Martı Myra Kemer

Konaklama Tarihinizi Seçiniz

COVID-19 PANDEMİSİ HİJYEN UYGULAMALARI

 Çalışanlarımızla olan ilişkilerimizde ve yönetim anlayışımızda insani değerleri ön planda tutarak, konuklarımızı sınırsız ve beklentilerinin üzerinde bir hizmet anlayışı ile ağırlamak, üst segment tesislerin sahip olduğu hizmet çizgisinin de ötesine geçerek, ülkemizin sektördeki örneği olmaktadır. Bu bağlamda beklentileri aşan hizmet sunma misyonumuzla, misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağlığına ve güvenliğine en üst seviyede önem veriyor, bunun için tüm imkanlarımızı kullanıyoruz. Tesisimiz Dünya Sağlık Örgütünün tatil için tavsiye ettiği geniş rahat ve açık alanlar üzerinde bulunmaktadır. Konaklamalarımızın yerleşimi birbirinden mesafeli ve doğa içerisinde bütünleşmiştir. 38 m2 odaları geniş balkonları ve bahçe manzaralarıyla kuş seslerinin senfonik tonlamaları eşliğinde doğayla iç içeyiz. Asansörsüz kullanım alanları ve 7 tane yüzme havuzuyla yatay mimarisi yeşil alana dağılmış 1601 çam ağacı 354 metre genişliğinde plajıyla kullanılabilecek en üst kapasite miktarına göre kişi başına düşen yeşil alan 150 m2 ‘dir. Martı spor akademi bünyesinde akademik hocalar eşliğinde sosyal mesafeye uygun açık alanda spor imkanları, tesis içerisinde 2 km parkurlarla özel yürüme yolları ve doğa yürüyüşleri aktiviteleri yapılmaktadır. Covid-19 (Koronavirüs) dünyada salgın haline dönüştüğü ilk günden itibaren, Dünya Sağlık Örgütü ve ilgili kamu otoritelerini yakından izliyor, belirlenen yönergeleri takip ediyoruz. Hizmet standartlarımızın güvenlik ve sağlık açısından uygunluğunu iç ve dış ekiplerimizle birlikte sağlıyor, bağımsız üçüncü taraf denetimler ile garanti altına alıyoruz.
 
ÇALIŞANLARIMIZ
- Çalışanlarımızın sağlıklı ve güvenli işyeri ortamında, yüksek motivasyonla çalışabilmeleri için tesisimizde oluşturulmuş İş sağlığı ve Güvenliği Kurulu bulunmaktadır. Kurul çalışmalarında alınan önlemlerin kontrol ve takiplerini gerçekleştirmektedir.
- Tüm Çalışanlarımız sağlık taramasından geçirilmektedir ve takipleri İşyeri Hekimimiz tarafından yapılmaktadır.
- Tüm Çalışanlarımız Hijyen eğitimi almış ve sertifikalandırılmıştır. Salgın Hastalıklardan Korunma ve Yayılmasını Önleme konusunda eğitim almış ve bilinçlendirilmiştir.
- Çalışanlarımızın kullandığı alanlar, sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenmiştir.
- Personel alanlarımızda kişisel hijyen için gerekli olan malzemeler ve el antiseptikleri mevcuttur. Personel üniformalarının değişimi günlük olarak yapılmaktadır. Üniformalar, 60 C üstünde yıkanmakta ve ütülenmektedir.
- Servis araçlarımız her kullanım öncesi ve sonrasında temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir. Servis araçlarımızın P kapasite ile çalışmaktadır ve maskesiz servis kullanımına izin verilmemektedir.
- İşe girişlerinde tüm çalışanların ateşleri ölçülmektedir. Yüksek ateşi olan çalışanların işbaşı yapmasına izin verilmemektedir ve işyeri hekimi bilgilendirilmektedir.
- Tüm çalışanlarımız öncellikle sizin sağlığınızı ve kendi sağlığını korumak için maske ile çalışmaktadır.
 
GENEL MEKANLAR
- Temizlik ve Hijyen Kurallarımız otelimizde kimyasal temizlik ürünleri konusunda uluslararası bilinirlikleri olan firmalar ile çalışılmaktadır. Bu firmalar tüm personelimize kullanılan kimyasallar ile ilgili detaylı eğitimler vermektedirler. Bu nedenle temizlik esnasında uygun dozda ve doğru kimyasalların kullanılması sağlanmaktadır. Her alan için uygun temizlik malzemesi ve farklı ekipmanlar ile temizlik işlemleri sağlanmaktadır
- Tüm genel alanlarda ve tuvaletlerde, devamlı dokunulan yüzeyler, kapı kolları, tırabzanlar asansörler, asansör butonları, lavabolar, bataryalar, pisuar ve klozetlerin temizliğine her zaman olduğu gibi büyük özen gösterilmekte su ve deterjanla temizlik yapıldıktan sonra dezenfektan kullanılmaktadır. Tüm bu işlerde çalışan personelimiz, işlemlerini tek kullanımlık maske ve eldivenlerle yapmaktadır.
- Tüm genel mekanlarımızda, tuvaletlerimizde ve ihtiyaç duyulan her noktada el dezenfeksiyon aparat ve üniteleri bulunmakta ve bunların takibi de titizlikle yapılmaktadır.
- Temizlik ve dezenfeksiyon aralıkları sıklaştırılarak hazırlanan detaylı kontrol listeleri vasıtası ile denetlenmektedir.
- Tüm ortak kullanım alanları ve genel mekanlardaki oturma grupları güvenli fiziki mesafeler dikkate alınarak yeniden düzenlenmiştir.
- Tüm genel alan havalandırma sistemleri bu süreçte 0 taze havayla çalışacak şekilde uygulamaya alınmıştır.
 
MİSAFİR ODALARI
- Tüm misafir odalarımızda amacımız sizlerin hijyenik ve tertemiz bir mekanda konaklamanızı yapacağınız ortamı sizlere sunmaktır.
- Oda Temizliğinde çalışan Kat Hizmetleri Departmanı personel ve idarecilerimiz maske ve tek kullanımlık eldivenler ile çalışmaktadırlar. Her odanın temizliği sonrasında diğer odanın temizliği başlamadan eller yıkanarak yeni maske, eldiven ve temizlik bezleri değişikliği yapılmaktadır.
- Oda temizliklerinde etkili dezenfektan ve çamaşır suyu kullanılmaktadır, eller ile devamlı dokunulan yüzeylere daha çok önem verilmekte, kapı kolları, bataryalar, telefon ahizesi, televizyon kumandası, klima kumandası, aydınlatma anahtarları, su ısıtıcılar, mini barlar temizlikleri yapıldıktan sonra ayrıca dezenfekte edilmektedir.
- Kullanılan tüm havlular 90 derecede ve yeterli sürelerde yıkanmaktadır.
- Misafirlerimizin günlük kullanımına hazırlanan buklet malzemeleri yerlerine koyulmadan önce dezenfekte edilmektedir. Minibar ürünlerimiz tedarikçilerden temini sırasında dezenfektan işleminden geçirilerek teslim alınmakta, güvenli ortamda muhafaza edilmekte ve odalarımıza servis edilmektedir.
- Odalarımız temizlik işlemleri bittikten sonra minimum 1 saat süre ile havalandırılmakta ve rutin olarak dezenfekte işlemine tabi tutulmaktadır.
- Oda kapasite kullanımları titizlikle takip edilerek mümkün olduğu kadar seyrek aralıklarla oda yerleştirilmeleri sağlanmakta ve check out yapılan odalarımıza tüm temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinden sonra belli bir süre yeni misafir alınmamaktadır.
 
TESİSE GİRİŞ VE ÇIKIŞ
- Otel sınırları içerisine girdiğiniz anda eğitim almış güvenlik personellerimiz tarafından ateş ölçümünüz yapılarak kayıt altına alınacaktır.
- Bavullar ve diğer eşyalar, bu konuda gereken eğitimleri almış olan personelimiz tarafından dezenfekte edilmek sureti ile otelimize alınacak ve misafirlerimizin odalarına güvenli şekilde gönderilecektir.
- Giriş kapılarımızda dijital termometreler ile misafirlerimiz ateş ölçümünden geçirilecek ve olumsuz bir durum olması halinde KVKK kanunları gereğince bu durum sadece kendileri ile paylaşılarak eylem planlarımızda yazıldığı şekilde gerekenler yapılacaktır. Görevli personelimiz uygulamakta olduğumuz önlem ve aldığımız tedbirleri genel olarak sizlere anlatacaktır.
- Otellerimize giriş ve çıkışlarda birikim olmamasını sağlayacak tüm tedbirler alınmış, güvenli mesafe aralıkları gösterilmiş ve beklemek gerektiğinde güvenli dinlenme alanları oluşturulmuştur.
- Kapı kartları misafirlerimiz otele giriş yapmadan önce hazırlanarak dezenfekte edilerek güvenli şekilde verilecektir. Yine gereken belgeleri doldurmak için tarafınıza verilen kalemler de özel olarak her kullanım sonrası dezenfekte edilecektir. Tüm giriş kayıt işlemleri güvenli fiziki mesafe göz önüne alınmak sureti ile gerçekleştirilecektir.
- Maksimum düzeyde temassız POS Makinelerimiz kullanılacak ve bu makineler devamlı surette dezenfekte edilecektir.
- Tatiliniz boyunca alınmış önlemler kapsamında Misafir İlişkileri Departmanımız tüm personeli ile birlikte sizlere her konuda yardımcı olacak şekilde görevlendirilmişlerdir. Check-in ve Check-out işlemleri sırasında temas gerektirebilecek tüm işlemler mutlaka güvenli fiziki mesafe kuralı çerçevesinde ve usulüne uygun şekilde yapılacaktır.
 
ÇOCUK KULÜBÜ VE ÇOCUK OYUN ALANLARI
- Tüm oyun alanlarımızın kapasiteleri, oyun masaları, bireysel oyun alanları, uyku odasındaki yataklar ve çocuk havuzları etrafındaki tüm şezlonglar ve diğer tüm oyun alanlarındaki oyuncaklar sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde düzenlenmiştir.
- Çocuk Kulübü ve tüm oyun alanlarında, sık temas edilen yüzeyler, kapı kolları, tırabzanlar, lavabolar, bataryalar ve klozetlerin temizliğine her zaman olduğu gibi büyük özen gösterilmekte su ve deterjanla temizlik yapıldıktan sonra dezenfektan kullanılmaktadır. Tüm bu işlerde çalışan personelimiz bu işlemlerini maske ve tek kullanımlık eldivenler ile yapmaktadır.
- Çocuk Kulübü’ne önceden rezervasyon ile alınacaktır. Mini kulübe girişte, çocukların temassız ateş ölçümü yapılır. Ve herhangi bir hastalık belirtisi olan çocukların aileleri ile irtibata geçilerek sağlık kuruluşuna yönlendirilecektir.
- Giriş ve çıkışlara dezenfektan üniteleri bulunmaktadır ve personel gözetiminde çocukların kullanması sağlanmaktadır.
- Bütün alanlarımız sık sık kapı ve pencereleri açılarak havalandırılır. Etkinlikler çoğunlukla açık alanlarda ve sosyal mesafe kuralına uygun şekilde yapılmaktadır.
- Tüm oyuncaklar, hobi malzemeleri, çocuk oyun donanımları her kullanımdan önce ve sonra temizlenir ve ardından dezenfekte edilir. Tüm pelüş ve tüylü oyuncaklarımız kaldırılmıştır.
- Kişiye özel tek kullanımlık oyun hamuru, puzzle, boyama kitabı gibi çeşitli oyun aksesuarları talep doğrultusunda temin edilecektir.
 
YİYECEK VE İÇECEK ÜNİTELERİ
- Otelimizde belli bir süre için oda kapasitelerimiz tamamı ile kullanılmayacaktır, bu sayede yiyecek ve içecek ünitelerimizde gereken güvenli fiziki temas mesafesinin korunmasının sağlanması hedeflenmektedir.
- Büfelerimizde daha hijyenik ve güvenli malzeme ve teçhizatlar kullanılarak sıklıkla yenileri ile değiştirilecektir. Self servise izin verilmeyecek, görevli personelimiz büfelerde devamlı bulunacak, gerekli yönlendirmeleri ve servisi personelimiz büfelerde devamlı bulunacak, gerekli yönlendirmeleri ve servisi sağlayacaklardır.
- Tüm yiyecek & içecek ünitelerimizin girişlerinde el dezenfeksiyon teçhizatları bulunacak ve girişlerde karşılama ve kapasite kullanımları ile ilgili olarak gerekli yönlendirmeleri yapan personelimiz görev alacaklardır.
- Tüm yiyecek & içecek ünitelerimizde masa, sandalye, tabure ve oturum aralıkları, tavsiye edilen güvenli mesafelere uygun olarak düzenlenmiştir. Tüm otellerimizin Restoran, Bar ve genel mekan büyüklükleri ve kapasiteleri son derece ferah ve yeterli durumdadır.
- Tüm restoranlarımızda dezenfekte edilmiş, paketlenmiş çatal, kaşık, bıçak, tatlı kaşığı-çatalı, çay kaşığı kullanılacak.Mümkün olan tüm alanlarda tek kullanımlık versiyonları tercih edilecek.
- Yiyecek & içecek mekanlarının genel temizlikleri ile masa sandalye, tezgah, büfeler ve diğer tüm malzeme ve materyallerin temizlikleri servis başlangıç ve bitişlerinde usulüne uygun şekilde yapılarak dezenfekte işlemleri gerçekleştirilecektir.
- Buz makineleri gün içerisinde periyodik olarak dezenfekte edilecek, aylık ince temizlikleri kesinlikle aksatılmayacaktır
- Sosyal mesafe hassasiyeti olan misafirlerimiz için take a way servisi bulunmaktadır.
 
SPA VE HAMAM
- Misafirlerimiz, SPA ve Hamam hizmetlerimizden randevu alarak faydalanılabilmektedir.
- Sauna, Hamam ve Buhar odalarımızda kullanım kapasiteleri hijyenik şartlara göre sınırlandırılmıştır.
- Giyinme-soyunma odaları, duşlar, wc ler gibi genel mekanlar antiviral ve antibakteriyal biosidal ürünler ile periyodik zamanlarda dezenfekte edilmekte ayrıca gün içerisinde sıklaştırılmış temizlik ve dezenfeksiyon işlemleri ile misafirlerimizin kullanımına sunulmaktadır.
 
HAVUZLARIMIZ VE PLAJ
- Havuzlarımız T.C Sağlık Bakanlığı’nın direktifleri ve yönetmeliklerine uygun olarak Klor, PH ve sıcaklık dengeleri kontrollerden geçirilmekte ve sık aralıklarla mikrobiyolojik ve kimyasal analizler ile hijyen koşulları takip edilir. Bu konuda eğitim almış Teknik Servis Personellerimiz titizlikle çalışmalarını devam ettirmektedir.
- Havuz kenarları ve plajımızda bulunan şezlonglarımız 354 metre geniş sahilimizde ve iskelemizde 2 metre sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenmiştir ve misafir değişimlerinde Personellerimiz tarafından temizlik ve dezenfeksiyonları yapılmaktadır.
- Havuzlarımızda ve plajda grup aktivitelerimiz sosyal mesafe kurallarına uyarak gerçekleştirilir.
- Pavilion hizmetimiz; misafirlerimizin isteklerine göre pavilion servisi ve yiyecek içecek hizmeti olarak düzenlenmiştir.

Genel Bilgiler

Bir tarafında Büyük İskender’in hayran kaldığı Phaselis Antik Kenti, diğer tarafında Tanrıların dağı olarak bilinen Olimpos arasında kalan Martı Myra’ya hoş geldiniz.

Çevresini saran 1601 çam ağacı, mavi bayraklı tertemiz denizi ve portakal çiçeği kokuları arasında doğanın güzelliklerini ailece yaşayabileceğiniz, doğayla iç içe bir yer hayal ediyorsanız eğer sizleri Martı Myra’ya bekliyoruz.

Tesisin plajı kum özelliklidir. 285 m uzunluğunda sahile sahiptir. Tesisin kendine ait iskelesi vardır. 7 adet açık yüzme havuzu ile keyifli bir tatil yaşayabilirsiniz. Ayrıca banana, jetski, katamaran gibi su sporlarından da yararlanabilirsiniz.

Tesis içerisinde yer alan spa, masaj hizmetlerinden faydalanabilir ve paraşüt, dalgıçlık okulu, bisiklet gibi aktiviteler ile zamanınızı değerlendirebilirsiniz.
Otel Antalya Havaalanı'na 70 km, Tekirova'ya 500 m, Kemer'e 17 km, Antalya'ya 60 km uzaklıktadır. Tesis otopark alanına sahiptir. İhtiyacınıza göre tesisteki doktor, fotoğrafçı, güzellik salonu, kuaför, market, araç kiralama hizmetlerini kullanabilirsiniz.

Konsept

07:00 – 10:00 Kahvaltı
10:00 – 11:00 Geç Kahvaltı
12:30 – 14:30 Öğle yemeği
12:30 - 16:30 Snack Restorant
19:00 – 21:30 Akşam yemeği
23:30 – 01:00 Gece Çorba Servisi
14:00 - 24:00 Le Club Bar
22:00 - 23:30 Karaoke haftanın 4 günü
10:00 - 24:00 Lobby Bar

19:00 - 21:30 A la Carte Restoranlar rezervasyonlu ve ücretlidir.
Yüksek kaliteli içecekler, taze sıkılmış meyve suları, nargile ücretlidir.

Balayı

Otele giriş günü erken giriş ve hızlı giriş işlemleri

Otelden çıkış günü geç çıkış ve hızlı çıkış işlemleri

Giriş günü odaya köpüklü şarap ikramı

Giriş günü odaya meyve sepeti ikramı

İlk sabah odaya kahvaltı servisi

VIP banyo malzemeleri

A'la Carte restaurantlarda özel olarak ayarlanmış masada akşam yemeği. (Rezervasyon yapılmalıdır)

Olanaklar

Ücretsiz Aktiviteler: Animasyon, Basketbol, Beach Voley, Canlı Eğlence, Dart, Deniz Bisikleti, Disco, Fitness, Hamam, Kano, Masa Tenisi,Oyun Salonu,Sauna,Su Kaydırağı,Tenis, Tv Salonu, Yelkenli

Ücretli Aktiviteler:Banana, Bilardo, Bisiklet, Dalgıçlık Okulu, İnternet Cafe, Jetski Katamaran, Masaj, Paraşüt, SPA

Konum

Fiyatlar

Müsaitlik Takvimi

Odanın müsait olmadığı günleri belirtir.

Fırsatları e-posta adresinize gönderelim