Alaçatı Ot Festivali Efes Şirince Pamukkale Turu

1. Gün - İSTANBUL'DAN HAREKET

21:30 Bakırköy Doğtaş Mobilya Önü

22:45 Mecidiyeköy Mado Pastanesi Önü

23:15 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

23:30 Kartal Köprüsü Altı

23:45 Çayırova Mc Donald’s


2. Gün - ÇEŞME – ALAÇATI – KUŞADASI

02:00 Bursa Almira otel önünden alınacak olan misafirlerimizle araç içi ikramlar eşliğinde turumuza başlıyoruz . Sabah Bornova Çiçekli köy’ de alınacak ekstra Ege serpme kahvaltımızın ardından Çeşme ‘ ye doğru hareket ediyoruz . Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. 1528 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Kervansaray’ı görüyoruz. Sonrasında Çeşme Meydan’ da serbest zamanın ardından Alaçatı'ya doğru hareket ediyoruz. Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamazmış. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesi’nce düzenlenecek 10. Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde her sene farklı pişirilecek bir otun ana teması bulunmaktadır. Festival boyunca bu yılın ana teması olacak olan, pişirilecek ot ile yapılmış yemekler yarışacaktır. Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklarda, coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücret karşılığında servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak. Akşam saatlerinde rehberimizin belirleyeceği saatte buluştuktan sonra, Kuşadası’nda bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde. Arzu eden konuklarımız ile Kuşadası Şehir ve Barlar Turuna (Ekstra) gidiyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Çiçekli köyde ekstra olarak alınacaktır

Öğle Yemeği: Alaçatı’da Serbest zaman olarak alınacaktır

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir.

Mola Tesisleri : Susurluk Konak Tesisleri

Konaklama: Kuşadası 4* Sentinus Beach Hotel


3. Gün - ŞİRİNCE – MERYEM ANA EVİ – EFES ANTİK KENTİ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Efes Antik Kentine hareket ediyoruz . Antik dönemde çok önemli bir liman şehri olan, şimdiye kadar yapılan kazılar neticesinde sadece %10’luk bölümü ortaya çıkarılabilen boluterium , odeon, kuretler caddesi domition tapınağı, latrina, hamam, celcius kütüphanesi ve tiyatro gibi yapıları rehberimizin anlatımı eşliğinde gezdikten sonra Vatikan tarafından kutsal ilan edilen , insanların ortak ibader yeri olan  Meryem Ana Evi’ne doğru hareket ediyoruz. Meryem Ana Evi gezisinin ardından öğle yemeğimizi alıyoruz (meşhur çöp şiş menüsü –ekstra). Yemek sonrası son gezi noktamız olan zeytinlikler arasına uzanan yol bizi şirin bir Rum köyü, eski adı “Çirkince” olan Şirince’ye getiriyor . Birbirinden güzel zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, birbirinin önünü kapatmayan Safranbolu mimarisindeki evlerinde meyve şarapları yapılan Şirince’den ayrılıyoruz ve akşam yemeği ve konaklama için otelimize geri dönüyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır

Öğle Yemeği: Bölge restorantlarında ekstra olarak alınacaktır .

Akşam Yemeği: Otelde Alınacak Olup, Tur Ücretine Dâhildir

Konaklama: Kuşadası 4* Sentinus Beach Hotel


4. Gün - PAMUKKALE TRAVERTENLER – KIZILSU – HİERAPOLİS - İSTANBUL

Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrasında Pamukkale ‘ye doğru hareket ediyoruz . Pamukkale nin hemen yakınında bulunan ve suyunun çeşitli rahatsızlıklara iyi geldiği bilimsel olarak da kanıtlanmış, Kızılsuyu ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ardından Anadolu ‘ nun en iyi koruna gelmiş tiyatrolarından olan HİERAPOLİS TİYATROSUnu ziyaret ediyoruz. Buradaki anlatımlarımızdan sonra ulaşacağımız antik şehrin ana caddesinde Domityanus kapısı ve Latrin binası, fotoğraf molası vererek anlatım yapacağımız yerler arasında. Daha sonrasında şehir surları dışında kalan hamam binası ve Anadolu’nun en büyük Nekropolünü ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretlerimizin ardından dünyada benzeri sadece İtalya’da Travertino isimli kasabasında görülebilen, bembeyaz dokusuyla sizleri kendine hayran bırakacak Pamukkale travertenlerine ulaşıyoruz. Burada yürüyüşe izin verilen terasta gezerken Denizli ovasına hâkim travertenlerde çekeceğiniz fotoğraflar, güzel bir gezinin anıları olacak. Sonrasında antik çağda kutsal havuz olarak bilinen ve suyunun birçok hastalığa iyi geldiği düşünülen sütunlu havuzu geziyoruz.Buradan sonra kısa bir yürüyüşle ulaşacağımız Apollon Tapınağı ve onun yanında yer alan, antik çağda Cehennemin giriş kapısı olarak bilinen Plutonium yani CİN DELİĞİni görerek anlatımlarımızı yapıyoruz. Daha sonrasında Anadolu nun en iyi koruna gelmiş tiyatrolarından olan HİERAPOLİS TİYATROSUnu ziyaret ediyoruz. Buradaki anlatımlarımızdan sonra ulaşacağımız antik şehrin ana caddesinde Domityanus kapısı ve Latrin binası, fotoğraf molası vererek anlatım yapacağımız yerler arasında. . Bu keyifli ve kültürel olarak bilgiye doyduğumuz gezi sonrası araç içi ikramlarımız eşliğinde İstanbul’a yolculuğumuz başlıyor. İstanbul’a geldiğimizde siz değerli misafirlerimizi aldığımız durak noktalarına bırakarak bir başka Gezinomi  organizasyonunda görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

 

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacaktır

Öğle Yemeği: Bölge restorantlarında ekstra olarak alınacaktır .

Akşam Yemeği: Yolda verilecek olan molada ekstra olarak alınacaktır .

Konaklama: Dönüş Günüdür Otel konaklaması bulunmamaktadır

DAHİL OLANLAR

Lüks Araçlar ile Ulaşım

Otelde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama  4* Sentinus Beach Hotel Konaklama

Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

Açık büfe ya da Set Menü olarak 2 Akşam Yemeği

Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

1618 Sayılı Zorunlu Seyahat sigortası

Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

Otopark Ücretleri

DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tüm öğle yemekleri

Tüm yemeklerde alınan İçecekler

Tur süresince yapılan özel harcamalar

Ekstra belirtilen organizasyonlar

Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri (Müze ve ören yerlerini ziyaret etmek isteyen misafirlerimiz Müze girişlerinde müze  kartı veya  giriş bileti alabilirler. )


Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim