Alaçatı Ot Festivali ve Efes Şirince Turu

1. Gün - İstanbul'dan Hareket

22:00 İncirli 22:45 Mecidiyeköy 23:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı 00:10 da Çayırova  02:30 Bursa Almira otel önünden hareket ile #alacatiotfestivali için yolculuğumuza başlıyoruz. 


2. Gün - İzmir Çeşme Alaçatı Kuşadası

Sabah saatlerinde ilk önce  çiçekli köyde ( veya urlada ) sabah kahvaltısı için mola veriyoruz ( extra )kahvaltı sonrası panaromik İzmir turu yapıyoruz ve #çeşmeye doğru hareket ediyoruz. #Çeşmeye vardığımızda ilk gezi noktamız çeşme kalesi. #Çeşmekalesi gezimizin ardından alış veriş ve fotoğraf için çeşme marinada serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman süresinde sakızlı dondurma yemeyi , sakızlı türk kahvesi içmeyi ve sakız reçeli almayı unutmayın.  Serbest zaman sonrasında Alaçatı ot festivaline katılmak için #Alaçatı ya hareket ediyoruz. Efsaneye göre, Alaçatı’da1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamaz imiş. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesince düzenlenecek  #9.Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor.. İki gün katılacağımız festivalde, Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklar da, coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp,üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücretli ve ücretsiz servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak. Festival alanı ziyaretimiz sonrasında kuşadasında yer alan otelimize geçiyoruz.


3. Gün - Kuşadası – Meryem Ana– Efes – Şirince – İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından kuşadasından ayrılıp Meryem ananın evine doğru yola çıkıyoruz.  Bir dönem Hazreti Meryemin yaşadığı düşünülen bölgede ve kilisede ziyaretimizi gerçekleştirip dualarımız yapıyoruz ve Meryem ananın evinden ayrılarak şirinceye doğru yola çıkıyoruz. Eski Rum evleri ile meşhur,kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları veinsanları ile sizleri kendine çeken Şirince. Şirince Köyü’ne vardığımızda bölgenin en nefis Şaraplarının yer aldığı Şarap Evi / Müzeyi ziyaret ediyoruz.Ardından Köy’de harika kareler yakalamak ve alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman ardından Öğle Yemeği için Restaurantımıza gidiyor ve Öğle Yemeğimizi alıyoruz. (Extra)Öğle Yemeği Serbest zaman sonrası İlk çağların tümüyle mermerden yapılmış ilk kenti ve ihtişamlı dünyaca ünlü şehirlerinden biri olan Efes Antik Kenti gezimiz ile devam ediyoruz. Efes harabeleri, Agora, Antik Tiyatro, Yamaç Evleri, Odeon, Herakles Kapısı, Traianus Çeşmesi, Hamam, Celcus Kütüphanesi yapılarını geziyoruz. Efes Antik Kenti gezimizin sonrası İstanbula doğru dönüşe geçiyor ve misafirlermizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz.


Genel Bilgiler

Rehberden Tavsiyeler

#SakızlıTürk kahvesi  #sakızlı dondurma  #sakız reçeli  #kumru  #alaçatı sokakları #yürüyüş #rahatayakkabı  #fotoğraf makinesi  # yüzünüzdegülümseme #mutluluk #hiçeksikolmasın

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Lüks araçlarla ulaşım , 3-4-5 * otellerde ( otel kategorileri fiyatlara göre değişir ) 1 gece yarım pansiyon konaklama, rehberlik,zorunlu seyahat sigortası ,araç içi soğuk sıcak ikramlar.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Kişisel harcamalar

Programda extra olarak belirtilen organizasyonlar

Otelde yemeklerde alınan içecekler


Fotoğraf Galerileri

Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim