Antalya Çıkışlı Kapadokya Turu

Tur Tarihinizi Seçiniz

1. Gün - Gece Yolculuğu

22:30  Kepez Belediyesi 

23:00  5M Migros Önü

23:30  Mark Antalya Avm Önü 

00:00 Dedeman Akra Barut Otel Önü

Siz değerli misafirlerimizi yukarıdaki kalkış noktalarından alarak, araç içi ikramlar eşliğinde kapadokya yolculuğumuza başlıyoruz.


2. Gün - Ihlara Vadisi – Yeraltı Şehri – Paşabağları – Üç Güzeller – Türk Gecesi

    7 Saat süren keyifli gece yolculuğumuzun ardından sabah kahvaltısı için Aksaray Ağaçlı Dinlenme Tesislerinde 1 saatlik mola veriyoruz. Kahvaltı ardından ilk durağımız olan Ihlara Vadisi ne varıyoruz. Rehberimiz eşliğinde vadide bulunan Ağaç altı ve Yılanlı Kilise hakkında bilgilendirme alıyor ve muazzam tarihi eser görüntüler eşliğinde serbest zaman vererek vadinin tüm güzelliklerini yaşıyoruz. 

    Vadi gezimiz ardından yol üzerinde volkanik bir arazi içerisinde bulunan Narlıgöl ( Krater Gölü ) 'nde kısa bir mola vererek yolculuğumuza devam ediyor ve düşman baskılarından kaçan binlerce kişinin rahatça yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş olan, mühendislik harikası Derinkuyu Yeraltı Şehri ( Kaymaklı Yeraltı Şehri ) 'ni geziyoruz.

Ürgüp bölgesinin en ünlü restaurantı olan Karakuş da öğlen yemeği için mola veriyoruz.

Öğlen yemeği ardından yolculuğumuza eski adıyla korama, bugün ki adıyla ise Göreme Açık Hava Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Müze içerisindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrasında şarap mahzenlerini ziyaret ederek, mahsenin en lezzetli şaraplarını tadarak yorucu ama bir o kadar da eğlenceli geçen günün sonunda akşam yemeğini almak üzere otelimize geçiyoruz.

  Otelimize yerleştikten ve dinlendikten sonra saat 21:00 da  isteğe bağlı olarak otel lobisinde buluşarak bölgenin en önemli gecelerini yaşamak için Kapadokya Türk Gecesi etkinliğine katılmak üzere yola çıkıyoruz.

Geceleme otelimiz : Perissia Otel 

 


3. Gün - Balon İzleme - Paşabağları - Dervent Vadisi - Onyx Taş Atölyesi - Güvercinlik Vadisi - Çanak Çömlek Atölyesi

   Sabah güneş doğumuna 1 saat kala dileyen misafirlerimizle otel lobisinde buluşarak Kapadokya nın en özel görüntülerini yaşayacağımız ve eşsiz fotoğraf kareleri yakalayabileceğimiz Balon Turu yolculuğumuza başlıyoruz. Ürgüp tepesinde eşsiz manzaraya sahne olacak balonları izleyerek turumuzu sonlandırıyor  ve sabah kahvaltısı almak üzere otele geçiyoruz.

   Otelde alacağımız sabah kahvaltısı ardından ilk durağımız olan Paşabağı' na doğru yola çıkıyoruz. Kayaların oyulması ile elde edilmiş eski yerleşim birimlerinin yer aldığı çavuşin ören yerinin gezilmesinden sonra, çok başlı peribacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği Paşa bağında fotoğraf molası veriyor ve devamında değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu DERVENT VADİSİ ni geziyoruz. Vadi gezimizin ardından dünyanın en değerli taşları arasında bulunan Onyx taş atöyesini ziyaret ederek ustalarımızdan taş hakkında bilgiler alıyor ve yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Öğlen yemeği için bölgenin meşhur yemeği olan Çömlek kebabını tatmak üzere yemek molası veriyoruz.

     Öğlen yemeği ardından Kapadokya bölgesinin meşhur vadilerinden biri olan Güvercinlik Vadisi'ni geziyor ve eşsiz fotoğraf kareleri yakaladıktan sonra son noktamız olan Turumuza Cilalı Taş Devrinden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan AVANOS'a yapacağımız ziyaret ile devam ediyoruz. Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak'tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler alıyoruz, arzu ederseniz alışveriş yapma imkanından faydalanarak turumuzu sonlandırıyoruz.

Keyifli turumuzun ardından Antalya yolculuğumuza başlıyor ve siz değerli misafirlerimizi durak noktalarına bırakarak bir sonraki Ecc Tur etkinliğinde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

 

TUR UCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Lüks  ECCTUR otobüsleri ile ulaşım

* Otellerde Yarım pansiyon Konaklama ( 1 Akşam Yemeği- 1 Sabah Kahvaltısı)

* Tüm Cevre gezileri

* ECCTUR  otobüs içi ikramlar

* 1618 sayılı Kanuna Gore Zorunlu Seyahat sigortası

* ECCTUR Güvencesi

* Rehberlik Hizmeti

* Ek Hizmetler

 

TUR UCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm öğlen Yemekleri

* Tüm Yemeklerde alınan içecekler

* özel Harcamalar

* Ekstra belirtilen Tüm Organizasyonlar

* Müze Kart

 

BALON TURU

Gün doğmadan 1 saat önce otelimizden hareket ile pilotlardan bilgilendirme alırken hafif bir kahvaltı yapıyor ve sonrasında turumuza başlıyoruz. Hava ve mevsim şartlarına göre değişen 60 – 75 dk sürecek turumuz (tamamı 3 saat olacak) otelimize transferimizle son buluyor. Sabah saat 5 civarı, araçlarımız siz saygıdeğer konuklarımızı otelimizden alarak kalkış alanına getirir. Balonlar yerde uçuşa hazırlanırken, konuklarımız açık büfe hafif bir kahvaltı yaparlar. Kısa süren bir hazırlıktan sonra balonlar gündoğumuna yakın uçuşa başlarlar. Uçuş yaklaşık 1 saat sürer. Uçuş süresince Balonumuz ile yaklaşık 1000 feet lik yüksekliğe çıkarak konuklarımıza güneş doğuşunu, vadi içlerine girerek peri bacalarını ve vadi manzaralarını seyretme ve fotoğraf çekme ve video kaydı imkânı veriyoruz. Uçuş sonunda konuklarımız için şampanyalı bir kutlama yapıyoruz. Ayrıca uçuş hatırası olarak uçuş sertifikası ve balon şapkası verilecektir. Tüm balon uçuş macerası yaklaşık 3 saat sürmekte olup, sabah 8 civarında konuklarımız tekrar konakladıkları otellerine veya gezi noktasına bırakılacaktır. Balon turumuzun fiyatı kişi başı 80-100 euro arasıdır, dönemsel yoğunluğa göre değişiklik göstermektedir.

TÜRK GECESİ

Kapadokya bölgesine has olan, kayanın içine oyma olarak yapılmış otantik mekânlarda gerçekleştirilen eğlencede, ülkemizin her yöresine ait halk dansları sergilenmektedir. Çeşitli animasyonlara ve eğlencelere de yer verilen gecede sınırsız yerli alkollü ve alkolsüz içecek verilmektedir. Restoran'da gerçekleştirilecek Türk Gecesinin fiyatı Kişi Başı 60 TL. Restaurant  (Limitsiz Yerli İçki Alkollü Alkolsüz, Mezeler, Yöresel Halk Oyunları, Dansöz,Animasyonlar, Müzik Gösterileri fiyata dahildir)


Fotoğraf Galerileri

Fiyatlar

Perissia Otel 5* Konaklaması
Dönem / Pansiyon İndirim 2 Kişi Tek Kişi 3 Kişi 4 Kişi Çocuk İndirimleri
02-10-2020   1198,00 799,00 1797,00 -   Çocuk İndirimleri
09-10-2020   1198,00 799,00 1797,00 -   Çocuk İndirimleri
16-10-2020   1198,00 799,00 1797,00 -   Çocuk İndirimleri
23-10-2020   1198,00 799,00 1797,00 -   Çocuk İndirimleri
30-10-2020   1198,00 799,00 1797,00 -   Çocuk İndirimleri

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim