Alaçatı Ot Festivali Turu Altınyunus Hotel Konaklama

1. Gün - İstanbul'dan Hareket Ve Tura Başlangıç

22:00 İncirli 22:45 Beşiktaş Yıldız Camii Önü 23:30 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı 00:10 da Çayırova  02:30 Bursa Almira otel önünden hareket ile #alacatiotfestivali için yolculuğumuza başlıyoruz. 


2. Gün - Çiçekliköy - İzmir - Çeşme - Alaçatı

Sabah saatlerinde ilk önce  çiçekli köyde sabah kahvaltısı için mola veriyoruz ( extra )kahvaltı sonrası panaromik İzmir turu yapıyoruz ve #çeşmeye doğru hareket ediyoruz. #Çeşmeye vardığımızda ilk gezi noktamız çeşme kalesi#Çeşmekalesi gezimizin ardından alış veriş ve fotoğraf için çeşme marinada serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman süresinde sakızlı dondurma yemeyi , sakızlı türk kahvesi içmeyi ve sakız reçeli almayı unutmayın.  Serbest zaman sonrasında Alaçatı ot festivaline katılmak için #Alaçatı ya hareket ediyoruz. Efsaneye göre, Alaçatı’da1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamaz imiş. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesince düzenlenecek  #8.Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor.. İki gün katılacağımız festivalde, Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklar da, coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp,üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücretli ve ücretsiz servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak.


3. Gün - Çeşme - Alaçatı - İstanbul

Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından , #Alaçatı #festival alanına hareket ediyoruz. Yörenin profesyonel satıcılarının ot ve otlu ürün stantlarını gezecek, ardından Altın ödüllü ‘’En fazla ot çeşidini toplama ve En güzel Otlu Yemeği pişirme’’ yarışmasını izleyeceğiz. Burada vereceğimiz serbest zaman sonrasında  çeşme merkeze geliyoruz ve çeşmeye özgü yemekleri yemek ve alış veriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında rehberimizin  belirttiği saatte aracımızda buluşup İstanbul’a doğru dönüşe geçiyoruz. Yaklaşık olarak Gece 01:00 da İstanbul’a varıyor ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak vedalaşıyoruz….

 

Rehberden Tavsiyeler

#SakızlıTürk kahvesi  #sakızlı dondurma  #sakız reçeli  #kumru  #alaçatı sokakları #yürüyüş #rahatayakkabı  #fotoğraf makinesi  # yüzünüzdegülümseme #mutluluk #hiçeksikolmasın

 

 

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

Lüks araçlarla ulaşım , 3-4-5 * otellerde ( otel kategorileri fiyatlara göre değişir ) 1 gece yarım pansiyon konaklama, rehberlik,zorunlu seyahat sigortası ,araç içi soğuk sıcak ikramlar.

 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Kişisel harcamalar

Programda extra olarak belirtilen organizasyonlar

Otelde yemeklerde alınan içecekler


Alaçatı Ot Festivali Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Alaçatı Ot Festivali

Alaçatı ot festivali 2010 yılından beri nisan ayının ilk haftalarında bahara merhaba şenliği olarak kutlanmaktadır.  Köylü kadınların toplamış olduğu otların ve bu otlarla yapılmış yemeklerin konu edildiği Alaçatı ot festivali kısa sürede tüm Türkiye’nin ilgisini kazanmıştır. Her yıl binlerce ziyaretçinin katıldığı bu festivale sizlerde ECC TUR farkı ile katılabilirsiniz. Her keseye uygun otel seçenekleri  ECC TUR  tarafından katılımcılara sunulmaktadır.  Sizlerde Alaçatı Ot Festivalindeki yerinizi almak istiyorsanız ofislerimizi arayıp oteller dolmadan yerinizi ayırtınız 


Fotoğraf Galerileri

Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim