Alp Dağlarından Adriyatik Sahillerine Balkan Turu

1. Gün - İstanbul'dan Hareket

Balkan Turu için Hareket Saatleri

19:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü

20:00 Mecidiyeköy Migros Önü (Eski Alisamiyen Stad Karşısı)

20:30 Bakırköy İncirli Ömür Plaza

21:00 Selimpaşa Metro Dinlenme Tesisleri

Verilen Güzergahlarda Misafirlerimizle Buluştuktan Sonra İpsala Kara Hudut Kapısına Doğru Hareket Ediyoruz. Burada Gümrük Ve Pasaport İşlemlerinin Ardından Yunanistan’a Giriş Yapıyoruz. Gece Yolculuğumuzun Ardından Sabah Saatlerinde Makedonya’ya Giriş Yapacağımız Niki Kara Hudut Kapısına Ulaşıyoruz Ve Pasaport, Gümrük İşlemlerinin Ardından  Tur Programımıza Başlamış Bulunmaktayız.


2. Gün - Manastır – Ohrid

Makedonya’ya Girişimizin Ardından Kısa Bir Yolculuk Sonrasında Makedonya’nın Manastır (Bitola) Şehrine Ulaşıyoruz. Yakın Tarihimizde Atamız Mustafa Kemal ATATÜRK Bir Dönem Eğitim Gördüğü Manastır Askeri İdadisini Ziyaret Ediyoruz. İdadinin İçerisinde Kısa İnfo Belgeselini Seyretmemizin Ardından Makedonya’nın İncisi Olarakta Adlandırılan Ve Makedonya’nın En Güzel Şehirlerinden Biri Olan Ohrid Şehrine Geçiş Yapıyor Ve Şehir Turumuza Başlıyoruz. Şehir Turumuz Kapsamında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kilisesi , Aya Sofya Kilisesi , Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli Ve Meydanı, Müze Olarak Kullanılan Eski Türk Konakları, Roma Döneminden Kalma Antik Tiyatro, Aziz Pantalemon Kilisesi Görülecek Yerler Arasındadır. Şehir Turumuz Sonrası Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Olan Ohrid Gölü Kaynağı Turuna Katılabilirler .  Cennetten Bir Köşe Cümlesinin Yer Yüzündeki Oluşumunu Bu Milli Parkta Görebilirsiniz Ayrıca Yine Milli Parkın İçerisinde Ohrid Gölünün En Yüksek Noktasında Bulunan Sv. Naum Kilisesinide Gezebilirsiniz . (25€) Ekstra Turumuzun Ardından Konaklama Yapacağımız Hotelimize Geri Dönüş Yapıyoruz.  Konaklama Ohrid Bulunan Hotelimizde


3. Gün - Ohrid – Tiran – Ulcinj

Sabah Hotelde Alacağımız Kahvaltının Ardından Ulcinj ’Den Ayrılarak  20. Yüzyıl Boyunca Savaşlar Arasında Kalmış Ve 40 Yıl Boyunca Enver Hoca'nın Diktatörlük Rejimini Yaşamış, Balkanlar'ın Dağlık Ülkesi Arnavutluk'un Başkenti Tiran'a Geçiyoruz. 1614'te Süleyman Paşa Tarafından İmar Edilen Ve 1920'de Arnavutluk'un Başkenti Olan Bu Güzel Şehri Tanıtan, Panoramik Bir Tur Gerçekleştireceğiz. Turumuz Esnasında Ethem Bey Camii, Tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera Ve Bale Binası, Parlamento Ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli Ve İskender Bey Meydanı Göreceğimiz Yerlerden Bazıları. Tiran Turumuzun Ardından Avrupa’nın En Genç Ülkesi Karadağ Hareket Ediyoruz. Yol Güzergahımız Üzerinde Arnavutluk Toprakları İçerisinde Yer Alan İşkodra Kalesini Panoromik Olarak Göreceğiz . Karadağ Geçişimizin Ardından Arnavutluk Sınırına En Yakın Olan Ulcinj Şehrine Geçiyoruz. Geceleme Ve Konaklama Ulcinj Bulunan Hotelimizde.


4. Gün - Ulcinj – Budva – Kotor – Dubrovnik – Neum

Sabah Hotelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından Adriyatik’i Takip Ederek Avrupa Sosyetesinin Son Dönemdeki Uğrak Yeri Olan Budva’ya Geçiş Yapıyoruz. Budva Kalesinin Ziyaretimizin Ardından Ayrılarak Kotor Körfezi'nin içinde yer alan Kotor'a varış. Kotor'da Eski Şehir, Aziz Tripun ve Nikola Kiliseleri ve tarihi Saat Kulesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Kotor Gezimizin Ardından Manzaralı, Kısa Bir Yolculuğun Ardından, İtalyanca Adı Ragusa Olan, Adriyatik'in En Eski Ticaret Limanlarından, Uzun Yıllar Venedik Etkisinde Kaldığı İçin İtalyan Üslubu Mimarisi Ve Şehir Dokusuyla Bünyesinde Muhteşem Bir Tarih-Doğa Sentezini Barındıran Dubrovnik'e Ulaşıyoruz.  Bu Güzel Şehri Tanıtan Turumuza Öncelikle UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne Dahil Olan Eski Şehir Meydanı İle Başlıyoruz. Şehrin Kule Ve Surları, Aziz Vlah Kilisesi, Knez Köşkü, Ünlü Şair Gundulic'in Heykeli, Tarihi Çeşme Ve 14. Yüzyıldan Kalma Eczane Diğer Göreceğimiz Yerlerden Bazıları. Daha Sonra Bu Güzel Şehrin Büyülü Atmosferinde Vakit Geçirmek İçin Serbest Zaman Veriyoruz. Serbest Zamanın Ardından Dubrovnik’ten Ayrılarak Konaklama Yapacağımız Neum Kasabasına Geçiş Yapıyoruz. Geceleme Ve Konaklama Neum’da Bulunan Hotelimizde.


5. Gün - Split – Zadar – Zagreb

Sabah Hotelde Alacağımız Kahvaltımızın Ardından Hırvatistan’ın Başkenti Zagreb Hareket Ediyoruz. İlk Durağımız Hırvatistan’ın Zagreb’ten Sonra En Büyük Şehirlerinden Split’e Geçiyor Ve Şehir Turumuza Başlıyoruz. Şehir Turumuz Kapsamında Eski Şehir , Etnografya Müzesi , Diocletian Sarayı Başlıca Göreceğimiz Yerler Arasındadır. Şehir Turumuz Sonrası Hırvatistan’ın En Önemli Sahil Şehirlerinden Ve Aynı Zamanda Tarihi Anlamda Önemli Rol Oynayan Zadar Şehrine Geçiyoruz. Ünlü Yönetmen Alfred Joseph Hitchcock’un Zadar Ziyaret Etmesinin Ardından Söylediği ‘’Dünyanın En Güzel Gün Batımı Zadar’dan Seyredilir ‘’ Sözüne İstinaden Zadar’da Günbatımı Meşhur Olmuş Ve Fotoğrafçıların Gözde Yerlerinden Biridir. Zadar Turumuz Kapsamında Marina , St. Mary Kilisesi , Eski Şehir Başlıca Göreceğimiz Yerler Arasındadır. Zadar Turumuz Sonrası Zagreb Devam Ediyoruz. Zagreb Ulaşmamız Sonrası Şehir Turumuza Başlıyoruz. (Varış Saatine Göre Değişiklik Gösterebilir) Şehir Turumuz Kapsamında Zagreb Katedrali , Dolac Pazarı , Aziz Mark Meydanı , Ban Jelacic Meydanı ,  Lotrseak Kulesi , St Catherine Kilisesi , Devlet Tiyatrosu , Arkeoloji Müzesi , Tarih Müzesi , Devlet Binaları Başlıca Göreceğimiz Yerler Arasındadır. Şehir Turumuz Sonrası Konaklama Yapacağımız Hotelimize Geçiş Yapıyoruz. Konaklama Zagreb’teki Hotelimizde.    


6. Gün - Zagreb – Lubjana – Bled – Zagreb

Sabah Hotelimizde Alacağımız Kahvaltının Ardından Dileyen Misafirlerimiz İçin Tam Gün Ekstra Olarak Düzenlenecek Olan Lubjana Ve Bled Gölü Turuna Katılabilirler.(65 €) Hotelimizden Hareket İle İlk Durağımız Alp Sıra Dağlarının Ortasında Bulunan Ve Gölün Ortasında Küçük Bir Adacık Olan Doğa Harikası Bled Gölünü Ve Ortacağ Dönemine Ait Bled Kalesini Ziyaret Ediyoruz. Kısa Serbest Zamanın Ardından Bled Gölünden Ayrılarak Slovenya’nın Başkenti Ayrıca En Büyük Şehri Olan Lubjana Ulaşıyoruz. Şehir Turumuz Kapsamında Lubjana Kalesi , Vodnik Meydanı , Nikolaja Katedrali , Eski Meydan Başlıca Göreceğimiz Yerler Arasındadır. Şehir Turumuz Sonrası Konaklama Yapacağımız Zagreb Dönüş Yapıyoruz. Konaklama Zagreb’te Bulunan Hotelimizde.


7. Gün - Zagreb – Plitvicka Milli Parkı -Zagreb

Sabah Hotelde Alacağımız Kahvaltımızın Ardından Dileyen Misafirlerimiz İçin Ekstra Olarak Düzenlenecek Olan Plitvice Gölleri Ulusal Parkı Ve Rastoke Köyü Turuna Katılabilirler. (75 €) İlk Ziyaret Noktamız Su Değirmenleri İle Ünlü Doğa Harikası Olan Rastoke Köyünü Ziyaret Ediyoruz. Doğa İle Başbaşa Kalacağınız Köy Turumuz Sonrası , Doğal Traverten Barajlarının Bulunduğu Plitvicka Milli Parkı , 16 Göl, Şelaleler, Çağlayanlar, Zengin Bitki Örtüsü İle Unesco Tarafından Koruma Altına Alınmış Milli Parkı Ziyaret Ediyoruz. Yürüş İle Gerçekleştireceğimiz Turumuzun Ardından Zagreb’te Bulunan Hotelimize Geçiş Yapıyoruz. Konaklama Zagreb Bulunan Hotelimizde.  


8. Gün - Zagreb – Belgrad

Sabah Hotelde Alacağımız Kahvaltımızın Ardından Sırbistanın Başkenti Belgrad Hareket Ediyoruz. Belgrad Ulaşmamız Sonrası Şehir Turumuza Başlıyoruz. Şehir Turumuz Kapsamında Kalemegdan Parkı , Aziz Sava Katedrali , İstanbul Kapı , Damat Ali Paşa Türbesi , Zindan Kapı , Mehmet Paşa Çeşmesi , Terzi Meydanı , Kale Meydanı Ve Taş Meydan Başlıca Göreceğimiz Yerler Arasındadır. Şehir Turumuzun Ardından Konaklama Yapacağımız Hotelimize Geçiş Yapıyoruz. Dileyen Misafirlerimiz İçin Akşam Ekstra Olarak Düzenlenecek Sırp Gecesine Katılabilirler. (40€) Sırp Gecemiz Sonrası Konaklama Yapacağımız Hotelimize Geçiyoruz. Konaklama Belgrad Bulunan Hotelimizde.


9. Gün - Belgrad - İstanbul

Sabah Hotelde Alacağımız Kahvaltımızın Ardından Sırbistanın Başkenti Belgrad Ayrılıyor Bulgaristan Sınır Kapısına Hareket Ediyoruz. Sınır Kapısına Ulaşmamızın Ardından Pasaport Ve Gümrük İşlemleri Sonrası Bulgaristan Geçiş Yapıyoruz. İlk Durağımız Bulgaristan Başkenti Sofya Başkente Ulaşmamızın Ardından Şehir Turumuzu Gerçekleştiriyoruz. Şehir Turumuz Kapsamında Nevski Katedrali , Ayasofya Kilisesi , Rus Anıtı , Antikacılar Parkı , Rus Kilisesi , Etnografya Müzesi , Merkez Bankası , Cumhurbaşkanlık Binası , Parlemento Binası , Sofia Anıtı , Banyabaşı Camii (Kadı Seyfullah Efendi Camii ) Başlıca Göreceğimiz Yerler Arasındadır. Şehir Turumuz Sonrası İsatnbul’a Hareket Ediyoruz. Kapıkule Sınır Kapısında Pasaport Ve Gümrük İşlemleri Sonrası Edirne Otobanını Takiben Geç Saatlerde İstanbul’a Ulaşıyoruz Ve Tur Programımızı Sonlandırıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

Otobüsler İle Ulaşım

Program Dahilinde Panoramik Şehir Turları

Türkçe Rehberlik Hizmeti

Mali Sorumluluk Sigortası

7 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama

Sınır Geçişleri Ve Ayakbastı Ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Yurt dışı çıkış fonu 15 TL (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)

Vize ücreti Ve Hizmet Bedeli 130 € (Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz vizeden muaftır)

İsteğe Bağlı Seyahat Sağlık Sigortası (10€) 65 Yaş Üzeri Misafirler İçin (25€)

Öğle ve akşam yemekleri

Ekstra turlar

Kişisel harcamalar

Müze Ören Yeri Ve Giriş Ücretleri 

Tüm Ekstra Turlarının Alınması Durumunda Avantajlı Paket 205 € Yerine 175 € ‘dur.

0 – 6 Yaş Ekstra Turlardan Free Olarak Yararlanacaktır.

0 – 12 Yaş Ekstra Turların Alınması Durumunda 105 €

 


Fotoğraf Galerileri

Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim