruz

Öğlen yemeği ardından turumuza Cilalı Taş Devrinden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan Avanos’a yapacağımız ziyaret ile devam ediyoruz. Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak'tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler alıyoruz, arzu eden misafirlerimiz alışveriş yapma imkanından faydalanabilir.

Alışverişin ardından turumuza eski adı Korama olan Göreme Vadisi içindeki Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezerek devam ediyoruz. Kaya kiliseleri (Elmalı, Yılanlı, Çarıklı Kiliseleri), yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilisesi müzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Göreme Açık Hava Müzesi gezisinin ardından Göreme Avcılar Vadisine doğru yola çıkıyoruz burada geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından bir sonraki durak noktamıza doğru yol alıyoruz

Bir sonraki durağımız fotoğraf molası için Uçhisar kalesi olacak. Panoramik olarak çekilen fotoğrafların ardından, Güvercinlik Vadisi'ne hâkim bir nokta olan ve muhteşem bir manzaraya sahip Salkım Tepesi’ne gidiyoruz. 

Burada verilen fotoğraf molamızın ardından Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrası Asmalı Konağı da dışardan görüp Şarap Mahzenlerini ve Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı buluyor ve dönüş yolculuğuna geçiyoruz

Günün sonunda siz değerli misafirlerimizi durak noktalarına bırakarak bir sonraki ECC TUR organizasyonunda buluşmak üzere sizlere veda ediyoruz.

 

TUR UCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Lüks ECCTUR otobüsleri ile ulaşım

* Otellerde Yarım pansiyon Konaklama

* Tüm Çevre gezileri

* ECCTUR otobüs içi ikramlar

* 1618 sayılı Kanuna Gore Zorunlu Seyahat sigortası

* ECCTUR Güvencesi

* Rehberlik Hizmeti

* Ek Hizmetler

 

TUR UCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm öğlen Yemekleri

* Tüm Yemeklerde alınan içecekler

* Özel Harcamalar

* Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar

* Müze Kart

 

BALON TURU

Gün doğmadan 1 saat önce otelimizden hareket ile pilotlardan bilgilendirme alırken hafif bir kahvaltı yapıyor ve sonrasında turumuza başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk sürecek turumuz (tamamı 3 saat olacak) otelimize transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımızı otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, konuklarımız açık büfe hafif bir kahvaltı yaparlar. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gün doğumuna yakın uçuşa başlarlar. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş süresince Balonumuz ile yaklaşık 1000 feet yüksekliğe çıkarak konuklarımıza güneş doğuşunu, vadi içlerine girerek peri bacalarını ve vadi manzaralarını seyretme ve fotoğraf çekme ve video kaydı imkânı veriyoruz. Uçuş sonunda konuklarımız için şampanyalı bir kutlama yapıyoruz. Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası ve balon şapkası verilecektir. Tüm balon uçuş macerası yaklaşık 3 saat sürmekte olup, sabah 8 civarında konuklarımız tekrar konakladıkları otellerine veya gezi noktasına bırakılacaktır. Balon turumuzun fiyatı kişi başı 180-250 Euro arasıdır, dönemsel yoğunluğa göre değişiklik göstermektedir.

 

TÜRK GECESİ

Kapadokya bölgesine has olan, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik mekânlarda gerçekleştirilen eğlencede, ülkemizin her yöresine ait halk dansları sergilenmektedir. Çeşitli animasyonlara ve eğlencelere de yer verilen gecede sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek verilmektedir. Restoran'da gerçekleştirilecek Türk Gecesinin fiyatı Kişi Başı 399 TL. Restoran (Limitsiz Yerli İçki Alkollü Alkolsüz, Mezeler, Yöresel Halk Oyunları, Dansöz, Animasyonlar, Müzik Gösterileri fiyata dahildir)

Bir sonraki ECC Tur organizasyonun da sizlerle tekrar görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz. 

Kapadokya Hakkında Bilgi

Kapadokya, Pers dilinde Katpatuk; “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelir. Bölge 60 milyon yıl önce; Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar Rüzgâr, atmosferdeki havanın dünya yüzeyine yakın, doğal yatay hareketleridir. İnsan yerleşimi Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. Hititler'in yaşadığı topraklar daha sonraki dönemlerde Hıristiyanlığın en önemli merkezlerinden biri olmuştur. Kayalara oyulan evler ve kiliseler bölgeyi putperestlerin zulmünden kaçan Hıristiyanlar için devasa bir sığınak haline getirmiştir. Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin bütünleştiği bir yerdir. Coğrafi olaylar Peri bacaları' nı oluştururken, tarihi süreçte, insanlar da bu peribacalarının içlerine ev, kilise oymuş, bunları fresklerle süsleyerek, binlerce yıllık medeniyetlerin izlerini günümüze taşımıştır. İnsan yerleşimlerinin Paleolitik döneme kadar uzandığı Kapadokya'nın yazılı tarihi Hititlerle başlar. Tarih boyunca ticaret kolonilerini barındıran ve ülkeler arasında ticari ve sosyal bir köprü kuran Kapadokya, İpek Yolu'nun da önemli kavşaklarından biridir.

Bugün antik ve turistik bir bölge olma vasfını koruyan Kapadokya’da düşman hücumlarından korunmak için yer altına oyulmuş birbirine dehlizler veya kuyularla bağlı katlardan meydana gelen Derinkuyu, Kaymaklı, Özkonak, Göztezin, Konaklı yer altı şehirleri vardır. Hayat için her türlü imkanın bulunduğu yeraltı şehirlerinde, dışarıyla bağlantılı olan koridorlar, bir yatak üzerinde dönen değirmentaşı biçimindeki büyük taşlarla kapatılıyordu. Kapadokya bölgesinde Bizans döneminden kalma tüf (yumuşak) kayalara oyulmuş kiliseler, capellalar, manastırlar ve keşiş hücreleri vardır. Ihlara Vadisi, Zelve, Çavuşin, Ürgüp, Göreme, Avanos, Belisırma Vadisi, Avcılar, Uçhisar, Ortahisar ve Soğanlı Vadisinde yüzün üzerinde kilise ve capella bulunmaktadır. Özellikle Ihlara Vadisi, yapılarının çokluğu ve duvar resimlerinin çeşitliliğiyle dikkati çekmektedir.

FİYATLAR

Dönem

Paket / Otel İndirim İki Kişilik Oda Kişi Başı Tek Kişilik Oda Üç Kişilik Oda Kişi Başı Çocuk İndirimleri #
Surban Taş Otel vb. konaklama % 40.00 2498,00 TRY  1499.00 TRY 2832,00 TRY  1699.00 TRY 2498,33 TRY  1499.00 TRY  0 - 2 Yaş Ücretsiz
 3 - 6 Yaş 499.00 TRY
 7 - 12 Yaş 999.00 TRY
Kampanyalarımızdan haberdar olabilirsiniz!